Google+

Autor Wątek: Halki  (Przeczytany 7623 razy)

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
Halki
« dnia: Marzec 28, 2014, 08:46:46 »
Zbiorczy wątek halkowy jest na lolicim forum niezbędny ;)

Więc startuję z pytaniem - czym (i jak) krochmalicie?
Mam kompletnie padniętą tiulową halkę, którą bym chętnie ożywiła, tylko nie jestem pewna jak się do tego zabrać... Skrobia ziemniaczana się nada?

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
Odp: Halki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2014, 09:31:41 »
Ja kupiłam na allegro krochmal w sprayu i był super! Tylko polecam wziąć od razu ze 2-3 opakowania z racji na wysyłkę.

http://allegro.pl/gg-krochmal-w-spray-500ml-z-niemiec-najtaniej-i4067128126.html

Offline Alice

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
  • a.k.a GoddessOfDoom
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2014, 10:15:22 »
Organzowego potwora od LadySloth nic nie przebija <3
Niestety lepszych zdjęć podhalczonych kiec nie mam

Offline pastellie

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2014, 11:45:04 »
Ja mam halkę od Classical Puppets i to zdecydowanie mój najlepszy zakup z taobao ! <3

Offline Euflonica

• Administrator
  • Jr. Member
  • Reputacja: 3
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2014, 12:01:14 »
Popieram Alice! Najlepsza halka pod słońcem :) dźwiga nawet ciężkie spódnice, jest idealna! Przez lata zmagałam się z tiulowymi i fakt, na początku efekt był super (mówię o sztywnym tiulu). Ale mimo, że ten tiul nadal był sztywny, halka jednak z czasem oklapła. Nie wiem czy warto takie reanimować...

Offline Wergu

• Full Member
  • Reputacja: 5
  • Press A to grab destiny
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2014, 12:03:38 »
Ja mam aledrogową halkę która powoli dogorewa mimo częstego krochmalenia skrobią.
Po skorbii faktycznie stoi jak fallus gotów do boju, efekt utrzymuje sie calkiem dlugo ale tez daje uczucie siedzenia na plastiku. +Halka strasznie szeleści.
I przymierzam się do kupienia nowej halki ale nie za over 100 zł. Ktoś, coś?
Trzeba być szybkim

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2014, 12:19:42 »
Miałam halkę typu cupcake od CP... na moich szerokich biodrach była tak potężna, że nie miałam dla niej pożytku żadnego, zwłaszcza po uwagach TŻta, że wyglądam jak rozłożony parasol : D

Ja lolicie rzeczy noszę bardziej w trybie zwyczajnym/dziennym, więc z puffem rzadko szaleję... A akurat ta tiulowa halka która zdechła była idealna na co dzień. Na organzową nową też się czaję, tylko muszę znaleźć odpowiednią kombinację kształtu, objętości i długości. Czy też raczej znalazłam, u CP zresztą, tylko nigdy nie mam cierpliwości czekać tych ich 2-3 tygodni kiedy reszta zamówienia z taobao już leży gotowa do wysyłki : D

Offline Alice

• Jr. Member
  • **
  • a.k.a GoddessOfDoom
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2014, 12:29:23 »
Wergu, ja za tą płaciłam równo stówkę, ale z tego co się orientuję mniej puffiaste są tańsze

Offline Rosette

• Full Member
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2014, 12:30:49 »
Ja miałam do tej pory jedynie trzy halki (liczba może wydać się mała, ale jak kupuje, to raz, a porządne). Dwie od Lady Sloth (A-line z wiekszym i mniejszym puffem, bardziej do casualu) i bell-shaped od CP. Ostatnią zmuszona byłam sprzedać ze względu na cienką, sztywną, uciskajacą mnie w pasie gumę. Nie polecam zakupów tym, którzy nie są przyzwyczajeni/źle się czują z takim uściskiem w talii.

Offline pastellie

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2014, 13:02:49 »
Rosette  bo CP ma jeden ''uniwersalny''  (czytaj Europejskie XS/S) rozmiar tych halek i niestety najlepiej mieć jak najmniej cm w talii.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2014, 14:18:45 »
Ja mam a-line organzową od Lady Sloth. W sumie nie powiem nic nowego - halka jest super, utrzymuje ciężkie materiały, nie opada. Gniotłam ją nie raz w pociągach i pksach dłuuugie godziny.

Co do tańszych opcji - można kupić organzowe rolki i próbować hendmejdować, ale jednak jest to troszkę gorszy materiał, niż np. ten od Lady Sloth. Ja zaczęłam i nie skończyłam, zgubiłam gdzieś siatkę z progressem i materiałami :(.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2014, 14:25:10 wysłana przez Euflonica »

Offline Rosette

• Full Member
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2014, 15:46:06 »
Pastellie, zdawałam sobie z tego sprawę przed zakupem, sama mam dość przeciętne wymiary, ale nie przypuszczałam, że guma będzie tak sztywna. D: Choć mnie ogólnie przeszkadzają rzeczy, które są za bardzo ściśnięte w pasie i kupuje rzeczy o rozmiar za duże.

Offline pastellie

• Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2014, 16:39:17 »
Ja sobie właśnie nie zdawałam z tego sprawy, na szczęście się mieszczę (haha), ale wolę ją nosić na biodrach żeby trochę ją ''rozszerzyć''. 

Offline Athenaie

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:48:35 »
chciałam zapytać czy są jakieś rodzaje halek ? nazwy ?
w ogóle lepiej halkę szyć czy kupować,jak już to gdzie najlepiej,bo wolę mieć dwie dobre halki niż zyliard słabych

Offline Erena

• Full Member
  • Reputacja: -3
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:02:34 »
Są dwa kształty halek: A-line (w kształcie litery A, bardziej dla classic i gothic) oraz Bell-shaped (w kształcie dzwona, częściej noszona przez sweet lolity). Halki są albo z organzy, albo z tiulu.

To, gdzie kupić dobrą halkę pozostawiam już do odpowiedzi innym dziewczętom, gdyż ja sama odkupiłam moją nieśmiertelną od znajomej.