Google+

Autor Wątek: Pielęgnacja ciała!  (Przeczytany 2497 razy)

Offline Wruszka

• Sr. Member
  • Reputacja: 8
Pielęgnacja ciała!
« dnia: Kwiecień 03, 2014, 08:35:48 »
Mam dość śmieszny problem- bardzo suchą i popękaną skórę na nogach, od kostek do kolan. Z dłońmi, przedramieniem i łokciami podobnie. Chyba wszystkie balsamy wywołują u mnie pieczenie i zaczerwienienia (najbardziej uczulają mnie te do skóry wrażliwej, jaka beka). Piję dziennie 2 litry wody, sporo też przyjmuję z innych pokarmów.
A mimo to dalej wyglądam jak wyschnięty kawał słoniny, co robić ;__;"?
Jestem prostą dziewuszką
Nie potrzebuje mikrofali

Offline miwako

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
  • jestem magicznym jedrnorożcem
Odp: Pielęgnacja ciała!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2014, 09:12:05 »
Iść do dermatologa :c

om nom nom nom~

Offline Wruszka

• Sr. Member
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2014, 09:58:02 »
 Mam jednego lekarza w domu, pewnie by mi raczył powiedzieć gdyby zauważył coś niepokojącego . I to skutek złej pielęgnacji, albo coś, a nie choroba skóry ;_;
Jestem prostą dziewuszką
Nie potrzebuje mikrofali

Offline MsBeetlejuice

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2014, 11:01:34 »
Masła do ciała nawilżają lepiej niż balsamy, a co do uczulenia to może wypróbuj jakieś naturalne kosmetyki. Ja kiedyś miałam strasznie suche i szorstkie łokcie, pomógł mi krem z mocznikiem. Ale to chyba w aptece kupowałam

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2014, 18:11:23 »
Jak dla mnie to po prostu powinnaś zacząć stosować coś co nawilża i pielęgnuje skórę na co dzień. Ja używam obecnie mleczko do ciała z wyciągiem z płatków owsianych Yves Rocher po każdym prysznicu czy kąpieli. Lekka, przyjemna konsystencja.
Sam produkt drogi nie jest, a pomaga zachować ładny wygląd skóry.
Polecam też wszelkie masła do ciała *czekoladowe, a już szczególnie z orzechami macadamia!). Jest tego na pęczki, na pewno wybierzesz coś dla siebie.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2014, 18:17:13 »
A może jakieś oliwki? Nie zgłębiałam nigdy tematu, ale coś gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Euflonica

• Administrator
  • Jr. Member
  • Reputacja: 3
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2014, 19:04:15 »
Oliwa z oliwek i olej kokosowy dobre na wszystko.

Offline Kikyou

• Full Member
  • Reputacja: 5
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2014, 19:43:21 »
Też jestem za olejami. Masła sklepowe bywają mocno aromatyzowane, przez co też mogą podrażniać. Te co Euflonica wskazała, albo oliwka z Hipp - nie zawiera żadnego świństwa, silikonów, parabenów itp, na bazie oleju słonecznikowego z olejem ze słodkich migdałów i witamina E. Takie tłuste rzeczy nakładać koniecznie, kiedy skóra jest jeszcze wilgotna po myciu.

Offline Athenaie

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:34:09 »
głupio to zabrzmi ale moja mama całe życie używała i używa kremu...dla dzieci ! i o dziwo wygląda lepiej niż inne kobiety w jej wieku.Sama korzystam s kosmetyków dla dzieci które muszą być delikatne
Dzisiaj kosmetyki są przeładowane chemią która je konserwuje,jeśli na kremie pisze że jest "naturalny" a nie jest to środek który po otwarciu trzeba zużyć w przeciągu np 60 dni (lub trzymać w lodówce ) to na pewno ma w sobie chemię ,takie jest moje zdanie może się mylę

Offline Kikyou

• Full Member
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2014, 22:11:19 »
Masz rację :) Kosmetyki dla dzieci są delikatniejsze, ale też trzeba uważać bo niektórym koncernom nie robi różnicy, czy produkują dla dorosłych czy dla dzieci. Rzeczy z Hipp są spoko (wspomniana wyżej oliwka, szampon, innych nie próbowałam), rossmannowe produkty babydream są ok, ale już Johnson's baby ma nieciekawe składy. I z konserwantami też tak jest, ale tu nie ma co demonizować - są konserwanty szkodliwe, a są i łagodne, które nie powodują podrażnień, a zabezpieczają kosmetyk przed psuciem. Zepsuty kosmetyk może narobić więcej szkód niż łagodny konserwant.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2014, 22:56:06 »
Polecam serdecznie balsamy do ciała na wagę z mydlarń, a w razie naprawdę sporych problemów - maści z apteki.

Offline morgianalefay

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2014, 19:20:13 »
Po pierwsze, im prościej tym lepiej. Masła do ciała i oliwki zawierają po 30 różnych składników, i weź się człowieku połap, co uczula, co pomaga. Zacznij od zwykłej wazeliny kosmetycznej takiej za 3 zł  i używaj jej dużo, często i długo (no chyba że jakimś cudem Cię uczuli).

Mam znajomego rzeźbiarza, mówi, że jak sobie zniszczy ręce jakims wapnem czy czymśtam, nakłada grubą na parę milimetrów warstwę wazeliny na ręce, na to rękawiczki foliowe, i tak idzie spać. Rano ręce jak u niemowlaka ;) Może warto zrobić taki eksperyment z nogami - w folię kosmetyczną zawinąć na parę godzin? Próbowałam z piętami, wyglądało, że pomaga, ale miałam za mało cierpliwości, żeby kontynuować.

Jak wazelina się nie sprawdzi (po tygodniu lub dwóch nie będzie różnicy) Może maść z witaminą A? Albo jakiś zwykły krem. Jeśli oliwki, to te dla niemowląt.

aa no i warto też peeling. Jeśli Cię uczulają, to porządne szorowanie szorstką gąbką.

Offline Kikyou

• Full Member
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2014, 19:56:31 »
Wazelina - produkt ropopochodny, spoko. Nie nawilża sam z siebie (bo się w ogóle nie wchłania) tylko wyciąga wodę z wnętrza skóry do naskórka (skóra się jakby poci). Oliwka z hipp ma dokładnie 4 składniki, nie 30 (olej słonecznikowy, olej z migdałów, witaminę E i aromat), ale żelowa z Johnson's baby to prawie 100% parafina, działa jak wazelina. Także wystarczy planować zakupy, a nie brać w drogerii coś co ładnie wygląda i pachnie. Planując można na spokojnie sprawdzać składy - praktycznie wszystkie są dostępne w internecie. A na początek, żeby nie tracić pieniędzy, pójść do kuchni. Dobrej jakości olej słonecznikowy, albo oliwa z oliwek. Słonecznikowy nie zatyka porów (fajny temat, polecam poczytać o składzie kwasowym olejów a komedogenności, jak ktoś jest ciekawy pielęgnacji olejami twarzy ale się boi zaskórników), ale do mocno suchej skóry na ciele oliwa lepiej się sprawdza (np. wetrzeć w kolana i siedzieć parę godzin przed kompem - efekty są świetne).

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2014, 22:18:56 »
Kikyou, to jest genialne! Dzięki temu, że napisałaś o tej jakże dziwnej (dla mnie,  osoby co miała 2 z chemii :D) właściwości oleju słonecznikowego, wygooglałam to bardziej, i znalazłam ten sposób oczyszczania twarzy, OCM, to jest genialne! *__*
Mogłabyś może mi jako taki offtop( z tego co pisałaś, odniosłam wrażenie że się bardzo znasz :3) , powiedzieć jak często trzeba to robić? Szukałam trochę na netach, ale nic na temat częstotliwości robienia tego nie było ;_;
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Kikyou

• Full Member
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2014, 10:44:32 »