Google+

Autor Wątek: Video o lolita fashion  (Przeczytany 25850 razy)

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
Odp: Video o lolita fashion
« Odpowiedź #375 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:08:49 »
Ale cringy... Jeszcze ta "japońska" muzyczka na początku, ugh.
Tekst bardzo durny, ale nie ma tam żadnej masturbacji (chyba, że ktoś baaaardzo lubi dorabiać sobie idelogię), to jest o jakiejś psychofance (z kontekstu może wynikać, że chodzi o jakąś nieistniejącą postać M&A) i jedyne co ją uszczęśliwia to gapienie się i całowanie foty tego kogoś i dlatego wydaje jej się, że zmienia się w Japonkę. :P Poprawcie mnie, jeśli jestem w błędzie.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #376 dnia: Maj 12, 2017, 17:19:52 »
https://www.youtube.com/watch?v=vWZQL5ceKwU&t=182s Błędy we francuskich nazwach printów od Juliette et Justine. Większość to błędy językowe/gramatyczne..ale są też takie kompletnie bez sensu i da się pośmiać :D

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #377 dnia: Czerwiec 19, 2017, 18:26:39 »
https://www.youtube.com/watch?v=peEUXhCY8lY

Jestem ciekawa waszego zdania na temat tego filmu. O,o

Offline kaori

• Full Member
  • Reputacja: 7
    • deviantArt
« Odpowiedź #378 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:36:45 »
myślę, że niewiele wie o lolicie i tyle.

Offline ~Eriko~

• Hero Member
« Odpowiedź #379 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:42:46 »
No na pewno ma rację co do tego, że lolita w 40 years of goth pojawiła sie w złym miejscu na linii czasu. A tak to nie znam się na historii mody gotyckiej, ale trochę to wygląda jakby amerykanie zinterpretowali sobie na własny, zupełnie przeciwny sposób ideę lolity (co potwierdzają pokazane przykłady kusych, bieliźnianych ubrań) i odebrali ją raczej tak, jak na zachodzie odbiera się słowo "lolita". Czy tak było nie wiem, trudno mi stwierdzic bo tak jak powiedizałam:nie znam się. na peawno to o czym ona mówi nie ma nic wspólnego z naszym lolita fashion.

Jeszcze dodam, że nie spotkałam się jeszcze z takim użyciem "kindergoth". Dla mnie to zawsze była osoba w wieku wczesnym nastoletnim w pierwszej, silnej fazie ekscytacji stylem.

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #380 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:19:20 »
W sumie to prawie w ogóle nie mówi o lolicie, poza tą jedną koszmarkową stylizacją... Mam wrażenie, że zatrzymała się na Malice Mizer i tyle o gothic lolicie zostało jej do dziś. 

Zresztą taki kinderwhore jak pokazuje nijak się ma do lolity, te style podchodzą do "niewinnego" wyglądu na skrajnie odmienne sposoby. W lolicie dekonstrukcja i grunge praktycznie nie istnieją (podobnie seksualizacja), nawet bardziej punkowe marki typu Putumayo trzymają się dopracowanej formy.

PS. też zawsze używaliśmy "kindergoth" jako określenie dla początkujących dzieciaków XD

Offline ~Eriko~

• Hero Member
« Odpowiedź #381 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:14:07 »
nieobecna bardzo ładnie to ujęłaś!

Czyli dobrze mi się kindergoth kojarzylo xD

Offline ~Eriko~

• Hero Member
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 02, 2017, 18:39:51 »
https://www.youtube.com/watch?v=Wk8_isE1GnI A tu marti w filmiku pana Gonciarza opowiada o loliceniu! :D

Offline Ningyou

• Hero Member
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #383 dnia: Lipiec 02, 2017, 18:57:59 »
Brawo! bardzo fajny filmik, fajnie, że Gonciarz, jako popularny youtuber podjął się tego tematu, i dobrze, że szukał informacji u źródła. Cieszę się, Marti że rozwiałaś kilka popularnych mitów, to na pewno, choć w niewielkim stopniu pomoże w odbiorze stylu przez osoby które w tym nie siedzą.

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #384 dnia: Lipiec 02, 2017, 19:26:55 »
Wyszło super!
A komentarze polaków cebulaków nigdy nie zawodzą <3
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline KawaiiNarwhal

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #385 dnia: Lipiec 02, 2017, 19:39:45 »
Dawno nie oglądałam Gonciarza i nagle wyskoczył mi ten filmik przypominając o nim. X'D Znajoma się śmieje, że Gonciu wie jak przyciągnąć widzów.
Materiał bardzo przyjemny, nieco skromnie, ale faktycznie obalono sporo mitów i pokazano kilka ciekawych miejsc. :) A komentarze polaczków, no cóż w większości lepiej zostawić bez komentarza.

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #386 dnia: Lipiec 02, 2017, 20:50:08 »
Super materiał, bardzo przystępny i ładny, ale też pokazujący mniej oklepane i oczywiste miejscówki <3

Marti bardzo ładnie ujęłaś w ogóle istotę lolity - krótko, bez patosu i przejrzyście.

A komentarze faktycznie porażka, no ale jak sama Martyna zauważyła - u nas nawet słomkowy kapelusz to już dziwactwo i ewenement ;f

Offline marti

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #387 dnia: Lipiec 03, 2017, 01:13:23 »
dzieki dziewczyny, ciesze sie ze sie wam podobalo. nie mam jeszcze odwagi czytac komentazy

Offline kaori

• Full Member
  • Reputacja: 7
    • deviantArt
« Odpowiedź #388 dnia: Lipiec 03, 2017, 10:21:21 »
bardzo mi się podobało! taki materiał może dotrzeć do wielu ludzi :)

komentarze nie są takie złe, w sensie nie ma raczej personalnych ataków (przynajmniej ja nie widziałam), ludzie wypowiadają się o samym stylu.
najbardziej mnie się podoba, jak piszą że lolita pasuje tylko azjatkom, bo coś tam :D kij, że to moda inspirowana tą europejską sprzed X lat xD zakładam, że np. Maria Antonina też by wyglądała lepiej jakby była azjatką :/ hahaha

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #389 dnia: Lipiec 03, 2017, 11:32:51 »
Nieźle to wyszło i fajnie, że udało się też pokazać trochę sklepów w środku :D

Wczoraj rzuciłam okiem na komentarze, ale właśnie, poza standardowymi, że to tylko dla Azjatek i że dobrze, że w Polsce tak się nie ubierają, to odbiór był całkiem ok. Nawet znalazło się trochę osób broniących tej mody.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.