Google+

Autor Wątek: Czy to jest loliable?  (Przeczytany 10837 razy)

Offline GoldenLeaf

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
Czy to jest loliable?
« dnia: Lipiec 10, 2014, 00:34:45 »
Nie wiem czy temat się przyjmie, ale myślę, że może się przydać. Czasem lepiej jeśli ktoś inny spojrzy na rzecz i się wypowie czy dobrze by wyglądała w lolicim coordzie. Macie (albo miałyście) takie dylematy nad ubraniami sieciówkowymi/sekondhendowymi?

Jako że temat powinien żyć, to podzielę się kolekcją balerin, które planuję nosić no matter what. Nie znoszę "plastikowych" butów i dużych obcasów, więc może być ciężko z prawdziwymi lolicimi butami, a baleriny to naginanie konwencji, ale chyba da się je dobrze nosić, nie? *dzika nadzieja*

W rzeczywistości kształty kokardek w różowych są zamienione. Zamiast bladoróżowych wkleiłam ecru, żeby pokazać ten kształt. If ju nou łot aj min.

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Odp: Czy to jest loliable?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2014, 00:50:28 »
Jeżeli chodzi o baleriny to lolici stosunek do nich... Nie jest zbyt pozytywny >_< Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku byłyby takie butki na platformie, jak ten ostatni przykład. Nie wiem do końca dlaczego tak jest, chyba dlatego że to strasznie obniżają człowieka, jeszcze jak ma spódnice na halkach, ale głównie to raczej dlatego że trochę to nie pasuje.. jak tak się ogląda takie rzeczy na zdjęciach to to mocno daje po oczętach :D
Możesz kupić takie proste a potem je ładnie ozdabiać, kokardkami i innymi takimi, które będą na pewno lepszej jakości niż te fabryczne  (sądząc po zdjęciach) Jednak ja mam jedną parę balerin, doczepiłam do nich wstążki jak noszą baletnice, fajnie to wygląda :3 (tak btw, to nie wiem jak Ty, ale mnie strasznie boli chodzenie w takich >_<)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2014, 00:53:04 wysłana przez AddictedToEmotions »
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline GoldenLeaf

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2014, 01:16:51 »
Dzięki za odpowiedź :) "Obniżanie człowieka" zrobiło mi dzień :D Jako ludź wysoki na jakieś 175cm nigdy się tym jakoś nie przejmowałam, ale faktycznie przy puffiastych kieckach w takich butach można wyglądać jak grzyb :c
Kokardki tu wyglądają tak sobie, ale ktoś sprytny zrobił je ze skóry i wyszło mu najwyraźniej różnie :D
Podobają mi się RHSy z takimi wstążkami, ale boję się zabić, bom łajza. I jak żyć ;_;
A chodzenie zdarza się, że boli, ale na szczęście rzadko ^^

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2014, 08:40:01 »
Baleriny to jedne z brzydszych butów IMO, a do lolity już w ogóle nie pasują. Jeszcze jakby miały jakieś paseczki coś a'la Mary Janes albo Tea Party, to ujdą, wszelkie inne okrutnie optycznie deformują sylwetkę. Nie ma co się bać obcasów, chociażby w takich 5 cm chodzi się całkiem dobrze, a noga już o wiele lepiej się prezentuje. Zresztą jak już ktoś decyduje się nosić loli, to chyba bardziej zwraca się uwagę na wygląd niż na wygodę.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2014, 09:50:26 »
pewnie zostanę zlinczowana ale co tam :P
ja mam względnie luźne podejście do balerin, chociaż sama nie noszę to u kogoś mi nie podpadają, w bardziej casualowej stylizacji, jak ktoś naprawdę zaczyna i nie ma innych butów "wyjściowych" to nie będę się czepiać danej osoby :P

co do zdjęć: pierwsze 2 pary jestem na "nie"

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2014, 16:00:33 »
Byłabym za tymi ostatnimi, reszta średnio.

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2014, 16:25:37 »
krótko ode mnie- na co dzień baleriny są ok, zwłaszcza do pracy, ale do loli- absolutnie nie pasują.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Shizuka

• Full Member
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2014, 16:08:59 »
A te buty z platformami, ostatnie? Dałoby się je jakoś ładnie wkomponować w skromna stylizację? Że baleriny nie, to się domyślałam, ale muszę kupić jakieś wygodne buty do loli, bo bodylajny np. na cały dzień się nie nadają. A na zamówienie skórzanych mnie póki co nie stać, bo dużo innych wydatków.
Poza tym miałyby to być buty także na co dzień, bo uznałam, że takie lolicenie ciągle to nie dla mnie. Wolę zwiewne, lekkie sukieneczki póki co. Wygodniej z tym żyć, jak się źle znosi ciepło.

Offline Rosette

• Full Member
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2014, 23:02:21 »
Ja osobiście żadnych z tych bucików nie widzę w loliciej stylizacji. :"D Osobiście dla tych, które cenią sobie uniwersalizm i praktyczność polecam oksfordki. Nie są zupełnie płaskie - mają mały obcasik, można chodzić w nich przez większość dni w roku i pasują niemal do wszystkich stylizacji. Ja moje szarozielone upolowałam z CCC na wyprzedaży za 80 zł i to ze skóry! A pasują niemal do wszystkich moich stylizacji. I nie muszę już katować kręgosłupa niewygodnymi butami z taobao. D:

Offline Shizuka

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2015, 16:33:50 »
Podepnę się do tematu. Szukam butów, które będą się nadawać zarówno do jakiegoś prostego gothic/kuro, jak na co dzień. Takie butki urzekły mnie swoją prostotą:

Jak myślicie, nada się? ~ Nie mówię tutaj oczywiście o bardzo wymyślnych stylizacjach, raczej takim casualu.

Offline MsBeetlejuice

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2015, 16:47:36 »
są świetnie, ja bym sama takie brała :D raczej będą pasować, zwłaszcza do mega mhroku :P

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2015, 16:50:48 »
Ładne, proszę braść i nosić do mroków!

Offline Shizuka

• Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2015, 17:00:21 »
Dziękuję za odpowiedzi! Muszę sobie najpierw na nie odłożyć, co trochę potrwa i ogarnąć zamawianie z Antainy (co potrwa jeszcze dłużej :b) ale przynajmniej już wybrałam. Łatwiej oszczędzać, jak się wie na co.
<3

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2015, 07:32:44 »
Bardzo piękne te buty, goth platformy brać!

Jest jeszcze taka opcja, jak ktoś nie lubi plastików od pana Yana - na taobao są mistyczne sklepy sprzedające skórzane lolicie obuwie po taniości (coś koło 200-250 juanów), ale to tylko dla ludzi z niezbyt wielką stopą. Moja oczywiście się o pół centymetra nie łapie, ROZPACZ T___T
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2015, 09:02:07 »
A jak małą? :o