Google+

Autor Wątek: Kremy BB  (Przeczytany 6648 razy)

Offline Kikyou

• Full Member
  • Reputacja: 5
  • Orlaith
    • FB
Odp: Kremy BB
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 26, 2016, 10:15:30 »
Też powoli odchodzę od BB. I od klasycznego podkładu chyba też. Moje lata trądzikowe zostawiły mi traumę i poczucie tej lekkiej lepkości, śliskości podkładu/BB doprowadza mnie do szaleństwa, nie mogę się doczekać powrotu o domu i wyszorowania twarzy. No i przez tłustą cerę wszystko mi się zbiera w zmarszczkach mimicznych (mam ekspresywną mordkę). Kremy BB dodatkowo są zbyt transparentne, moja cera ma tyle skaz, że wszystko widać, jeśli przed bb nie nałożę korektora na 70% twarzy (a wtedy mogę już na tym korektorze poprzestać, co ostatnio robię). Podkłady z kolei nie stapiają się ze skórą na tyle dobrze, żeby nie było ich widać (osiadają w porach i takie tam). Na chwilę obecną chcę wrócić do minerałów, które kiedyś wypróbowywałam i mi pasowały (ale nie miałam hajsu na pełnowymiarowe opakowania). Kryły fajnie, dobrze nałożone były kompletnie niewidoczne, a co najważniejsze - absolutnie nic mi nie robią z cerą, zero zapychania nawet jak zasnę z makijażem (mea culpa, po paru browarach się zdarza), podczas gdy płynne mnie zapychają nawet poprawnie, dwuetapowo zmywane.

Offline Shizuka

• Full Member
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 26, 2016, 22:40:38 »
Mnie minerały nie pasują, a szkoda.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 05, 2016, 10:16:14 »
Minerały mają świetne kolory. Osobiście używam często mineralnego korektora na okolice oczu, daje fajny przypudrowany efekt - mogę od razu kłaść cienie.
Z podkładów i BB to miałam różne rzeczy. Too Faced, Etude House, Estee Lauder, Inglot, Make Up For Ever, rzeczy zarówno ciężkie jak i całkiem lekkie. Z wymienionych firm nic złego mi nie zrobiły z twarzą.