Google+

Autor Wątek: Lolicie odzienia zimowe  (Przeczytany 4110 razy)

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
Odp: Lolicie odzienia zimowe
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 25, 2016, 23:28:31 »
Zimowy płaszcz mam od Lady Sloth, ale przyznam, że chciałabym też taki "żakiet" o którym pisała Menoa i również w żadnym sklepie fajnego nie widziałam. Waciaki zdecydowanie są górą w sklepach (choć o dziwo widziałam jeden czy dwa ładne!!!), ale eleganckie rzeczy widuję głównie na jesień. A żeby jeszcze one mieściły halki, to jeszcze ciężej znaleźć.

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 26, 2016, 09:59:14 »
Waciaki to ogólnie pikówki? ^^' Ech, robiłam rozmiarówki na takie kurtki jakiś czas temu. Miały nie pogrubiać i być wygodne. Przecież tak się nie da...
Niestety sieciówki zazwyczaj są nieprzyjazne dla lolit, rozkloszowane płaszcze są drogie, a mało jest chętnych osób.

Powiedźcie mi żebym uszyła sobie płaszcz xD Przymierzam się do tego od kilku lat, bezskutecznie. Chociaż ostatnio w końcu udaje mi się przełamać szyciową traumę po poprzedniej pracy, więc może w końcu coś się uda.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 26, 2016, 10:22:16 »
Elluin- SZYJ!

Z sieciówkami jest tak, że sprzedają to, co idzie A pikówki idą, oj idą. Przyznam, że w momencie -30 stopni, jak się nie idzie na spotkanie ze znajomymi, tylko na zakupy, albo z psem, to taka kurtka naprawdę zdaje egzamin. Ale słowem 'ładne' bym tego nie określiła.

Co do kurteczki, jaką Menoa wrzuciła, to ciężko znaleźć. Też szukam (to już niezła liczba osób się robi, heh). W Szkocji płaszcze raczej meh, bo za ciepło na to, nawet w zimie.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 26, 2016, 16:46:41 »
Ja na szczęście przewidziałam ten problem i jeszcze w Chinach kupiłam jeden płaszcz lolycki turbo goth i jeden na nindża gotha (choć używałam tylko pelerynę wilca, bo nie było zimy). Elluin, szyj płaszcza koniecznie, co prawda robota koszmarna, ale będziesz super stylowa!

Kurteczki tego typu produkuje mnóstwo chińskich firm, są śliczniusie, ale:
a) drogie, bo około 500 juanów
b) bez żadnego ocieplenia :(

Waciaki to gorsza wersja pikówek. Mają takie pikowania "w kwadraty" i kiedyś to się nosiło do gumiaków na polu!
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Online coffee-with-margot

• Full Member
  • Reputacja: 5
    • The point of no return
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 27, 2016, 01:27:39 »
Z kurteczkami dostępnymi w sieciowkach jest ten problem, że często są zdecydowanie za długie, żeby nosić je z lolicimi ciuchami, nawet gdy odpowiadają estetyką :(

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 27, 2016, 09:27:30 »
znalazłam wczoraj w zarze całkiem fajne płaszczyki-dwurzędówki ;) całkiem by mogły być tylko nie wiem czy nie za długie, bo tak mi się tylko szybko rzuciło, że są ;)

Co do pikówek, to zgadzam się z Mesią, jako zmarzluch nie ukrywam, że czasami marzę o czymś tak ciepłym, ale kurcze, można zrobić takie pikowania po lewej stronie płaszcza i też by było, i przynajmniej wyglądałoby to lepiej. Ale to są już zbyt wygórowane wymagania chyba x,D

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 28, 2016, 00:29:08 »
I TAK NIGDY NIE UBIERE BUNT!!!!

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:08:03 »
Przypomniałam sobie o pewnym cudzie z wczesnych lat 2000: puchówki do ziemi!
Szkaradne jak nie wiem, pozbawione logiki, a mimo to super modne! Niektóre modele miały niby specjalne zamki, aby sobie regulować długość, no ale i tak wszystkim zależało, żeby płaszcz był jak najdłuższy, bo to był SZPAN.

To co mamy obecnie w sklepach się nie umywa brzydotą, moim skromnym zdaniem : DDD

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 28, 2016, 15:59:16 »
nieobecna- nie wiem co teraz jest w sklepach, ale w tamtym roku pół galerii było podobnymi zawalone. Wiem, bo i w sklepie, w którym pracowałam były takie plaszcze :D
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 28, 2016, 19:32:32 »
O jakie hejty na kurteczki, cieszy mnie to :)

Ja też, nie trawię, NIGDY NIGDY NIGDY KURTKI :D

No chyba że bardzo mnie przyciśnie... tak -30  to by musiało być :D

Ja po prostu idę po najmniejszej linii oporu i zwyczajnie nie dopinam płaszcza :D
( moja matka mówi że wyglądam jakbym w ciąży była, no ale cóż poradzić!)

Mam jeden płaszcz z Bodylajna, leży idealnie, co w praktyce oznacza że jest mi w nim ciasno a do tego jest strasznie cienki ( nie ciężki!) , ale na jakieś większe wyjścia jest w sam raz

Nieobecna, kurcze pamiętam tą modę! Masakra ból i tragedia!

Wkurza mnie jeszcze to, że... Nie wiem, uważają że kobiety nie mają talii w ogóle, albo bardzo nikłą że płaszcze są jak.. Prostokąty? :D

Elluin, warto uszyć jak potrafisz! <3
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2016, 21:14:31 wysłana przez AddictedToEmotions »
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 28, 2016, 21:11:40 »
A ja nie mam kurtki puchówki i nie będę mieć.  8)

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 34
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 28, 2016, 21:21:46 »
Taka kurtka nadaje się na syberyjskie mrozy. To prawda. Ale nie nadaje się do noszenia w innych warunkach;p

Offline Elia

• Full Member
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 28, 2016, 21:29:18 »
Kurtki to mój największy wróg i uważam że nie ma w sklepach nic zdatnego do noszenia i nadającego się na zimę. A te pikowane są po prostu paskudne :-\
Zastanawiam się czy Corsetry & Romance nie uszyła by czegoś sensownego..
(ciekawostka ma na Syberii rodzinne zimą zamarzali w Gdańsku i kupowali tu kurtki jak było -15 bo u nich jest cieplej.. tam nie ma wilgoci podobno)

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 28, 2016, 21:44:27 »
Dzięki za dopping! :D

Ja w zeszłym roku się przełamałam z kurtkami, bo po prostu są wygodne do pracy. Ale znowu mam alergię na pierze, więc z prawdziwego puchu i tak nie kupię, bo one mi śmierdzą z daleka, nie mówiąc już o noszeniu tego...
A dodatkowo mam rozmiarówkowy problem z płaszami, bo na górze mam rozmiar M, a na dole XL przez co 90% płaszczy fatalnie na mnie leży, pozostałe 9% może i byłby by ok, ale tu zazwyczaj pojawia się problem z ceną lub kolorem, no i zostaje mi jakiś 1% płaszczy, które są dobre pod każdym względem, jednak trafienie na taki graniczy z cudem :P. Dlatego kocham lolicie płaszcze, bo z nimi nigdy nie ma problemów z biodrami.

(Robi się trochę offtop, ale co tam!) Ja jeszcze czekam na powrót kurtki Lewandowskiej :D albo coś równie abstrakcyjnego!

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 04, 2016, 15:10:44 »
Nie jest to odzienie na typową zimę i nie jestem przekonana do tych welurowych wstawek, ale Stradek wypuścił niedawno krótki militarny żakiet: http://www.stradivarius.com/pl/trends-alert/uniform-lace/%C5%BCakiet-w-stylu-militarnym-c1020004001p7571069.html?categoryNav=1020004001&colorId=001