Google+

Autor Wątek: Nasz make-up  (Przeczytany 3109 razy)

Offline Erena

• Full Member
  • Reputacja: -3
Nasz make-up
« dnia: Marzec 14, 2014, 18:27:08 »
Wątek poświęcony naszym makijażom.

Ja akurat, od dłuższego już czasu, stosuję/stosowałam w Lolita Fashion makijaż, który jest stricte gyaru. Teraz próbuję czegoś delikatniejszego, co pasowałoby do hime/sweet Lolita oraz Romantic Gyaru.
Przy okazji zrobiłam tutorial :"D

Offline Wergu

• Full Member
  • Reputacja: 5
  • Press A to grab destiny
Odp: Nasz make-up
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2014, 18:34:53 »
Ja na co dzień maluje się prawie tak samo jak do rori, z tą różnicą ze używam delikatniejszych kolorów i nakładam więcej szpachli xD Do rori też staram się nie malować kresek, chyba że do gosu uwu
Mam super paletkę z inglota którą kocham i którą mogę zrobić praktycznie wszystko :' D

tu by było zdjęcie gdybym jakies miała
Trzeba być szybkim

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2014, 18:52:01 »
Erena, masz perfekcyjny kształt oka do takiego makijażu!

Ja Was trochę postraszę, bo to próba mojego Halloweenowego mejkapu z zeszłego roku. Niestety nie mam za bardzo więcej zdjęć, bo zazwyczaj jak mam jakiś ciekawszy makijaż to albo się spieszę albo jest beznadziejne światło :'D

Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Erena

• Full Member
  • Reputacja: -3
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2014, 18:53:31 »
Pierwsza myśl: Edward Nożycoręki!

Offline kikunia

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2014, 18:53:47 »
Pff... ja nawet kreski nie potrafię zrobić  ;D Ledwo ogarnęłam tuszowanie rzęs ;p Serio, mimo że mam jakieś tam zdolności plastyczne, ale potrafię je wykorzystać tylko na kartce.
Podziwiam Erenę ;)

Offline Yukami

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2014, 12:04:08 »
Ja zazwyczaj makijaż mam raczej mocny, bo taką już po prostu mam twarz, że akurat w takim dobrze wyglądam. Kolorów cieni używam najróżniejszych, najchętniej bardzo głębokich i soczystych. Ciemna szminka też obowiązkowo!
Nie chce mi się, nie umiem, nie mam mózgu.
www.classicyukami.tumblr.com

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2014, 17:20:15 »
Ja zazwyczaj makijaż mam raczej mocny, bo taką już po prostu mam twarz, że akurat w takim dobrze wyglądam. Kolorów cieni używam najróżniejszych, najchętniej bardzo głębokich i soczystych. Ciemna szminka też obowiązkowo!

Na serio? Ja prawie w ogóle się nie maluję, głownie przez to, że mam alergię na połowę sklepu kosmetycznego ale cóż.. :D Na mnie wszystko co ciemniejsze wygląda strasznie o.O Normalnie upiór ze mnie się robi, albo taka co stoi pod latarnią :D

Mogłybyście mi coś doradzić? Bo ja kompletnie nie wiem jak mogłabym się malować, ani nic ...( mam dziwną twarz:D)
Proszę proszę! :3

Edit. Odpowiedź i kontynuacja w wydzielonym wątku http://lacekingdom.pl/index.php?topic=117.0
Elluin
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 21:16:56 wysłana przez Elluin »
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Wruszka

• Sr. Member
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2014, 18:56:39 »
Mam super paletkę z inglota którą kocham i którą mogę zrobić praktycznie wszystko :' D

Też, tylko, że moja to trzy odcienie brązu. Używam do podkreślenia brwi i zrobienia delikatnych kresek, dobry zakup. Jeżeli wierzyć składom kosmetyków z inglota to te rzeczy nie powinny wywoływać uczuleń.

Ja ostatnio odkryłam, że malowanie się to super zabawa. Czasem noszę więcej szpachli, czasem mniej, zależy jaki mam rano humor.
Jestem prostą dziewuszką
Nie potrzebuje mikrofali

Offline Kikyou

• Full Member
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2014, 21:57:03 »
Ja jako bazy do powiek używam ostatnio BB Boomer z misshy (primer pod krem BB), bo ulubiona baza mi się skończyła... i nie będę jej póki co kupować, bo baza pod makijaż fajnie trzyma cienie :D Albo jak chcę intensywny kolor i mam kredkę w miarę pasującą do cienia, to kładę cień na kredkę. Efekt trwały i intensywny.

A jak już o intensywności... maluję się duuużo mocniej niż lolicie przykazania pozwalają, miedzy innymi dlatego że od pół roku walczę z nawrotem trądziku i czuję się dużo lepiej, jak odwracam od niego uwagę porządnie podkreślonymi oczami. Jak miałam cerę w lepszym stanie, to malowałam się bardzo różnie - od "no makeup" do ciężkiego, kolorowego. Ostatnio nie mogę żyć bez udawania, że mam oczy jak bohaterka mangi shoujo, powiększam obniżonym kącikiem z eyelinera i operując światłocieniem (aczkolwiek muszę jeszcze nad tym dużo pracować, żeby było przyzwoicie) - słabo to widać na tak nieostrych zdjęciach :<. Nawet jak maluję się w 15 minut na uczelnię, to muszę kreskę zagiąć 2mm poniżej prawdziwego kącika.

Ale bardzo lubię też smoky eye. Czasem grzecznie, w brązach, czasem czerń z akcentem koloru. Słabo widać, ale ta jasna część była metaliczno złota.

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2014, 22:42:27 »
Kikyou ślicznie Ci w smokey eyes :3 *__*
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Wergu

• Full Member
  • Press A to grab destiny
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2014, 16:48:05 »
Woo-ho! Udało mi sie zrobić zdjęcie mojemu najbiedniejszemu make-upowi, czyli wersji szkolej!

Posklejane rzęsy super

Przepraszam za jakość, mój telefon nigdy nie lubił się z detalami >:
Trzeba być szybkim

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2014, 18:36:53 »
Kikyou ślicznie Ci w smokey eyes :3 *__*
Popieram rękami i nogami :D

Ja w zależności od nastroju oraz ubioru dobieram makijaż. Ale jest jedna rzecz, z którą zawsze mam problem- doczepienie sztucznych rzęs. Nie umiem ;_______; Próbowałam wszystkiego i chyba mam pod tym kątem dwie lewe rączki....

Co do zawartości kosmetyczki, to mam w niej mase badziewia.
Jeśli ktoś ma proble z eyelinerem w pędzelku, to niech kupi w markerze. Świetne jakościowo są włoskie Extreme Collection 2000. No i prócz czarnej można zakupić fioletową i ultramarynę (może są też inne, ale to jest akurat u mnie w asortymencie).

Kremy bb
- mam coś co się zwie Osiris Avis spf 15, kolor medium- z góry NIE POLECAM! Leje się i ogólnie po nałożenu czuje sie go na twarzy.
Czekam natomiast teraz na Good Afternoon brzoskwinia/herbata. Zobaczymy czy bedzie warte zachodu.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2014, 21:26:08 »
Ponieważ na forum mamy cały dział na rozmowy o kosmetykach, wydzieliłam z niego część dotyczącą porad oraz kremów bb. Tutaj niech będą tylko zdjęcia Waszych makijaży oraz komentarze do nich. Zachęcam także do zakładania nowych tematów!
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Yumi

• Newbie
  • *
    • celadonheart.blogspot.com
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2014, 01:02:27 »
Ja od jakiegoś czasu uwielbiam puppy eyes i kropki na czole :P Zazwyczaj wygląda to tak:

Lubię też podkreślić usta mocniejszym kolorem, ale robię to jedynie gdy na powiekach gości coś jasnego i/lub eyeliner.

Offline Crewedka

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2014, 13:10:35 »
Ereno, czy mogłabyś zdradzić jakiego rodzaju soczewek używasz? Ewentualnie podać adres sklepu, gdzie je zakupiłaś? Mam niebieskie oczy i zamówiłam w sklepie "e-soczewka" cirlcle lenses o niebieskim odcieniu, jednak po ich założeniu wyglądałam jak wampir - niebieskiego koloru nie było kompletnie widać, oczy były zbyt ciemne. Obecnie używam "natural ring'ów", jednak one nie dają takiego efektu powiekszenia oczu, o jaki mi chodzi. Z góry dziękuję - świetny tutorial :D