Google+

Autor Wątek: Pielęgnacja ciała!  (Przeczytany 2498 razy)

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Odp: Pielęgnacja ciała!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2014, 16:00:28 »
A oczyszczanie twarzy z rana? Stąd mam ten dylemat bo niby demakijaż i wszystko, ale makijaż trzeba nałozyć na oczyszczoną skorę (?) a podobno te wszystkie toniki mleczka zele oczyszczające tylko szkodzą ;__;
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Kikyou

• Full Member
  • Reputacja: 5
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2014, 18:56:00 »
Jak masz na tyle cierpliwości to proszę bardzo :D A z tą szkodliwością, podejżewam, że chodzi o wysuszenie? Każde oczyszczenie (z wyjątkiem olejowych) wysusza, bo razem z brudem zabiera calutkie sebum. Dlatego po oczyszczaniu nawilża się skórę kremem, olejkiem, czy co komu pasuje :P

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2014, 21:11:35 »
Dzięki Kikyou, moje negatywne nastawienie zrodziło się po trafieniu na dość stronniczego bloga, na ktorym to osoba która go prowadzi dość konkretnie jechała po wszystkim co znajduje się na drogeryjnych półkach, jednak już ochłonęłam i zrobię jak mówisz, z rana coś klasycznego, wieczorem zabawię się w wiedźmę, która będzie przygotowywać jakieś *magiczne* specyfiki :D
Hmm może jeszcze coś, na serio to oczyszczanie olejem jest tak skuteczne?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 21:18:59 wysłana przez AddictedToEmotions »
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Kikyou

• Full Member
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2014, 17:52:41 »
Ludzie czasem wpadają w paranoję z kosmetykami, wiadomo, że trzeba uważać na buble ale bez histerii :P Co do skuteczności olei - żaden ze mnie chemik, ale na zdrowy rozsądek skoro silikony rozpuszczają się w olejach, sebum rozpuszcza się w olejach, a płyny dwufazowe są tak skuteczne dzięki wprowadzeniu fazy tłustej - logika mówi, że skuteczne :)

Offline Mika

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 26, 2014, 22:02:43 »
Dziewczyny wiecie może czy zwykły filtr np.50SPF pomoże na uczulenie słoneczne?

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 26, 2014, 22:12:18 »
Ja uczulenia nie mam, więc najlepiej będzie, jak zapytasz dermatologa lub choćby pani w aptece. Choć wydaje mi się, że może Ci pomóc filtr większy, niż 50(ale nie wiem, czy dalej takie produkują...).

Offline Elphie

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 27, 2014, 10:29:32 »
Ja uczulenia nie mam, więc najlepiej będzie, jak zapytasz dermatologa lub choćby pani w aptece. Choć wydaje mi się, że może Ci pomóc filtr większy, niż 50(ale nie wiem, czy dalej takie produkują...).

Nie ma większych, a większe to był pic na wodę - pięćdziesiątka blokuje 98% promieni słonecznych, więcej się nie da. Na logikę :P powinno pomóc.

Co do olejów, ja ostatnio odkryłam olejek Babydream Fur Mama, na razie stosowałam tylko na ciało, ale zapowiada się dobrze. Alterra również jest świetna.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:51:24 »
Ah, nie wiedziałam. Tak, czy siak, na uczulenia lepiej wydać trochę więcej i mieć filtr z apteki. Sama chciałam taki kupić, ale większych problemów ze skórą nie mam i trochę mi szkoda D:...

Offline morgianalefay

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 03, 2014, 14:49:55 »
A propos olejów - macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę oleju arganowego? Poprzedmi przywiozłam z maroko po bardzo rozsądnej cenie. Efekty zachwycające - a poza tym wszystko w jednym, i na twarz, i na włosy, i na dłonie. Teraz szukam takiego samego w Polsce i połapać się nie mogę. Jakieś bio, serum, jadalne, niejadalne, w nieboskich cenach. A ja chcę normalny, niejadalny, najlepiej na litry ;)

Offline Kikyou

• Full Member
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 03, 2014, 15:30:57 »
W PL dobrej jakości arganowy jest, ale strasznie drogi... te takie eko, nieprzetwarzane termicznie (do celów głównie kosmetycznych) są np. w sklepach z półproduktami kosmetycznymi (Zrób sobie krem, mazidła, biochemia urody), ale dla mnie za drogo :< Raz dostałam do zamówienia z ZSK próbkę i faktycznie jest boski, ale cóż...