Google+

Autor Wątek: Zakładanie loliciego bloga?  (Przeczytany 2068 razy)

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Zakładanie loliciego bloga?
« dnia: Marzec 21, 2014, 19:01:46 »
Może dla niektórych temat jest błahy.. ale dla mnie nie :D
Otóż mam parę pytań dotyczących lolicich blogów :)

Noszę się z zamiarem założenia takowego, jednak jakoś tak... nie potrafię się zmotywować :D 

"Opłaca się" zakładanie bloga? Czujecie satysfakcję z prowadzenia go, nawet jeśli niewiele osób go czyta? Jest to męczące na dłuższą metę, czy może się to wpleść w życie jak np. facebook? Głównymi czytającymi są Wasi znajomi czy również osoby
z którymi nie miałyście do czynienia? Prowadzicie go bardziej dla innych czy dla siebie?
I w ogóle.. Jakbyście mogły mi powiedzieć czy warto ;)
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Erena

• Full Member
  • Reputacja: -3
Odp: Zakładanie loliciego bloga?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2014, 14:56:33 »
Prowadzenie bloga nie powinno być przede wszystkim na siłę. Czyli jeżeli osoba, która nosi się z zamiarem założenia bloga nie czuje tego "czegoś", niech lepiej sobie odpuści.

Zakładanie bloga, czy to o loliciej tematyce czy każdej innej, powinno wyjść od nas samych. Robimy to, bo sprawia nam to przyjemność, ale robimy to także po to, by ludzi naprowadzać na dobrą ścieżkę, by dzielić się naszymi doznaniami czy po prostu by pokazać nasze stylizacje. Od Ciebie zależy, na czym skupisz swoją uwagę. Czy na pokazywaniu swoich stylizacji, czy na robieniu recenzji poszczególnych produktów. Prowadzenie bloga musi być mniej lub bardziej systematyczne. I wiadomym jest, że jeżeli nie będziesz swojego bloga "promować" (czyli dodawać linków na inne strony itp) to tym mniejsza będzie liczba odwiedzających. Myślę, że każda blogerka cieszy się, im ma większą oglądalność/czytelność, bo to oznacza więcej wejść, komentarzy, etc. Ale jeżeli prowadzi się bloga dla garstki osób, która to docenia a nas samo prowadzenie bloga również cieszy, to czemu by nie?

Ja na przykład prowadzę bloga, w języku angielskim. Może nie loliciego, bo nie posiadam tak sporych funduszy na chwilę obecną, by robić recenzje czy pokazywać swoje stylizacje, ale... Przy prowadzeniu bloga szlifuję język angielski (który na chwilę obecną jest dość przeciętny. Ani dobry ani znów taki tragiczny), dzielę się z ludźmi tym, co sprawia mi radość, nawet jeżeli to totalne pierdoły. I choć mam 38 obserwatorów, to wyświetlenia wciąż rosną. Może nie drastycznie, ale powolutku rosną. Widać więc, że ktoś to czyta. Wpisy komentują także osoby, które bloga nie obserwują.

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2014, 10:32:54 »
Dziękuję za odpowiedź :3

Rozumiem, masz rację, nie warto robić niczego na siłę, odpuszczę więc może sobie to na razie...

Z tym angielskim to dobry pomysł :) Jednak ja bym się bała że robię jakieś błędy... 38 osób obserwujących wydaje mi się dość dużą liczbą :D

Dziękuję i powodzenia w prowadzeniu swojego bloga! :3
Versailles

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2014, 15:25:31 »
Kiedyś prowadziłam bloga lalkowego na pingerze, było to fajne, chociaż nużące i mało kreatywne, bo pisałam głównie o nowosciach lalkowych, czesem jakaś moja fota, ale rzadko. Ludzie czytali, komentowali, ale jakoś mnie to wcale nie motywowało konkretnie Później założyłam na blogspocie, teoretycznie z podobnym zamiarem, ale przerodziło się to raczej w osobisty zapis tego, co dzieje się dokoła mnie i wydaje istotne/ ciekawe dla mnie. Nie czyta tego wiele osób (kilku znajomych, kilka osób trzecich), a jednak pisanie tak, to jakaś forma autoekspresji. Oczywiście, ze fajnie jak ktoś przyjdzie, skomentuje, coś napisze, odniesie sie do moich wypocin, lecz notki są głównie dla mnie i pode mnie. Piszę bo lubię, bo sprawia mi to przyjemność, a nie pod 'publiczkę' i dla kogoś :D Jest tam nieco lalek, nieco mnie samej i mojej twórczości, ostatnio trochę lolity.
Nie potrafiłabym prowadzić bloga, bo 'warto taka moda/ tak wypada' w danym środowisku.
Warto, jeśli faktycznie czujesz jakąś potrzebę podzielenia się ze światem, nawet jeśli ten 'świat', to dwoje Twoich bliskich przyjacóił, tym co robisz/ co kochasz :)
Rzekłam :D 
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2014, 18:33:00 »
Methice... Podoba mi się to co napisałaś :3 Ten blogowy pamiętnik który prowadzisz wydaje się być bardzo dobrym pomysłem :3 Hahhh zamiast spamować bliskich rzeczami nad którymi się pastwię ale kupiłam mogę to wrzucić na swoją stronę :D
Chociaż.. czy innych w ogóle będzie obchodzić o czym myślę i nad czym pracuję.. ?
Versailles

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2014, 16:41:30 »
Zabrzmi to banalnie, ale jeśli robisz coś od serca i dobrze, to na pewno znajdą się osoby, które bądą Ci kibicowały, albo będą obserwowały bacznie Twoje poczynania :D Tak myślę przynajmniej.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline MissAlice

• Full Member
  • Reputacja: 5
    • Szuflada pełna zapisków
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2015, 18:56:57 »
Odświeżam temat. ;) Chciałabym założyć vloga loliciego, ale w sumie nie wiem jak się za to zabrać i czy w ogóle to dobry pomysł. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu blogami?

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2015, 16:15:47 »
Powiem bardzo ogólnie, ale to zawsze jest potrzebne: dobra kamera, ciekawe tematy, program do montażu i nagrywasz. Pomyśl co Ci się podoba we vlogach innych osób i spróbuj zrobić to po swojemu.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2015, 17:02:27 »
Mi się wydaje, że do stricte loliciego bloga to trzeba mieć przede wszystkim kupę kasy... niestety. Zapewne składałby się głównie ze stylizacji i recenzji, więc w kółko trzeba by pokazywać coś nowego, bo lud się nudzi bardzo szybko.
Ja bloga prowadzę głównie dlatego, że lubię pisać różne pierdoły. I tak, zajmuje to dużo czasu (choć to robota na dwie osoby, bo blog z Katarzyną). Segregacja zdjęć (zdjęcia już mamy, nie robim specjalnie na bloga), obróbka nawet podstawowa, pisanie, tworzenie jednej notki to kilka godzin. Sława nas średnio interesuje, bo wiemy - styl pisania jest taki, że miliona fanów w świecie bakpakierów nie zdobędziemy :P Jeśli kogoś jednak interesuje to bez promowania NIE BĘDZIE NICZEGO!
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline MissAlice

• Full Member
  • Reputacja: 5
    • Szuflada pełna zapisków
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2015, 10:11:22 »
Strasznie lubię oglądać Peachie i w sumie myślałam o czymś dość podobnym. Faktycznie do takiego stricte loliciego musiałabym być milionerem żeby nagrywać regularnie :O Chciałabym mieć w końcu bloga, na którym nie będą lądowały opowiadania itp (a mam już takie 2), takiego bardziej "lajfstajlowego", a z racji, że najłatwiej mi się gada to vlog byłby najlepszym pomysłem xD Mnie sława w sumie też nie interesuje, bardziej możliwość poznania nowych ludzi itp.

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2015, 19:12:38 »
Oglądałabym! ;D

Offline Awa-chan

• Newbie
  • *
  • Reputacja: 0
    • Mój skromny blog~
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2015, 13:10:53 »
Ja będąc żółtodziobem - którym oczywiście dalej jestem - założyłam. Jestem z siebie dumna ponieważ to moje spełnienie marzeń, bo moja sytuacja nie pozwala mi się rozwijać w tej pasji. Ogólnie warto, ale tylko w momencie jeżeli robi się to dla siebie. c:

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 35
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2015, 13:17:41 »
Ja z Keczupem blogujemy ogółem, ale w efekcie w dużej mierze nasz blog jest lolici. Ale wydaje nam się, że taki blog tylko i wyłącznie o lolicie to jest nieco nudny...

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2015, 16:30:06 »
Awa-chan, Twój blog jest o lolita fashion? Bo ja tam chyba dużo anime widziałam. Tzn za długo nie byłam, bo uciekam od blogów z muzyką [tablet nie wyrabia :P].

Offline pastellie

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2015, 21:27:46 »
,, W Polsce nic nie ma- nie.''
Blog poleca Rysiu Peja.  8)