Google+

Autor Wątek: Wesoła twórczość AddictedToEmotions  (Przeczytany 2320 razy)

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Wesoła twórczość AddictedToEmotions
« dnia: Marzec 28, 2014, 00:26:49 »
Ja się od zawsze produkuję na wszelkie możliwe sposoby, rysowanie, grafika (szczególnie 3D) szycie , robienie rzeczy z modeliny i inne takie :D Pomyślałam sobie że pójdę w ślady innych użytkowniczek, i też założę sobie na twórczość własną wesołą wątek :D

Ponieważ zwykle mam problemy z dokończeniem rysunków, wrzucę je pierwsze, może to będzie moją motywacją :3

ten rysunek zrobiłam tuszem, potem go zeskanowałam i pokolorowałam, żeby w razie czego nie zniszczyć orginału :D
orginał

Przy tym wzorowałam się troszkę na obrazku z neta, ale już nawet nie wiem jakim >__<

Takie stare bardzo, wiem że pojechałam porządnie z anatomią :D No ale coś mnie w nim porusza :D

A tutaj taki świeżutki bazgrolik z lekcji.. nie wiem czy się za niego wziąć poważniej :D
Jakby coś, ja nie chodzę do szkoły plastycznej, nie znam się ;__;
Jakby ktoś mógłby mi coś doradzić, bardzo proszę :3
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2014, 23:44:12 wysłana przez AddictedToEmotions »
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Rosette

• Full Member
  • Reputacja: 2
Odp: Wesoła twórczość AddicteToEmotions
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2014, 01:44:38 »
AddictedToEmotions, nie wyświetlają mi się zdjęcia (z początku myślałam, że to wina starego komputera, jednak na telefonie nadal nic :<). Mogłabyś wstawić je jeszcze raz? Chętnie obejrzę Twoje prace. ^^

Offline Alice

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
  • a.k.a GoddessOfDoom
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2014, 10:15:14 »
AddictedToEmotions wrzuć zdjęcia na imgura czy gdziekolwiek indziej, bo google ma focha i raz działa, a raz 403 error ;/

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2014, 13:56:46 »
Zmieniłam googla na imgura, mam nadzieję że teraz wszystko będzie widoczne, dodałam parę innych prac :3
Przepraszam za te problemy ;__;

Aż tak źle z nimi? Zachęcam do komentowania, dajcie proszę jakieś wskazówki :3
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2014, 21:14:17 wysłana przez AddictedToEmotions »
Versailles

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2014, 23:32:24 »
Teraz sie wyswietla :)

Okej, to tak- pierwsze dwie prace mi sie najbardziej podobaja, jednak wykonczylabym je jakos, uzupelnila. Nawet portrety (a moze wrecz przede wszystkim one, przez ich nieskomplikowany wydzwiek i funkcje) wymagaja przejrzystej kompozycji. Sprobowalabym tez innego medium niz kredki olowkowe (?), a jesli juz to probowalabym bardziej subtelnego sposobu kolorowania :) 
rysunki calych postaci niestety pokazuja braki w wiedzy anatomicznej oraz perspektywie. Moja rada odnosnie pierwszego: jesli juz sie na czyms wzorujesz, to niech to nie bedzie manga, ktora nierzadko jest koslawa tak, ze idzie rece zalamac, tylko w ten desen zdjecie modeli, stock picture. Masa tego po necie na tumblrach, devach itd. Pracuj duzo, a efekt na pewno bedzie szybko zauwazalny, bo imo masz potencjal. Nie zrazaj sie tym, ze zniszczesz jeden, dziesiec czy sto rysunkow. Z kazdym kolejnym uczysz sie czegos nowego. Szukaj swojego stylu, bo na razie nie jest on jeszcze zbyt widoczny.
Eksperymenty z perspektywa zawsze mile widziane, ale ta z kolei to ciezki kawalek do rozgryzienia. Obserwuj nature, ona 'podpowie ci' co robic.

Uff, chaotycznie, wiem. Mam nadzieje, ze nie jestem za surowa, ale lata temu dostalam podobne wskazowki i pomoglo :)
Tak czy inaczehpj dzialaj i powodzenia!
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2014, 23:53:11 »
Jej, dziękuję za opinię bardzo się przyda :3 Ogólnie mówiąc to.. te wszystkie prace, prócz tej pierwszej, i ostatniego bazgrołka na lekcji, robiłam przed tym jak zaczęłam się uczyć anatomii, efektem tego męczenia się nad "komiksową " rzeźbą człowieka jest ten pierwszy rysunek.. Potem jakoś tak.. straciłam zapał i liczyłam na to, że ktoś taki jak Ty mnie zmotywuje, i chyba udało Ci się to osiągnąć :3 Przysiądę fałdów bardziej niż przedtem i zobaczymy cóż z tego wyniknie :D
No tak, te rysunki mangowe czasem strasznie niszczą proporcje i w ogóle.. Ale niektóre są naprawdę ładne :D Hmm... zacznę eksperymentować, tak jak mówisz :3
Mam potencjał? niezmiernie mnie to cieszy :3
Chciałam malować akwarelami... ale nie potrafię podklejać kartki tak żeby nie roiło się od gór i dolin, mogłabyś coś doradzić może też w tej sprawie? Szukałam po internetach, ale nic ;__;
Versailles

Offline Hina

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2014, 00:04:37 »
Chciałam malować akwarelami... ale nie potrafię podklejać kartki tak żeby nie roiło się od gór i dolin, mogłabyś coś doradzić może też w tej sprawie? Szukałam po internetach, ale nic ;__;
Tak się wtrącę troszeczkę XD koleżanka kiedyś mówiła mi, żeby do blatu/biurka kartkę położyć na płasko i przykleić z każdej strony taśmą malarską (ona odchodzi później ładnie, chyba że ma naprawdę mocny klej). Jak już wszystko wyschnie, to nie powinno być problemu c:
Nie wypróbowywałam tego jeszcze sama, ale słyszałam, że działa : D

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2014, 00:34:37 »
Akwarela, ha! Moja ukochana technika :D
Możesz używać dwóch rodzajów papieru: z fakturą lub bez. 
Fakturowany szczególnie polecam Fabriano Gamma Gamma 300g
http://www.szal-art.pl/blok-watercolour-10-arkuszy-300-gr_187_235/
papier ma posklekane kartki, więc jest dodatkowo usztywniany. Po skończeniu pracy odcina się go od rogu dokoła. Wygodne, nie ma właściwie prawa pogiąć się z taką gramaturą.
Z gładkich to chyba tylko Canson Montval Aquarelle. Też 300tka. Jest, cóż, drogi. Ale rewelacyjny.
Możesz też próbować oczywiście bristole lub inne papiery i taśmy, jak zasugerowała koleżanka powyżej, aczkolwiek pamiętaj, że nie będą one pozwalały na tak swobodne rozprowadzanie koloru jak papiery specjalistyczne :)
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Ofelia

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2014, 08:24:57 »
bristole czy papiery techniczne tez różnie wchłaniaja pigment. Miałam tak ze papier szarzeje pojawiaja sie w w nim pory w które wsiaka pigment i puchnie pod powieszchnia O.o, a ze swojej strony radze obrysować margines  tak z 2 cm po oprawianiu pracy margines łądnie chowa sie za passe partout. a pozwala na to by praca miała naprężenie. Jest wiele poradników jak mocować papier. ale i tak polecam najbardziej bloki klejone. Również zamiast do biurka mogę polecic zakupienie płyty pilśniowej ( w sklepie typu obi czy castorama mówisz panom jaki ma mieć wymiar a kosztuje grosze bo 100 na 100cm to od 10 do 7 zł w zalezności od sklepu)jest bardziej poręczna nie niszczymy klejem blatu a przy okazji jeśli praca schnie mozna ja odłozyc w bezpieczne miejsce. ja osobiście przyklejam na taśmę papierową lekko naciągając papier.

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2014, 00:48:12 »
Dziękuję za wszystkie rady i zainteresowanie :3 Bardzo mnie to cieszy że chcecie mi pomóc, na pewno wezmę Wasze rady do serca :3
Pomyślałam sobie, że może wrzucę tutaj także moją fotograficzną wesołą twórczość, bo zdjęcia robić bardzo lubię, miałam obsesję na punkcie fotografii, ale w sumie mi przeszło ( przez ograniczenia sprzętowe) jednak teraz ta pasja wraca do łask :3 Ja i moja hybrydka bardzo do siebie pasujemy :)
Proszę o jakieś opinie na temat moich zdjęć, nie mam pojęcia na jakim są poziomie, wiem, tematy błahe, ale z lepszymi ciężko ;__;
Wrzucam folder z Googla, mam nadzieję że będzie działać, nie chciało mi się już tego przenosić, ale jak będą problemy, wszystko naprawię, tylko proszę o informację :)
Jeżeli chodzi o kolorystykę, obrabiałam zdjęcia na dobrze ustawionej gammie,także jak ktoś ma źle to ustawione, biały może być świecący bowiem jeżeli chodzi o czystość bieli to ja nie popuszczam (zwykle ):D
https://drive.google.com/folderview?id=0B8mZ5g02NAz5VkFId1F1NFVQY28&usp=sharing

Nikt nie chce wyrazić swojej opinii? Aż tak źle? ;__;
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 19:57:14 wysłana przez AddictedToEmotions »
Versailles

• Hero Member
Odp: Wesoła twórczość AddictedToEmotions
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2014, 00:22:53 »
Przepraszam za:
-duże zdjęcia, nie chcę by traciły na wielkości, dużo detali wtedy uchodzi, [otwórzcie je w NOWEJ KARCIE!]
-post za postem, aczkolwiek chciałam dodać coś niezwiązanego z tematem poprzednim, a mianowicie to, w czym tak naprawdę siedzę (a nie sobie wdepnę raz na ruski rok)  czyli grafika 3D :3
Jestem samoukiem, bazuję na przeróżnych tutorialach dostępnych w sieci i własnej wyobraźni :3
Pracuję z Blenderem, nie używam w ogóle internala, jedynie ich renderer Cycles.
Pokażę tutaj trochę z tego co robiłam, większość rzeczy oczywiście nie skonczyłam, ale są one starsze, z tymi nowszymi pracuję do końca :P

To jest pierwsza rzecz nad którą pracowałam ;3 Zadziwiająco mało niedoróbek w tym widzę :D Planowałam teraz pobawić się tą sceną na nowo, ale jakoś tak czasu nie potrafię znaleźć, ciągle coś nowego >_<

Eksperyment z ręcznikami:
Zrobiłam pierwszy render, żeby zobaczyć, czy dałoby sie z tego zrobić kocyk, i nawet nawet wyszedł:3
drugi render, to ręcznik domyślnie, trzeci , koleżki z bliska :D Oczywiście, jak zwykle musiałam coś spaprać, tym razem to była symulacja eem ubrania? dobra, cloth >_< ręcznik dziwnie się zawija, przez to wygląda jakby był źle obramowany >_<

świecące punkciki :3
render jest kiepski, musiałabym to powtórzyć,trzeba dużo próbek dawać przy takich scenach >_< ( tzn ten szum)

PRODŻEKT NA INFĘ to było największe, najbardziej samodzielne i najtrudniejsze zadanie jakie dotychczas miałam, mniej więcej mi się udało, dużo niedoróbek, poprawiłabym, ale tego sie po prsotu odechciewa , jak scena tak muli ( napakowana, dużo polygonów)
Poza tym , miałam pewne ograniczenie , pamięć mojej karty graficznej, na styk jechałam, jeden obiekt więcej i już mam czarny render.. zrobiłam dwie animacje do tego, jak ktoś będzie chciał, mogę wrzucić te dwa rendery zrobiłam na odwal, wieeem że te rolety się wtapiają w komputery, a ściana była krzywa ( poprawiłam to potem) chciałam raz dla zaspokojenia własnego ego ( bo żeby zrobić animację potrzeba mnóstwo czasu przy niskiej jakości) zrobić porządny render, trafiłam na jakiegoś durnego buga, ten render jakby był, ale go nie było, zapisały się same puste pliki ;_: ( po 6 godzinach..;_:)

mój najnowszy prodżekt, zostałam zainspirowana przez piękną postać, kobiety elfa i zachciało mi się pracować nad postaciami, nie bijcie, to mój pierwszy raz, jak pracowałam głównie ze sculpt mode ( sorki za angielski, ale po angielsku jest mi łatwiej)
Poznajcie.. BOBA :3 na razie nie był jeszcze renderowany ani nie nałożyłam na niego materiałów :D

Dobrze, chciałam wrzucić tego więcej ale już nie mam siły >_< jak coś to piszcie, i tak chyba coś jeszcze wrzucę, nie wiem jeszcze, tylko powiedzcie co sądzicie ;3
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2014, 00:28:58 wysłana przez AddictedToEmotions »
Versailles

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2014, 07:38:27 »
Jak na samouka, to chyba całkiem nieźle! Nie znam się na tym, ale wizualnie nawet to wygląda, pierwsze kwiaty są super!
Twarz na trzecim ujęciu nie do końca mi się podoba, bo oczy, nos i usta są jakby trochę za małe w stosunku do głowy. No chyba, że taki był zamiar, w końcu twarze są różne.
Ale dobrze, że coś z tym działasz. Jeśli rozwinie się technologia druku 3D, to graficy pracujący w trzech wymiarach będą bardzo potrzebni! : D
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2014, 20:44:30 »
Cieszę się że tak się podoba :3 Graficy 3D są potrzebni tez w wielu innych rzeczach, poczynając od takich pojedynczych "obrazkow" (np, reklama) przez symulacje typowo techniczne po filmy i gry komputerowe :) co do BOB-a, to fakt, mogłam się machnąć, ale to wszystko mogę poprawić, jestem jakby w połowie całego procesu pracy nad nim :3 poza tym jest to moja pierwsza postać >_<
Versailles

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2014, 20:53:20 »
Świecące rzeczy przypadły mi do gustu najbardziej :^).

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 09, 2014, 10:09:32 »
To fajnie :3
Versailles