Google+

Autor Wątek: repliki  (Przeczytany 5804 razy)

Offline Enttie

• Sr. Member
  • Reputacja: 10
Odp: repliki
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 30, 2016, 16:48:29 »
W zasadzie mam wrażenie, że repliki wcale nie są tak bardzo tanie (w porównaniu do ot choćby używanego burando).
 Poza tym zdecydowana większość nowszych printów wręcz wymusza stylizacje OTT i ubranie ich bez zrobionych włosów, makijażu, masy pasujacych dodatków (w końcu coord na co dzień powinien być prostszy i wygodny) wyglądają nie na miejscu. Jeśli chce sie nosić lolite na co dzień wcale nie trzeba ciorać drogich kiecek, równie dobrze można nosić jakieś bodylajny czy taobao czy tansze brando.
 Jeśli nie mogę znaleźć printu - trudno, jest masa innych, a ten może sie jeszcze trafi. Nie umiem kupować zza granicy? Szukam pomocy, tutorialu. Tutorial jest po angielsku a nie umiem? Prosze o pomoc.
Takie moje zdanie, jak ktoś chce sobie kupić replike to jest jego decyzja :^

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 35
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 30, 2016, 18:51:56 »
Keczup tak tylko gada, a i tak tych podrób nie nakupi, bo ma tyle nie podrób, że po co jej to? Ja z resztą tak samo.

Ale tak naprawdę, to wspieraniem rynku jest kupowanie ze sklepu. Nowych rzeczy. Nie kupowanie second hand brandów. Bo to jak kupowanie dresów, czy jeansów. Bezpośrednio te pieniążki do producenta nie pójdą. I nie przekonuje mnie, że ta dziewczynka, co się od niej kupiło, to wyda i tak na lolitę, bo nie można tak zakładać.

Nie mówię tym samym, że kupowanie podrób jest dobre, bo to niszczy rynek, owszem. Ale nie gloryfikujmy kupowania używanych ubrań, bo... no co to pomaga?

white-whale

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 01, 2016, 11:18:45 »
Ale tak naprawdę, to wspieraniem rynku jest kupowanie ze sklepu. Nowych rzeczy.
Bezpośrednim wspieraniem firm - tak. Istnieje jednak duża różnica między niewspieraniem firm bezpośrednio a aktywnym szkodzeniem im - czyli kupowaniem replik.

Ale nie gloryfikujmy kupowania używanych ubrań, bo... no co to pomaga?
Nie widziałam, żeby ktokolwiek je gloryfikował. Imo jest neutralne z lekkim zabarwieniem dodatnim, bo pomaga pośrednio:
1. Pozwala ubraniom zachować wartość sprzedaży, dzięki temu ludzie, którzy mogliby bać się kupowania prosto od brandów ze względu na ewentualną stratę pieniędzy, będą mieli świadomość, że i tak mogę te pieniądze odzyskać. Prościej jest kupować prosto ze sklepu i ryzykować kupno niepasującej sukienki, gdy wiesz, że nie stracisz na niej 300$ a jedynie 20$.
2. Pozwala markom dotrzeć do szerszej publiki, która może od razu nie będzie kupować rzeczy prosto ze sklepu, ale po paru latach może zacząć - gdy poprawi jej się sytuacja finansowa itd.
3. Wspiera finansowo ludzi, którzy kupują prosto od firm. Tak, argument z "dziewczynka, co się od niej kupiło, to wyda i tak na lolitę". Rzecz w tym, że nie ma najmniejszej różnicy, czy wyda te konkretne odzyskane ze sprzedaży sukienki pieniądze na lolitę, czy na jedzenie/konsolę/podatki. Istotne jest, że skoro jest lolitą i wspierała/wspiera firmy, kupując od nich bezpośrednio to, o ile nagle nie rzuci stylu, najprawdopodobniej nadal będzie od nich kupować.

Elluin, jestem ciekawa - mogłabyś opowiedzieć trochę o tym, jak rynek podrób wygląda od strony producenta? O tym się mało mówi, a to przecież bardzo ważny głos w dyskusji.

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 01, 2016, 14:29:26 »
Elluin, jestem ciekawa - mogłabyś opowiedzieć trochę o tym, jak rynek podrób wygląda od strony producenta? O tym się mało mówi, a to przecież bardzo ważny głos w dyskusji.

Well, nie chcę tu wchodzić w jakieś szczegóły, ale wystarczy regularnie odwiedzać sklepy w galeriach handlowych co 1-2 miesiące żeby zobaczyć praktycznie identyczne wzory w różnych sklepach. I to nie jest przypadek. Marki zrzynają od siebie konkretne wzory, zmieniając np tylko układ kieszeni, ale ogólnie model jest praktycznie taki sam. Dostawcy w Azji zrobią wszystko, jeśli tylko wyśle się im wzór do skopiowania i odpowiednio przypilnuje. Oczywiście wszystko jest w granicach 'prawa', bo nie można powielać printów, zresztą tutaj działa to na podobnej zasadzie jak w lolicie. I tym sposobem często nawet nie wiemy, który sklep "był pierwszy", a ludziom przestaje zależeć na noszeniu oryginalnych wzorów, które faktycznie zostały zaprojektowane.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 01, 2016, 15:34:12 »
Ej, ale Wy wiecie, że to były luźne rozważania? :P
Nie będę tu udawać jakiejś przeciwniczki replik, jedną mam, żem jest śmieć i cham. Holy lantern podróba kupiona w czasach, kiedy mi się nawet nie śniło, że będę mieć oryginał. I nie, nie chciałam mieć zamiast tego bodylajna czy taobao, bo chciałam mieć to. I co z tego, że teraz mam dwie sukienki, torebkę i dodatki do tego kupione prosto ze sklepu, i tak żem jest śmieć i cham! XD Gdyby Holy Lantern był dostępny wcześniej to bym go kupiła wcześniej, proste. Skoro AP tak hejtuje repliki to dlaczego nie zrobi re-releasu Cinema Doll czy Honey Cake, o które ludzie proszą od lat, tylko wypuszczają jakieś gówna?

Ale tak naprawdę, to wspieraniem rynku jest kupowanie ze sklepu. Nowych rzeczy.

Chciałam to wczoraj napisać, ale rozliczałam PIT :P. Też nie rozumiem głosów, nie masz pieniędzy na brando to poluj na taniochę i okazje na aukcjach (to znaczy rozumiem, ale nie w sensie wspierania marki). Ok, nie chcemy przepłacać. Ok, szukamy taniochy. I wtedy właśnie ta dziewczynka, która sukienkę tą kupiła kiedyś tam, traci. Ile jest sukienek, które odsprzedamy po latach za 300 dolców? Kilka(naście) najpopularniejszych printów? Bo nie wierzę, że ktoś kupi jakieś bezprintowe używane AP za 27 tysi. Daną markę wspiera się, kupując bezpośrednio ze sklepu. To już bardziej wspieramy szeroko pojętą lolitę, kupując od pana Yana niż używane brandy.

Jeśli założymy sobie, że dziewczynka kasę ze sprzedaży lolity wyda na lolitę (a nie na przykład na hardą bibę) to równie dobrze można założyć, że i taki podrabiacz może sobie z zarobku kupić oryginały! Ba! Taka Oo Jia sama była lolitą i za pieniądz ze swojego haniebnego procederu, kupowała od brandów. Chińskie podrabiary mają takie szafy pełne najnowszego AP, że hoho.

PS. Repliki są tanie. W Chinach chodzą w cenie około 200 juanów, jakość troszeczkę gorsza od AP. Wszystko oczywiście produkcja chińska.
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Enttie

• Sr. Member
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 01, 2016, 15:53:36 »
W Chinach na pewno, w Polszy bywa różnie, widziałam i takie po 200-300 ale złociszy, więc korzystaj, jeśli chcesz, skoro już tam jesteś :D
Za używany kiec brand kasę dostał, bo w końcu raz go sprzedał, a projekt wciąż jest oryginalny. Ale racja, z replikami jest chyba jak z 'nielegalnymi' filmami w necie - wszyscy wiedzą, ale nikt nie robi z tym nic konkretnego. W koncu dyskusja o nich odgrzewana jest co jakiś czas już od wielu lat.

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 35
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 01, 2016, 16:09:46 »
Powiem tak: Keczup jątrzy żeby jątrzyć. I tak jak tylko replikę kupi, to od razu ją sprzeda, bo gdzie w tym pójdzie. Tylko tak memla, żeby memlać. Kiecki to nie pokemony, nie trzeba zdobyć wszystkich!

A za używaną kieckę raz już brand kasę dostał, to prawda. Ale później taki Karol Keczup na przykład, nie kupi nowej sukienki w Panią Bozię, tylko zapłaci za Celestiala milion złotych, bo jej się bardziej podoba. I AP jest stratne. A raczej nie zarobiło.

No kupowanie podrób, to niszczenie rynku. Zgadzam się z Tobą Waleniu. Jest złe i nie ma co dyskutować. Każdy ma swoją wolę i może popełniać zło bądź nie.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 17:56:10 wysłana przez Kaha »

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 01, 2016, 16:17:39 »
Ja nie memlam, tylko zastanawiam się co by było, gdyby...
Co do sprzedaży replik to mam ciekawostkę, która objawia zakłamanie lolit i klozet of frills, ale Katarzyna zabroniła mi mówić :(.
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Enttie

• Sr. Member
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 01, 2016, 16:26:59 »
później taki Karol Keczup na przykład, nie kupi nowej sukienki w Panią Bozię, tylko zapłaci za Celestiala milion złotych, bo jej się bardziej podoba. I AP jest stratne. A raczej nie zarobiło.

Może dlatego, że sukienka w Panią Bozię jest trochę czerstwa i AP powinno zrobić Celestial made to order albo rerelease? Mam nadzieję że te made to order nie będą jednorazowe i zrobią się bardziej regularne!  :D Brandy robią taką ilość jaką uznają za stosowną, sprzedało się, mogą zrobić więcej, jesli tylko zechcą.

Co do sprzedaży replik to mam ciekawostkę, która objawia zakłamanie lolit i klozet of frills, ale Katarzyna zabroniła mi mówić :(.
No i teraz ciekawam : O prosze opowiadać!
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 17:34:50 wysłana przez Enttie »

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 02, 2016, 18:34:09 »
Kiedyś żem gadała głupoty ale teraz mam to wszystko gdzieś.  Brandy schodzą na psy,  AP klonuje samo siebie a ludzie i tak się rzucają.  A ja jestem niszczarką rynku,  chodzącą. Praktycznie nie kupuję nowych ubrań,  wszystko z drugich rąk włącznie z rzeczami na co dzień.  Muzyki słucham ale jej nie kupuję, chociaż planuję teraz kupno... Z DRUGIEJ RĘKI płyt... Versailles,  Kamijo,  D,  girugamesha i suicide ali...  Lapka używkę mam,  w nim podróbkę baterii z green cella, w sieciowkach jezeli kupuję to na wyprzedażach.  Czytam ale nie kupuję książek,  oglądam ale nie kupuję filmow. Pracuję w sklepie i chcę by" projektantem przemysłowym (o ironioo)  I w sumie to chyba nie ma znaczenia,  czy ktos kupi podróbkę czy nie jak są ludzie,  którzy dadzą się pokroić za oryginał i nowy.
Chciałabym chmurki od AP...  ;_; i cream cookies collection... 
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles