Google+

Autor Wątek: Młodsza siostra lolity- otome kei  (Przeczytany 3128 razy)

Offline Wruszka

• Sr. Member
  • Reputacja: 8
Młodsza siostra lolity- otome kei
« dnia: Październik 11, 2014, 01:55:30 »
Wątek zbiorczy na opinie o firmach, nowościach, eye candy, nasze stylówy i inne.
Po co komu halka.

/Zmniejszyłam ostatnie zdjęcie - Menoa/
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2014, 12:17:55 wysłana przez Menoa »
Jestem prostą dziewuszką
Nie potrzebuje mikrofali

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
Odp: Młodsza siostra lolity- otome kei
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2014, 12:29:02 »
O, ja bardzo lubię otome. Czasami lolita bez halki i dodatków to jest coś, czego mi trzeba(zwykły wypad na rynek, do szkoły itp.). Lubię w szczególności w lato - kiedy rezygnuję z rajstop i często też ze skarpet.

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2014, 01:28:36 »
przyznam, że styl dla mnie nie do końca jasny. Ale ciekawy. Alternatywny. Zwyczajnie ładny.
Chyba nawet dzisiaj bym się w niego wpisała :D jak myślicie?

artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2014, 03:38:25 »
Otome jest dosyć nieokreślone, dlatego można dowolnie fantazjować. Tak mi się wydaje. Ładnie Ci tak, zazdroszczę, że takie legwarmersy nie pogrubiają Ci nóg! U mnie ten myk by chyba nie przeszedł.

Offline Wruszka

• Sr. Member
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2014, 09:48:18 »
Methice, połączenie szarego i czerwonego to coś, czego jeszcze nie widziałam. Wyglądasz niecodziennie, ale w tej dolnej normnie niecodzienności (to nie jest złe). Skromnie i uroczo, daję dychę.
Jestem prostą dziewuszką
Nie potrzebuje mikrofali

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2014, 16:14:06 »
Słodkie sweterki- jak mi się wydaje( że otome) w hamie :3

http://www.hm.com/pl/product/63173?article=63173-A
niedzwiadek

http://www.hm.com/pl/product/56013?article=56013-B
renifier z czerwonym noskiem

http://www.hm.com/pl/product/31041?article=31041-A
Kucyk

Renifier mnie zauroczył ;3 nie ma to jak świąteczne (kiczowate podobnoż) sweterki ;3
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2014, 17:43:22 »
Łaaaaaał, oldskulowe poniacze! Myślę, że rozejdą się w parę dni :^).

Offline Sake

• Sr. Member
  • Reputacja: 22
  • Przecinkofil.
    • Tumblr
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2014, 18:01:27 »
Ostatni sweterek bardzo fairy-kei.
Ja dwa lata temu w H&M kupiłam bluzkę w takie oldschoolowe poniacze (generalnie zauwazylam, ze robia z nimi ciagle kopiuj-wklei). Jest piękna, tylko materiał średni, bardzo się mechaci :( Ale i tak jest super!

Offline kikunia

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2014, 16:16:07 »

Zawiadamiam, jakby kogoś interesował sweter z kucykiem, że w H&M jest właśnie na wyprzedaży za 30zł ;)Właśnie przed chwilą go nabyłam ;)

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2015, 18:37:22 »
Wiśnie w tym kroju są wyjątkowo otome. Z halką wyglądam jak trójkąt, czasami mam na to ochotę, czasami nie.

Detale i zdjęcie z wonsem i nogami atlety poniżej:
http://i1378.photobucket.com/albums/ah97/Menoa_Scythe/random/_DSC0053_zpsvpevvttd.jpg
http://i1378.photobucket.com/albums/ah97/Menoa_Scythe/random/09044C4E-B8CB-4E2A-BD10-8965A1E699C6_zps7e4lo5r7.jpg

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2015, 23:30:52 »
Ślicznie! Bardzo lubię otome :3
Versailles

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2015, 07:04:11 »
Wisienki! Bardzo letnio c: Zastanawiam się czy dobrze rozumiem ten styl. Zdaje mi się, że to taka lolita na codzień. Czyli skromniej w dodatkach,brak halki, ale idea podobna. Skromnie, delikatnie i dziewczęco. Poprawić mnie jeśli się mylę.
  Skarpetełki mają koronkę.

Oto chodzi?

white-whale

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2015, 00:46:16 »
Wisienki! Bardzo letnio c: Zastanawiam się czy dobrze rozumiem ten styl. Zdaje mi się, że to taka lolita na codzień. Czyli skromniej w dodatkach,brak halki, ale idea podobna. Skromnie, delikatnie i dziewczęco.
Trochę nie do końca, według mnie. Nie podoba mi się takie lolitocentryczne myślenie o otome, bardzo popularne na zachodzie. Otome i lolita zazębiają się, często jeden strój może należeć do obu stylów na raz, lub jedna rzecz może nadawać się i do tego, i do tego... Ale mimo wszystko estetyka jest trochę inna.
Przede wszystkim, w odróżnieniu od lolity, otome polega na wrażeniu, jak większość jfashion. Nie jest ważna obecność halek, długość spódnicy (bądź spodni, bo spodnie też są otome), ilość akcesoriów. Otome może być bardzo minimalistyczne w akcesoriach, ale może być też bardzo dopracowane, jak standardowy lolici coord. Kolory w otome nie muszą być tak rygorystycznie do siebie dopasowane - chociaż, szczerze mówiąc, rygorystyczne dopasowywanie kolorów to wymysł zachodni, nie japoński - wręcz przeciwnie, często się ze sobą gryzą. To samo z wzorami.
Weźmy to:
http://img.yaplog.jp/img/18/pc/b/a/m/bambolina/0/909.jpg
W żaden sposób nie jest bardziej "spokojne" czy "dojrzałe" niż lolita, no i jak na standardy lolicie byłaby to ita. Albo to:
http://img.yaplog.jp/img/18/pc/b/a/m/bambolina/0/850.jpg
niby rzeczy lolicie, ale żadna lolita nie połączyłaby w ten sposób mięty i czerwieni - o łączeniu kratki z czekoladową torebką już nie mówiąc.

Wydaje mi się, że jedynym sposobem nauczenia się otome jest opatrzenie się dobrych wzorów. Szukanie zasad jest dla mnie bez sensu, bo wypacza dowolny charakter otome. Jak dla mnie to jest takie trochę "noszenie czego tylko chcę" z jednoczesnym utrzymywaniem się w dziewczęco-uroczej stylistyce.

Co do Twojej stylizacji - zmieniłabym akcesoria na głowie na jakąś kokardkę w mocnym kolorze (czerwień/żółć przychodzą mi do głowy, ewentualnie róż w kropki), zmieniłabym naszyjniki na jakieś dziwniejsze i bardziej dziewczęce (np. słoiczek dżemu, królik, ananas, coś z kokardką itd) plus dodałabym torebkę w mocnym kolorze. Otome wcale nie jest tak spokojnym stylem, łączenia kolorów ma o wiele ostrzejsze niż lolita.
Ewentualnie mogłabyś jeszcze dodać jakieś dziwniejsze skarpetki, ale te też są dobre. Dziwne i pozornie niepasujące skarpetki to cecha typowa dla otome.
Skończyłam, można mnie kamieniować za ścianę tekstu c:

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2015, 09:49:05 »
To dlatego etc ma takie dziwne kolory czasem! Już wszystko rozumiem! Dzięki Waleniu! Ja się przyznam, że źle rozumiałam tą modę, a teraz podoba mi się jeszcze bardziej ! :3
Versailles

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2015, 11:00:13 »
Dziękuję za wyjaśnienie white-whale! Wolałam się spytać tutaj, bo wiedziałam, że znajdę tu bardziej konkretną odpowiedź niż w innych internetach i się nie zawiodłam. Przeczytałam Twój post uważnie i zrozumiałam. Nie wyobrażam sobie siebie w proponowanych przez Ciebie dodatkach, ani w wymienionych wyżej stylizacjach. Jaskrawe kolory i inne udziwnienia to mocno nie mój gust. Ja się w takim razie od tego stylu odczepię, bo chyba nie mam co w nim szukać :"D Widać jak bardzo moje pojęcie o otome odbiegało od prawdziwego. Dziękuję jeszcze raz za wprowadzenie :)