Google+

Autor Wątek: Lolicie odzienia zimowe  (Przeczytany 3757 razy)

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Lolicie odzienia zimowe
« dnia: Październik 19, 2014, 19:54:42 »
Przydałby się zimowy wątek bowiem za oknem robi się coraz chłodniej, nawet jeśli w dzień jako- tako to rano albo wieczorem... Brrry!
Wątek ogólnie mówiąc, na wszystko, co zimowe i lolicie.
Jak macie jakieś ładne zestawy, porady, pytania, chcecie się pochwalić jakimś płaszczykiem, to to jest odpowiedni wątek na takowe :3

Ja mimo że noszę się w lolicie od dwóch lat ( prawie trzech) nie mam porządnej zimowej garderoby >_< (prócz 2, względnie 3 par butów, względnie płaszczyka, pelerynki i kurtki na zimne dni ( nie dopinam guzików na dole po prostu>_<)

Na taką casualową loli pasują chyba, jednak chciałabym zaopatrzyć się w coś bardziej >rori< w tym roku :D

Zacznę od czapki, tudzież nakrycia głowy:

Myślałam nad beretem, ale mam wrażenie, że one są różnie szyte (te typowe) (O.o) No chyba, że to zależy od tego jak się go ułoży. Czy zwykły pierwszy lepszy berecik nadaje się na przerobienie wyglądający jak burando?
Co nosicie prócz beretów? Większość ludzi, których zdjęcia zimowe widziałam, miały albo gołą >czachę< albo berecik, czasem nauszniki...
http://allegro.pl/beret-francuski-klasyczny-welniany-antenka-25-kol-i4635194974.html
nadaje się?

płaszczyki:

Macie jakieś bodylajnowe? zastanawiam się nad jakimś i jestem ciekawa co o tym sądzicie :3

Zauroczył mnie ich ten :3 ( różyk :D)
http://www.bodyline.co.jp/bodyline/showProduct2.asp?id=5656&pageNumber=1&pageStop=stop_4&noSubType=N
i ten (czerwony)
http://www.bodyline.co.jp/bodyline/showProduct2.asp?id=8501&pageNumber=1&pageStop=stop_1&noSubType=N

Dobre są?

"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Reputacja: 5
  • Łajgłożenius polonicus
Odp: Lolicie odzienia zimowe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2014, 20:35:46 »
Zalinkowane przez Ciebie płaszczyki są z poliestru, czyli nie będą zbyt dobrze trzymać ciepła = trzeba upchać pod spodem kilka warstw innych ubrań. Moim zdaniem okrycia wierzchne od BL nadają się najwyżej na dość łagodną jesień.

Ja mam ten płaszczyk z HMHM: http://item.taobao.com/item.htm?spm=a1z10.5.w4002-2758687363.54.zMZqui&id=6793507466
I żadna zima mi nie straszna. Ale z kolei zamówienie takiego czegoś do Polski byłoby kosztowne ze względu na przesyłkę (wiadomo, płaszcz ciężki).

Chyba Lady Sloth ma ciekawe propozycje płaszczy z prawdziwego zdarzenia, Szczurcia przynajmniej chwaliła na blogu.

+: Co do czapki, to uważam, że jakaś uszatka? eskimoska? (jak to się nazywa?!) mogłaby być dobrym rozwiązaniem.  Beret wysokiej jakości np. z aksamitu w sumie też jest okej, ale jak ktoś jest zmarźluch, to w takim czymś raczej nie będzie mu zbyt ciepło IMO.

+ 2: Osobiście hejtuję nauszniki. D:
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2014, 20:38:05 wysłana przez Hanadai »

Offline Szczurcia

• Full Member
  • Reputacja: 2
    • Demonic Ratter
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2014, 21:05:10 »
Rzeczywiście, Lady Sloth robi porządne płaszcze.
Wełniany, ocieplany, żadna zima w nim nie straszna:

http://demonicratter.blogspot.com/2014/01/lady-sloth-winter-coat.html

Do tego buty na zamówienie od Jana P. - ze skóry naturalnej, także ocieplane:

http://demonicratter.blogspot.com/2013/11/jan-piwowarczyk-sznurowane-buty-na.html

Można u niego szaleć z kolorami i modelami, więc jeśli komuś potrzebny róż z okrągłymi noskami, to zapewne da się coś w tej kwestii zdziałać :^

Z opinii które słyszałam, płaszcze z BL nadają się raczej na jesień. W zimie dają radę jedynie z porządnym swetrem pod spodem, o ile ktoś dobrze toleruje chłody. Podobnie kozaki z BL - na mrozie bez dodatkowych par skarpet można palce stracić :c

Z chęcią dowiem się, jakie nakrycia głowy są polecane. Sama chodziłam w czarnych futerkowych nausznikach, bo za beretami nie przepadam :x

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2014, 21:26:04 »
Ja na sobie beretów też nie lubię, nosiłam kapelusz+nauszniki. Dopiero, gdy robiło się bardzo zimno, łamałam zasady i przyodziewałam czapkę-pandę za dolara : D.

Generalnie, lolicie nakrycie głowy na zimę trapi mnie od wielu lat. Nie umiem powiedzieć jednoznacznie, co byłoby dobrym pasującym okryciem na mrozy. Ostatnio stwierdziłam, że w sumie byłby dobry płaszcz z kapturem, taki więc u Lady Sloth zamówiłam.

Zima i buty bodyline - nie i kropka. Kruszą się, łamią, pękają.

Azjatyckie płaszcze - w większości są cienkie i nadają się na zimę tylko z dodatkowymi warstwami.

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2014, 18:44:33 »
Och, dzięki Wam za odpowiedzi :3
W takim razie chyba zrezygnuję z płaszczyka z bodylajnów- teraz się zrobiło chłodniej i ja gdy wariuję już z zimna przy 6 stopniach... My nie pasujemy do siebie :D
( a chadzać przy 15 stopniach w płaszczu z futerkiem..>_<) Nawet nie da się tego podszyć ( w moim wypadku) bo większe rozmiary w krzyżykach ;__;) Chociaż w sumie czerowny jeszcze by się dało, duże rozmiary są na stanie..

Ach, płaszcz od Lady Sloth to moje wielkie marzenie, ale chyba się nie spełni ;__;

Menoa- Hahh, mnie też trapi to co można nosić na głowie a czego nie... Co noszono w wiekach inspirujących lolici styl? Bo ja, widziałam głównie w filmach kostiumowych duże peleryny które nosiły i do tego właśnie kaptury, albo takie wieeelkiee bonnety? :D

Szczurcia, śliczny masz płaszczyk, zdroszczę :D I jeszcze tak niedyskretnie... Ile dałaś za buty? Tyle co za płaszczyk?

Hanadai, na serio? Gruby jest? urody mu nie brakuje :3 Ale pewnie kosztuje podobnie co te od Lady Sloth?
hahh, ja nie wiem, czy hejtuję, ale wiem, że hejtuję je na sobie :D

+ Mam beret! Taki z angory od babci, kremowo biały, pasuje mi do rękawiczek z tego samego w takim samym kolorze :3 Tylko trzeba by go było jeszcze jakoś ozdobić...

"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2014, 18:46:44 »
Fajne byłyby takie bonnety-kapturki.  :D

Offline Szczurcia

• Full Member
  • Reputacja: 2
    • Demonic Ratter
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2014, 19:03:18 »
AddictedToEmotions, a tam niedyskretnie :) za buty o ile dobrze pamiętam dałam 300zł z wysyłką. Nie wiem jednak jakie pan Jan teraz ma ceny, od mojego zamówienia minął rok :x

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2014, 19:59:12 »
AddictedToEmotions, tak, jest zrobiony z wełny, jest gruby i cieplutki i go wielbię <3 Mogę ewentualnie go jeszcze obfocić i wrzucić zdjęcia. Jest naprawdę piękny. Kosztował mnie nie pamiętam dokładnie ile, ponad 4 stówy jakoś, tylko właśnie ta przesyłka do Polski pewnie byłaby droga, wiec moim zdaniem bardziej się w tym momencie opłaca Lady Sloth.

Jeszcze co do nakryć głowy. Ja mam taką czapkę a'la beret, dodałam kwiatową ozdobę i moim zdaniem wygląda całkiem przyzwoicie.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2014, 20:01:17 wysłana przez Hanadai »

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2014, 20:07:52 »
Ja dałam za swoje buty od pana P. 500zł, ale są do kolan, i mają kokardki XD
są naprawdę bardzo wygodne (parę razy goniłam w nich busa XD) i cieplutkie, od środka wyłożone wełną naprawdę nie marzłam w zimę i już nie mogę się doczekać pierwszego śniegu <3

Co do płaszczyka, nie szaleję, znalazłam mocno rozkloszowany czarny płaszcz w zeszłym roku, nie jest tró lolici, ale ma swój charakter i bardzo go lubię a kosztował naprawdę mało bo 70zł, tylko jak jest bardzo zimno to trzeba się izolować dodatkowym swetrem D:
Ale jednak chciałabym sobie pewnego dnia sprawić rorici futrzasty płaszczyk :<

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2014, 20:15:42 »
Pana Pe?

Ja też będę zamawiać w tym roku, może takie ZAKRYWAJĄCE kolana! Fetysz!

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2014, 22:12:47 »
Co do obuwia, Menoo, ja wiem, że ty masz przykre doświadczenie z bodylajnami, ale moje kozaki trzymają już trzeci rok i są w świetnym stanie :D Trzeba włożyć co prawda skarpetę, żeby nie było zimno, ale jest znośnie.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2014, 22:18:50 »
Smutno mi, jak czytam takie rzeczy. Ja naprawdę nie chodziłam w nich po błocie i wodzie. >: A skarpety miałam specjalnie do tych butów - wełna+polar. _^_

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2014, 22:28:49 »
Życie bywa brutalne >D Ja z kolei nie mogę zamówić butów ze skóry naturalnej, a płacić brando tony kasy za eko skórę nie zamierzam, wiec pozostają mi bodylajny, ewentualnie Antaina.

Offline Elia

• Full Member
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2015, 17:53:15 »
Jako iż dziś rano obudził mnie śnieg za oknem.. ... Poratuje ktoś zimowym loli płaszczem w którym nie zamarznę (w trybie skrajnie pilnym><) ?  LS niestety już nie szyje ;c

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 19, 2016, 18:45:13 »
Zrobiło się chłodniej, więc czas pomyśleć o zimie! Czy ktoś się orientuje czy wyszły ostatnio gdzieś jakieś fajne kozaki? Od biedy mogą być bez ocieplenia, ale zależy mi na tym żeby nie popękały od razu no i występowały w rozmiarze wielkiej stopy 25,5-26cm (40).
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.