Google+

Autor Wątek: Kremy BB  (Przeczytany 7921 razy)

Offline Kikyou

• Full Member
  • Reputacja: 5
  • Orlaith
    • FB
Kremy BB
« dnia: Marzec 17, 2014, 17:17:37 »
Kikyou, używasz też bb kremu z Misshy? Nie wiem jak jest z bazą, ale mi ten bb robi niezbyt dobre rzeczy z cerą, więc może spróbuj coś pozmieniać?
Elluin, z kremami BB jest o tyle problemu, że za gładkość skóry odpowiadają w nich silikony, które źle zmyte (wymagają olejów, miceli itp, nie każdy środek do demakijażu je zmywa) strasznie zapychają pory. Ale odkąd cera mi się pogarsza nie używam BB ani podkładów, tylko korektor punktowo i ciut pudru, żeby nie pogarszać sytuacji. Znam winowajcę tej zaskórnikowej masakry, muszę to leczyć od środka i mam nadzieję za parę miesięcy sytuacja będzie znowu w normie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 21:18:22 wysłana przez Elluin »

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Odp: Kremy BB
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2014, 17:45:27 »
Kikyou wszystkie kremy BB tak mają (silikony i te sprawy...)? Nawet polskie? Ach własnie, skoro masz BB doświadczenie, co sądzisz o polskich wersjach tego.. tworu? :D
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline pastellie

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2014, 18:10:20 »
Polskie wersje kremów bb to są zwykłe podkłady tylko z taką nazwą, wystarczy prześledzić skład np. kremu bb od garniera a kremu bb od skin79 :P
Ja używam tylko koreańskich BB (ulubione to te od skin79, chociaż przymierzam się do holika holika, missha i skinfood ) - moja cera się po nich poprawiła o dziwo! I na 100% nie wrócę już do podkładów czy pudrów dostępnych na polskim rynku !
Tak samo polecam z całego serca koreańskie maseczki i peelingi- nie dość , że pięknie pachną (nie trafiłam na żaden pachnący alkoholem czy sztucznizną  co jest dość popularne wśród polskich kosmetyków) to jeszcze świetnie dbają o cerę i są bardzo delikatne ! Mam cerę delikatną ze skłonnością do alergii .
Na pierwszy rzut oka koreańskie kosmetyki są drogie - ale na dobrą sprawę podobną cenę zapłacimy za te dostępne w Douglasie, Sephorze czy Rossmanie - a jakość koreańskich jest naprawdę lepsza.

Offline Kikyou

• Full Member
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2014, 23:36:34 »
Dzięks za pochwały :P

AddictedToEmotions, pastellie dobrze prawi, te polskie to marketingowa próba żerowania na popularności azjatyckich bb. Kiepskie podkłady lub kremy tonujące pod inną nazwą. Nie zawierają tego, czym zasłynęły kremy BB: składników pielęgnacyjnych, dlatego te prawdziwe,stosowane z głową (czyli dobrym zmywaniem) poprawiają kondycję skóry. Ogółem jeśli chodzi o kremy BB to Azjatycki Cukier przedstawia dużo informacji na ten temat: chociażby właśnie oczyszczanie, właściwości pielęgnacyjne i ważne wskazówki (jak np. to, że należy nakładać cieniutko, znacznie cieniej niż zwykło się nakładać podkład).

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2014, 18:07:50 »
te polskie to marketingowa próba żerowania na popularności azjatyckich bb

Ale chamstwo -__- Mogliby zrobić coś porządnego, przynajmniej sprowadzać nie trzeba by było -___-
No ale.. chyba stosowanie dobrych kremów do twarzy też jest dobre dla niej co? Jakby nie było :D
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2014, 05:36:41 »
wydaje mi sie, ze jednak krem sobie, a bb sobie. maja inne wlasciwosci i czego innego sie od nich oczekuje.

Apropo- wczoraj dostalam wreszcie moj good afternoon skinfood. pierwsze wrazenie- zdecydowanie inny na plus od tego co mialam do tej pory. lekki, pachnacy, trzyma skore idealnie matowa (testuje w pracy, a ze pracuje w nieco spartanskich warunkach w nocy to wiecie, dobry sprawdzian :)). napisze cos wiecej jeszcze po dluzszym stosowaniu.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Kikyou

• Full Member
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2014, 14:14:53 »
Nie no, wiadomo, makijażem się pielęgnacji nie zastąpi :P Ale po co podkład bez właściwości pielęgnacyjnych, kiedy można BB, który wspomaga pielęgnowanie skóry innymi produktami? :D A jak z kolorem tego Skinfooda? Jest bardzo jasny? Ciekawi mnie bardzo ta seria ale nie wiem, czy nie wyszłabym w nich na solarę (ciężko mi z kolorem, wszystko za ciemne).

Offline Wruszka

• Sr. Member
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2014, 16:17:18 »
Mam jabłkowo-cynamonowego skinfooda, jest faktycznie bardzo jasny, ale ma dobre krycie, pięknie pachnie, polecam : V. Jak chcesz jutro mogę zrobić zdjęcie w stylu przed i po.
Jestem prostą dziewuszką
Nie potrzebuje mikrofali

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2014, 16:32:12 »
Kikyou- ja mam dość jasną karnację i kolor medium jest wręcz idealny :D
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Mishu

• Newbie
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2014, 19:53:20 »
Ja ostatnio stosuje bcdation od Tony Moly i jestem niezwykle zachwycona. Nawet czarne wągry na nosie mi zniknęły :) moja skóra jest tłusta bez kremu BB/CC/DD. Przetestowałam wszystkie kremy Skin79, winogronowy i ślimakowy ze skin fooda, missha i kilka od Etude House w ramach swojego bloga. Mam te szczęście ze moja skóra jest różowego i bardzo jasnego odcieniu wiec większość kremów mi pasuje (co jest w sumie zabawne, bo u nas panuje żółty odcień skory, w Korei różowy, a to my ich nazywamy Żółtymi :p )

Offline Shizuka

• Full Member
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2014, 22:51:59 »
Co do kremów BB mam jeszcze dwa pytania. Może wydadzą się Wam dziwne, ale nigdy podobnych rzeczy nie stosowałam.
1. Nie lubię makijażu, chciałabym w miarę możliwości wyglądać naturalnie, ale lekko wyrównać koloryt skóry - czy kremy BB powinny spełnić moje oczekiwania?
2. Czy te kremy zawierają może jakieś filtry przeciwsłoneczne? Aktualnie używam kremu z filtrem z Avonu, który lekko rozjaśnia skórę, ale średnio mu ufam i boję się, że zrobi mi coś złego z twarzą po pewnym czasie. Bez kremu z filtrem wyjść z kolei też nie mogę, bo moje policzki gdy załapią troszkę 'opalenizny' robią się okropnie czerwone i efekt ten utrzymuje się dość długo :c

Offline pastellie

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2014, 22:53:58 »
Shizuka:

odp 1: tak
odp 2 : tak, mają filtry - najlepiej sprawdź w opisie kremu BB który cię interesuje ;)

Offline Shizuka

• Full Member
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2014, 23:15:02 »
Dziękuję za odpowiedź, chyba się za nimi rozejrzę  ;)

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 34
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2014, 02:29:48 »
Wszelkim osobom nie chcącym nakładać silikonów na twarz ( Tak jak mówi Orl trzeba je bardzo dokładnie zmywać - ja robię to zawsze najpierw olejem, a później jeszcze poprawiam micelarnym Cetaphilem) polecam zainteresowanie się kremem BB z firmy Innisfree. Bez żadnych świństw w środku, gdyż nastawieni są na ekokosmetyki z lokalnymi dobrodziejstwami z wyspy Jeju. Opakowanie zadrukowane sojowym atramentem, a tubkę odnosi się do sklepu do recyclingu<3

Ja osobiście używam tego:
w odcieniu bright, gdyż moim problemem jest odwadniająca się i wiecznie zaróżowiona hypoalergiczna skóra. Krem nie uczula mnie w najmniejszym stopniu i dodatkowo nie matuje skóry, co jest dla mnie często dużym problemem w przypadku innych kremów BB. Jako jeden z niewielu jest bowiem przystosowany do cery suchej.

Ogółem jeśli pamiętacie moment w którym przeniosłyście się ze swojego ulubionego podkładu na np. Misshę czy Skinfooda i powalił was efekt wow, to ja przeżyłam go po raz kolejny przy wypróbowaniu tego kremu.

Nie jest to jedyny krem BB z Innies free. 2 moje przyjaciółko używają innych rodzajów - jedna kremu matującego z mocnym kryciem, druga innej wersji - do cery trądzikowej.

Nie wiem, jak jest  z dostępnością w Polce\na ebayu, ale w sklepie stacjonarnym zapłaciłam 109 CNY czyli około 60 zł. Opakowanie ma 40 mililitrów.

Niebawem postaram się o jakąś ładną zbiorczą recenzję 3 rodzajów:)

Offline pastellie

• Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2014, 16:02:49 »
A czym zmywacie BB kremy?
Najbardziej by mi zależało na jakimś konkretnym kosmetyku do demakijażu, bo nie mam czasu na bawienie się w  tworzenie własnych ''mieszanek''.