Google+

Autor Wątek: Tworzenie loliciej szafy  (Przeczytany 3222 razy)

Offline Athenaie

• Full Member
  • Reputacja: 0
Tworzenie loliciej szafy
« dnia: Wrzesień 03, 2015, 22:48:27 »
Hej, mam nadzieję że założyłam temat w odpowiednim miejscu :)

Zbliża się jesień jak dla mnie to czas by skompletować swoją lolicią szafę na którą składa się to co widać na poniższych zdjęciach

Poza tym jeszcze dwie rozkloszowane spódnice, czarne lolicie buty z falbanką i jedna gładka klasyczna sukienka bez żadnych ozdób/falbanek  do tego w trakcie szycia mam szary rozkloszowany płaszcz na wypasie ( wełna ambasador :3)

w planach jest zakup (chyba za bardzo wpada w sweet)

i priorytetowo szukam dodatków w postaci sztucznych kwiatów (zrobię opaski i klipsy do butów )koniecznie muszę też kupić koszulę i bolerko/sweterek (jak mi radziłyście w bordowym kolorze) w przyszłym tygodniu będę buszować po giełdzie kwiatowej

Dyskusyjne pozostają buty, bezskutecznie szukam czegoś typowo jesiennego i ciepłego co by pasowało do tego co mam (mam na myśli wszystko poza spódnicą rose banquet)
Tak samo problem sprawia halka, kompletnie nie wiem jaką wybrać na codzień ( mam dwie z delikatnym puffem, jedną mam na zdjęciu powyżej)

Nie bardzo jeszcze wiem jak znaleźć równowagę w tym by lolita była bardziej casualowa (mniejszy puff ?) ale nadal pozostała lolitą, chyba że to mija się z celem ( o dziwo lolicie spódniczki bez halki bardzo dobrze wyglądają gdy mam na sobie szpilki) Nie bardzo wiem jak ubrać się by coord był pełny ale do chodzenia na co dzień

Sporo inspiracji szukam na http://bodylineneedsbetterpictures.tumblr.com/   ( nazwa mnie powala :P

ale właściwie po co założyłam wątek, szukam dobrych elementów classic lolity na bodyline, google wyświetla masę pięknych stylizacji ...niestety 90% przedstawia sukienki których nie ma w sprzedaży lub są ale w małych rozmiarach (M dla mnie zwykle nad kolano) albo są dostępne ale tylko w czarnym kolorze ( gothic lolity chyba nie mają problemów z zakupami tam)

Proszę o oszczędzenie mi krytyki co do samego tematu, ma być luźno, pogadankowo, a może najdą was wspomnienia jak same zaczynałyście, albo przypomną wam się jakieś fajne triki które pozwolą na zlolicenie posiadanych zwykłych ubrań :3

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Odp: Tworzenie loliciej szafy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2015, 00:27:44 »
Hej! Tutaj coś puściuchno, trza zapełnić :)

Więc tak... W sumie to ciężko coś podpowiedzieć, ale spróbujmy :D

masz czarne buty i czerwone, więc pasowało by coś białego/ brązowego.

jak mam być szczera, to mam 2 pary butów pełniejszych, co nieco boli, no ale... Jedne po babci, drugie z ccc, są takie dosyć dziwne, ale fajnie imo :D

Więc sugerowałabym rozpocząć własnie od przekopania tego co jest pod ręką, czasem takie starodawne ładne można dorwać, chociaż sądząc po obecnej modzie jestem załamana... .__.

(grzebanie)
nooo...eee.. nie mam czym spamować ;__:

może coś u Janka będzie, ale radzę nie kupować zimowych, z wielu negatywnych opinii jakie widziałam, nie warto ryzykować :D

teraz dalej, widzę że kwiatki górują :)
co do tej ostatniej martwi mnie odcień tego brązu (?) może być trudny do zestawienia, nie wiem jak wygląda na żywo.
albo kolor koronki może różnić się od tego na sukience takie szczegóły ale mogą wkurzać :D

jeżeli chodzi o halkę z mniejszym puffem, to możesz napisać do Lady sloth, może Ci uszyć halkę z jednej warstwy organzy ale nie wiem czy to się nie mija z celem...

jeżeli chodzi o taką bardziej casualową lolitę, to ona ma być uproszczeniem, czyli prosty w miarę kiec, koszula też ( np cutsew!), skromniej z dodatkami, gładkie rajstopy albo jakieś małe wzorki itp :)

W ogóle to radzę sobie kupić też parę par rajtek, pończoch, podkolanówek, w czym się fajnie chodzi, ale jak ma być często na codzień, to radzę wszystko :D

koszule takie do casualu można dorwać w używanych to samo z bolerkami, ludzie się ich pozbywają, bo obecna moda średnio na takie ekscesy pozwala haha :D
ostatnio robiłam spore reaserche na vinted ( studia, uczelnia, trza jakoś wyglądać! :D) mam parę ciekawych rzeczy możesz zerknąć.

http://www.vinted.pl/damska-odziez/peleryny-narzutki/9561664-bolerko-vintage-sztuczne-futro
http://www.vinted.pl/damska-odziez/bolerka/9658600-bolerko-futerko-tkmaxx
http://www.vinted.pl/damska-odziez/bluzki-z-dlugimi-rekawami/9917553-delikatna-biala-mgielka-vintage
http://www.vinted.pl/akcesoria/bizuteria/1028285-nowe-perelki-z-koronka
http://www.vinted.pl/damska-odziez/spodnice/10030827-spodnica-retro-kwiaty-floral-vintage-rozkloszowana
http://www.vinted.pl/akcesoria/bizuteria/9201419-puchaty-bezowy-kolnierzyk-parfois-japanstyle
http://www.vinted.pl/damska-odziez/koszule/8979822-kremowa-mgielka-haft-retro-vintage-delikatna
http://www.vinted.pl/damska-odziez/koszule/3958930-koszula-kremowa-mgielka-vintage-wzory-kolnierzyk

dobra, nie wiem, napisałam co mi na język przyszło jak coś to pytaj :D

"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

white-whale

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2015, 18:22:24 »
Rada na serio, przetestowana na sobie.

Nie kupuj więcej sukienek. Ani spódnic. Żadnej, ale to żadnej. Nawet jeśli serce będzie Cię od tego bolało, nie kupuj. Inaczej skończysz tak jak ja na początku, z masą rzeczy, z którymi nie byłam w stanie nic zrobić.

Kupuj bluzki. Akcesoria. Torebki. Idziesz w classic, więc będzie Ci prosto: poluj na dobre rzeczy w lumpeksach, online i offline. Nie kupuj bluzek/akcesoriów z Bodyline, bo jakość jest kiepska, kradną designy i jeszcze ostatnio podwyższyli ceny. Jeśli koniecznie chcesz rzeczy odgórnie dostosowane do lolity, polecam Taobao, ale skoro i tak idziesz w classic to nie masz po co, o wiele ciekawsze będą stylizacje zrobione z unikatowych, upolowanych własnoręcznie rzeczy.
Jedyne, co naprawdę opłaca się kupować zza granicy to bolerka, bo trudno znaleźć takie naprawdę ładne i lolicie. Plus-minus buty, ale to już zależy od Twojego rozmiaru stopy. Ja nie mam po co przymierzać się do większości japońskich ;_;

Powyższe ma tym więcej sensu, że chciałaś nosić lolitę codziennie. Porównaj sobie: jedna bluzka za >100zł + wysyłka z Japonii i bluzka po 3-20 zł kupiona lokalnie w secondhandzie... Będziesz miała więcej rzeczy, więc prościej Ci będzie układać różne stylizacje z jedną sukienką.

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2015, 20:26:29 »
O kurcze, white whale, mam ten sam problem co Ty! koniec z kieckami kurcze .__.
Versailles

Offline Athenaie

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2015, 09:26:50 »
addicted to emotions

"kolor koronki może różnić się od tego na sukience" mam sporo koronek i tasiemek, chciałam poprzeszywać/wzbogacić niektóre rzeczy a tu BAM nie pomyślałabym że to w ogóle może przyciągać uwagę D:

Halkę potraktuję krochmalem i zobaczymy czy do czegoś się nada ! a co mi tam

Rajstopy uwielbiam, ale znając życię zamówię z taobao  coś na wzór XL i skończą mi się w połowie konan :< ( noszę czwórkę, jak ciężko kupować rajtuzy wyskomiemu człowiekowi)

white whale

Bardzo dobra rada, ale chyba w tej pierwszej nie przełamę się wyjść D: omijając to że jest za mała to ma to "coś" co sprawia że wyszłam w niej tylko parę razy, gdzie znowu namiętnie noszę całą resztę ale jeszcze po swojemu

Misja jest taka, znalazłam fenomenalny secondhand który bije na głowę wszystkie w Kato, tak więc lump lolita wchodzi do akcji !!! prrrrrr ! poprawkę biorę na to że bardzo często trafiam na żeczy z metkami lub bardzo sporadycznie noszone ;) nie wiem skąd biorą stuff, chyba z samych przecen a jak coś na wieszaku dalej jest w super stanie po przeszucaniu/mierzeniu/przewieszaniu/macaniu milion razy = jest turbo jakości

Ej mój mózg właśnie stworzył .....skórzaną lolitę !?!? w sensie w krótkiej skórzanej kurteczce z delikatnej pudrowej skóry z falbankami D:

co do kradzieży designów... jestem chyba dziwna ale absolutnie mi to nie przeszkadza, albo coś jest ładnei do noszenia albo ma czarnoskórą  (lub po solarium ,jak kto woli) alicję z krainy czarów na princie

BOLERRRRRKA, a nie lepiej i szybciej mi będzie ..uszyć ?!.. przecież wszycie koronki w szew to nie kosmos :)

Buty..niestety polskie sklepy oferują jakość jednosezonową, i serio ja lubię dobre skórzane buty.. ale co mi po takich które zaraz się rozpadną ( chociaż mam parę sztuk szpilek z ceraty które da się nosić cały dzień) Stopy mamy jedne, i mam złotą zasadę że buty muszą być dobrane bardzo starannie do nogi, kiedyś pojawił się na forum kontakt do szewca który robi buty od zera, może jest ktoś taki na śląsku,czas poszukać

a te nieszczęsne koszule to chyba Taobao bo szycie akurat koszul jest trudniejsze niż bolerek, niestety moja maszyna chyba nawet nie ogarnie cieniutkich tkanin

Ogólnie ślicznie dziękuję za rady  ! (zakopuje się w lumpowym kartonie między wieszakami  ) xD

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2015, 11:32:22 »
Offtop, ale:
znalazłam fenomenalny secondhand który bije na głowę wszystkie w Kato, tak więc lump lolita wchodzi do akcji !!!

*lump lolita mode on* : Podaj proszę adres tego lumpa! Postaram się nie ukraść wszystkich fajnych rzeczy >:D

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2015, 12:03:58 »
Dzie to dzie to dzie dzie?
Versailles

Offline Athenaie

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2015, 14:36:57 »
Obok wojewódzkiego sztabu wojskowego(ulica Francuska 30, jakby wychodząc z budynku sztabu trzeba iść w lewo ) wystarczy wejść na plac za płotem,tam zresztą wiszą banery .Swego czasu było jeszcze "Retro" pod superjednostką. Jest jeszcze "Szwajcar" na ostatnim piętrze Skarbka (na samym rynku).
Jeśli chodzi o ubrania stanowczo odradzam sieć Biga, wysyłali mi nawet sms kiedy jest dostawa i z czym, ale ja nie mam na tyle czasu by iść w dzień dostawy z rana i ogólnie ..bardzo słaby stosunek ceny do jakości,  jedyne co jest tam na prawdę warte uwagi to wszystkie dodatki paski/torebki /apaszki/chustki/kapelusze/rękawiczki  bo nigdzie indziej nie widziałam takich rzeczy w takich ilościach i w tak dobrym stanie.

Więc w skrócie, po ciuchy obok Sztabu i do Superjednostki po dodatki do sieci Biga (są nawet nowe pakowane rajstopy/pończochy i biżuteria )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2015, 14:43:39 wysłana przez Athenaie »

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2015, 15:25:44 »
Ja raczej nie jestem przychylna do lumpeks lolity... Na początku swojej przygody kupowałam tam pełno ciuchów, przez co cały czas wyglądało to wszystko źle. I koniec końców po jakimś czasie prawie wszystko lądowało w koszu. A w tej chwili już praktycznie w ogóle tam nie chodzę, nie wiem czy to jest kwestia, że jestem bardziej wybredna czy faktycznie u mnie tak bardzo polecieli w dół z jakością, ale nawet nie ma na czym oka zawiesić i mówię tu także o całkiem "normalnych" ciuchach.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2015, 16:32:20 »
Ja raczej nie jestem przychylna do lumpeks lolity... Na początku swojej przygody kupowałam tam pełno ciuchów, przez co cały czas wyglądało to wszystko źle. I koniec końców po jakimś czasie prawie wszystko lądowało w koszu. A w tej chwili już praktycznie w ogóle tam nie chodzę, nie wiem czy to jest kwestia, że jestem bardziej wybredna czy faktycznie u mnie tak bardzo polecieli w dół z jakością, ale nawet nie ma na czym oka zawiesić i mówię tu także o całkiem "normalnych" ciuchach.

Dokładnie.
Lepiej polować w ciuchaczach, gdy się już wyłapie to odpowiednie wyczucie.

Offline Athenaie

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2015, 16:40:22 »
Co do stanu rzeczy jest pełno ciucholandów gdzie przywożą rzeczy z UK po dziesiątej przecenie i to jeszcze z metkami z promocji,niby lumpeks a jest sporo nowych rzeczy w ogóle nie noszonych. Musiałaby być na prawdę niesamowita kosmiczna perełka bym kupiła coś uszkodzonego/poplamionego/zniszczonego co da się jeszcze przeczyć lub uratować, ale fakt bajecznych printów się nie znajdzie ale rzeczy dobrej jakości jak najbardziej, często bijącej na głowę sklepowe rzeczy

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2015, 17:03:25 »
Pytanie brzmi: czy odpowiednich do Lolita Fashion?

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2015, 17:22:27 »
No to widocznie u mnie takich lumpów nie ma... Jak jeszcze zdarzało mi się tam chodzić, to przeglądając ciuchy właśnie nieraz myślałam sobie: "ooo, kiedyś to bym kupowała, tyle wstrętnych, randomowo ponaszywanych koronek!", "Oooo, jest szeroka spódnica, co prawda brzydka, ale halka się zmieści, brałabym!".
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:07:39 »
@Athenaie: Lump koło sztabu jest praktycznie pod moim domem, chodzę tam od lat :)

Pytanie brzmi: czy odpowiednich do Lolita Fashion?
Na wampirzym spotkaniu przyznaję się miałam koszulę z lumpa, w dodatku z metką z tesco. Oceń proszę :3

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2015, 20:14:30 »
Nie ma się co napalać, że parę rajdów po lumpeksach i lolicia garderoba będzie gotowa. I mówię to jako osoba, która od lat z pasją po nich łazi. No tylko właśnie, łażę wiele lat i faktycznych perełek wygrzebałam kilkanaście. I to też raczej do codziennych prostszych coordów, prawie nigdy nie ubieram ich na wielkie wyjścia. Reszta "skarbów" zalega w szafie i psuje mi humor ilekroć na nie spojrzę. Tak jak u Elluin - "kolor ohydny, ale jak skrócę i wsadzę halkę to będzie RORI, więc biere" tudzież "w sumie do niczego mi to nie pasuje, ale jest w klimacie, więc nie może się zmarnować". Niestety nasze lumpeksy otrzymują w większości dostawy już przetrzebione z najlepszych znalezisk; bardzo rzadko trafiają się rzeczy bardziej alternatywne niż gorset z plastiku, a marek z wysokiej półki (czyli nie żadna Zara, Primark czy H&M) praktycznie nie uświadczysz. Raz słyszałam o koleżance koleżanki, co to ponoć znalazła print Baby z Usakumyą, ale jak wyskoczyła do bankomatu i wróciła, to już zniknął...

Jeżeli potrafisz operować maszyną do szycia to już więcej możliwości, ale wszystko to nadal wymaga dużo wyczucia i rozeznania w stylu. Poprzeglądaj katalogi lolicich marek oraz bazy lolibrary i hellolace, przyswój typowe kroje i ozdobniki, zwróć uwagę na detale i sposób wykonania.