Google+

Autor Wątek: Halki  (Przeczytany 8161 razy)

Offline Elia

• Full Member
  • Reputacja: 7
Odp: Halki
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 06, 2015, 14:21:35 »
Ja moją halkę od Lady Sloth wykrochmaliłam.. ale krochmalem konsystencji kisielu i to gęstego i suszyłam ją co prawda 2 dni i rozklejałam i dosuszałam suszarką.. ale puf jest większy wiec się da...

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 06, 2015, 16:39:17 »
Elia, co to za krochmal?

Offline Elia

• Full Member
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 06, 2015, 17:06:54 »
do butelki 8 łyżek mąki ziemniaczanej wsypałam wlałam wody tylko tyle by się rozmieszało do miski (pewnie mniej niż litrowej) wlałam gorącą wodę, dodałam zawartość buteleczki wymieszałam powstał kisiel który bez większego namysłu wylałam na płaską halkę... trochę go w nią wsmarowałam i powiesiłam na balkonie .... fakt idealnie równo nie jest i podszewka szeleści jak gazeta ale puff jakimś cudem stał się większy niż gdy ją miałam na sobie 1 raz...(zaznaczam że to efekt przypadku i mojej głupoty)

Offline Mazofia

• Jr. Member
  • **
  • Canum Venaticorum
    • Mazofiowy tumblr
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 06, 2015, 21:34:59 »
Apropo krochmalu, to podam moje doświadzenia z nim. Robię podobnie jak zrobiła Elia. Domowym sposobem robię moecny krochmal. Potem przelewam go do miski i dolewam zimnej wody. Czekam chwilę, jeżeli jest megagorące. W takiej letniej zupie namaczam halczana kilka chwil, a potem go ejszcze dla pewności wyciągam i wkładam spowrotem. Potem ociekającego wodą wieszam na wieszaku na odwrotną stronę i zostawiam do suszenia nad wanną albo czymś. Jak obcieknie kładę go na ręczniku na podłodze i tam się suszy do końca. Jak halka jest już zupełnie sucha, to ją rozklejam i prasuję przez białą, płócienną szmatkę. Puf jest z tego dobry, trzyma się względnie długo w zależności od intensywności używania. Nawet jak większość krochmalu się wykruszy, to halka mimo wszystko lepiej wygląda niż przed krochmaleniem.

Mam dwie halki od Classical Puppets: http://www.my-lolita-dress.com/classical-puppets-a-line-petticoat-type-1-long-version (nieduży puff, A-line) i http://www.my-lolita-dress.com/classical-puppet-bell-shape-daily-wear-petticoat-cp-23 (nieduży puff, bell/cupcake). Pomimo tego, że to są halki "codzienne", z niedużym puffem, po ostrym krochmaleniu sterczą znacznie lepiej.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 06, 2015, 22:51:15 »
Polecam niemieckie krochmale w spreju z allegro.

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 06, 2015, 23:19:48 »
Waleniu, to takie dziwne! Ona się wydaje być taka... taniość, Janek, sztuczna koronka i ogółem buu, a tu działa jak powinna :D
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 08, 2015, 16:44:15 »
Kupiłam ostatnio halkę z classical puppets, o tą https://item.taobao.com/item.htm?spm=a1z09.2.0.0.3KOAq6&id=3401713800&_u=81mvnof6d831 i okazała się być prawdziwym potworem! Nie mieści się pod połową moich rzeczy i robi puff gigant, więc jak komuś zależy na spektakularnych efektach to polecam. Najlepsze jest to, że nabyłam ją z myślą o skromnych szyfonowych ape spódniczkach... No nie XD
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 09, 2015, 11:59:54 »
O to super, bo się ostatnio nad nią zastanawiałam, dzięki Keczupie ;D

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 09, 2015, 15:38:13 »
Też ją mam i jest to w rzeczy samej potwór. Kupiłam specjalnie z myślą o ciężkim aksamicie i w tym wypadku sprawdza się rewelacyjnie, nie muszę się już bawić w 3 halki naraz. Na pokazie podczas Magni była wsadzona pod Starry Night Theater i efekt był faktycznie spektakularny, ale pod moje własne spódnice w większości już się nie mieści :D

Offline pastellie

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 11, 2015, 23:43:21 »
Jaki typ halki pasuje pod tego typu sukienki :
http://www.lolibrary.org/apparel/iw-sailor-collar-braid-op ?
A-line będzie za mało pufiasta, natomiast bell shaped może dać za duży ,,efekt waty cukrowej'' jak na klasyczną sukienkę.

Offline Elia

• Full Member
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 18, 2015, 14:22:41 »
Ma ktoś doświadczenia z czymś takim http://www.fanplusfriend.com/gothic-steampunk-knee-length-full-birdcage-steel-petticoat-3colors-instant-shipping/ ? Jak się w tym siedzi i gdzie, jaką i czy warto kupić?(Tak przeżywam kryzys halkowy żaden puff już mnie nie zadowala a halki używam dość intensywnie i ich żywotność mnie troszkę dobija a to może być jakieś wyjście czym bardziej że wystająca organa przy siedzeniu mnie denerwuje.. )

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 19, 2015, 05:06:53 »
Nie da się w tym siedzieć, bo przód się unosi. Miałam kiedyś coś takiego do cosplayu i nie polecam. Kup sobie lepiej halkę-potwora z Classical Puppets, o której pisałam wyżej.
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 34
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 19, 2015, 06:00:22 »
Halek trzeba mieć po prostu kilka. Do różnych sukienek trzeba mieć różne kształty i różne puffy. Ja mam halek chyba z 8, a i tak nie zawsze jestem zadowolona z puffu. Ale można zawsze odziać 2 halki jednocześnie. Taka klatka na pewno będzie niewygodna przy siadaniu i będzie wtedy mocno unosić sukienkę. Wyłażące halki to już jest niestety jeden z uroków stylu

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 19, 2015, 16:05:02 »
Ja przyodziewam często-gęsto 2 halki. O ile guma nie jest za ciasna, to nie robi mi to wielkiej różnicy!

Offline Sake

• Sr. Member
  • Reputacja: 22
  • Przecinkofil.
    • Tumblr
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 25, 2015, 18:32:32 »
Gurrls, czy macie swoje sposoby na używanie krochmalu w sprayu? Właśnie zakupiłam, ale nie wiem, jak się do tego zabrać D: