Google+

Autor Wątek: Polskie community w oczach *reszty świata*  (Przeczytany 594 razy)

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
Polskie community w oczach *reszty świata*
« dnia: Sierpień 30, 2016, 22:16:26 »
Witajcie, drogie panie. Otóż przychodzę do Was z nowym wątkiem, tudzież... Dramą.
Jak już same wiecie, u nas z liczebnością jest tak sobie, a z chęciami nie raz jeszcze gorzej... A później pomyślmy sobie o Edynburskich spotkaniach na promie, Londyńskich corocznych Tea Party, ciągłych chińskich imprezach, OTTparty w US i wielu innych takich... Spójrzmy na liczebność, na poziom, na bogactwo wzorów, krojów, akcesoriów. Na przyjęcia zapraszane są różne marki, w tym - nie raz, nie dwa - nasza polska Lady Sloth. A wtedy zaczynają padać różne pytania nt. POLSKI WŁAŚNIE... Jak myślicie, co to za pytania? A może samy spotkałyście się z dziwacznymi pytaniami podczas różnych imprez?

Bezpośrednio starłam się z dwoma zabawnymi sytuacjami. Kiedy jedna pani zapytała mnie i Mesię o fotę, bo ma polskiego chłopca i on nie wierzy, że tu są lolity. Sytuacja numer dwa, to ciągłe pytania o istnienie jakiegokolwiek comm.

Śmiertelna poważność w odbiorze tematu jak i w dyskusji i odbieraniu mojego posta jest ODRADZANA.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 22:18:57 wysłana przez Menoa »

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
Odp: Polskie community w oczach *reszty świata*
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2016, 23:12:39 »
Mnie i Katarzynę dziewczyny pytały "JAK TO nie macie Tea Party w Polsce?! TO CO ROBICIE?!". Odpowiadałyśmy, że mamy małe spotkania na herbatę, ciasto czy jadło, różnego typu wyjścia i zabawy i stwierdziły, że to nawet fajnie tak kameralnie i wszyscy się znają.

Teraz będzie bardziej o mangozjebskich konwentach.
Lolyta z ZACHODU: A słyszałam, że u Was na konwentach....
*wszyscy wstrzymują oddech*
... ŚPI SIĘ W SZKOLE NA PODŁODZE!!!!!
Wszyscy przy stoliku: JAK TO?! Dlaczego nie w hotelu!
Wyjaśniłyśmy, że u nas ludzie biedne, młode, nastolatki to i trzeba w szkole spać, ale za to całą noc są atrakcje i można oglądać animu!

Było też oczywiście śmieszkowanie, że w Polsce to się na Tea Party powinno podawać pierogi (choć my śmiałyśmy się z Niemek, że u nich wursta) i złośliwe pytania o pana Yana i jego przyjaźń z Polską T___T.

Najlepsza jednak sytuacja miała miejsce w Japonii, kiedy to szłyśmy kupować Holy Lanterna odstawione jak stróż w Boże Ciało, od stóp do głów w AP. Spotykamy lolyty z USA, internetowe sławy, w tym najsłynniejszą hijab lolytę. Gadka szmatka o sukienkach i APe, jest milusio i słodziusio, jednak słychać, że akcent mało mamy hamerykański, pada więc pytanie.
- A skąd jesteście?
Na co my:
- A z Polski!
W tym momencie zapada cisza. Lolyty z USA robią krok w tył i lustrują nasze ałtfity z góry na dół. Na ich obliczach maluje się niedowierzanie.
- Eeeee... - jedna z nich przerywa niezręczną ciszę. - A mój ojciec jest z pochodzenia Polakiem! Z Chicago!
*zapada kurtyna*

Plus oczywiście standardowe pytania, czy w Polsce są jakieś lolity i ile.
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2016, 08:03:38 »
Czemu mnie to nie dziwi, Polaki-biedaki, taka prawda! Co poczniesz?!
Zbaczam trochę z tematu, ale w sumie tak samo nie kojarzę żeby dalej na wschód od nas (poza Rosją ofc) były lolity, albo przynajmniej jakieś community tak duże (sic!) jak w Polsce!
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2016, 11:56:26 »
U nas moze nie ma jakiś gigantycznych grup od stóp do głów w AP, no ale...jest ciężej a mimo to jest grupa! Przeliczenia walut, płaca minimalna itp.... a mimo to są u nas lolity i to nie byle jakie! To jest chyba coś w stylu: że w Polsce piją wódę litrami, wszyscy chodzą w sandałach ze skarpatkami i ogółem wiocha jak stąd do zadupia dolnego.

Nie wiem, ale wydaje mi się że oni żyją stereotypami i to BARDZO BARDZO.
(znaczy, zgodnie z tym, co np prasa o nas gada, opowieści ludzi ktorzy tam mieszkają...)

już nie wspominając np o "POLSKICH" obozach x.x
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Keczup

• Hero Member
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2016, 12:42:00 »
Co do lolit ze Wschodu to wiem, że w Czechach jest sporo (choć to południe raczej), na Litwie bodajże jest jakaś lolycka firma, w Estonii jest comm (kupiłam nawet moje Gathered Chiffon od dziewczyny z Estonii). W Rumunii z rok czy 2 lata temu odbyło się wielkie Tea Party z Misako - czan.

No i oczywiście Daleko Wschód, ale to wiadomo, że tam są potężne komjuniti. Chiny, Wietnam, Tajlandia, Singapur, w Malezji ostatnio było wielkie spotkanie z RinRin Doll.

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Reputacja: 5
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2016, 14:40:46 »
płaca minimalna
THIS. Niestety, polskie zarobki to śmiech na sali. :( W porównaniu do krajów lepiej rozwiniętych i bogatszych, oczywiście (ale chyba do takich chcemy się porównywać, a nie do krajów biednych). Z tego samego powodu i mniej lolit w Polsce, bo "kogo stać na coś tak drogiego"? Smutny jest fakt, że żeby kupić dżysk od AP prosto ze sklepu oznacza to może 4 dni pracy w takim UK, i to na stawce minimalnej... *sprawdzone info*

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2016, 15:23:38 »
(...)
To jest chyba coś w stylu: że w Polsce piją wódę litrami, wszyscy chodzą w sandałach ze skarpatkami i ogółem wiocha jak stąd do zadupia dolnego.

Nie wiem, ale wydaje mi się że oni żyją stereotypami i to BARDZO BARDZO.
(znaczy, zgodnie z tym, co np prasa o nas gada, opowieści ludzi ktorzy tam mieszkają...)

już nie wspominając np o "POLSKICH" obozach x.x

Bez przesady! Nikt tu nie mówi o stereotypach. Żadna lolyta nigdy nie wspominała mi o wódce, sandałach i innych stereotypach. Po prostu się o nas mało słyszy.

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2016, 15:37:32 »
To dobbrze! Kurczę pojechałam troszkę...  Może można coś zrobić żeby się rozpropagować?

Hanadai,  4 dni? Really? ;___;
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2016, 15:43:18 wysłana przez AddictedToEmotions »
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 34
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2016, 15:52:29 »
Wielkie Tea Party, coby pokazać światu. Huehue

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Reputacja: 5
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2016, 15:55:01 »
Hanadai,  4 dni? Really? ;___;
Stawka minimalna to obecnie 7.2 funta za godzinę. Zakładając, że pracuje się 8 godzin dziennie --> 7.2 * 8 * 4 = 230.4 funta.
Zarabiając na stawce minimalnej nie przekroczy się pierwszego progu podatkowego, który wynosi 20%, a więc:
230.4 funta * 80% = 184.3 funta
Funt obecnie kosztuje 5 zł. A więc: 184.3 * 5 zł = 921.6 zł

Więc tak, wystarczą 4 dni~

[/KONIEC NARZEKANIA]

Offline Keczup

• Hero Member
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2016, 16:38:05 »
Na Tea Party jakaś lolita narzekała, że ona za 17 funtów za godzinę pracuje i to jest za mało, na sukienki jej nie stać!

Wygląda na to, że trzeba jechać na zarobek za granicę, coby zbudować szafę. Ja na swojej szafie z Chin będę żyć pewnie kolejne 5 lat :P