Google+

Autor Wątek: shopping service  (Przeczytany 4923 razy)

Offline Mazofia

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 7
  • Canum Venaticorum
    • Mazofiowy tumblr
Odp: shopping service
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 18, 2015, 21:20:39 »
Co do wysyłki z Chin: jeśli masz możliwość, bierz Honk Kong Post. Mniej się modlą nad przesyłką w chińskim UC i generalnie jakoś szybciej przybywa. Lolicie buty są dość ciężkie, więc licz się z paczką o masie conajmniej 1kg.

Jeśli chodzi o SS, sporo osób poleca Bhinera, ale mnie wkurzyli ostrym nacinaniem na wysyłce wewnątrz Chin i dorzuceniem chyba z pół fikcyjnego kilograma rzeczy w kosztach wysyłki. Za to mają wygodny koszyk, który tłumaczy i robią fotki rzeczy, które przyszły bez proszenia po pięć razy. I chyba raczej nie mieszają kolorów w zamówieniach. Dodatkowa zaleta: ładnie pakują rzeczy do wysyłki. Niestety kwiatki-ozdoby do foxcherry przyszły do mnie lekko spłaczone (i nie wiem czy to wina sprzedawcy, chińskiej poczty czy SS). Dopóki nie policzyłam ile poleciało na wysyłkę wewnątrz Chin i do mnie, to miałam bardzo pozytywne doświadczenia.

Jeśli chodzi o mnie, to od jakiegoś czasu korzystam ze spreenow. Mają średni angielski, trochę irytujacy koszyk (ale nadal wszystko tłumaczy), trzeba trochę ich pilnować, ale! mają stałą cenę (15CNY) na przesyłkę wewnatrz Chin, gdy zamawiasz od jednego sprzedawcy z taobao. W ten sposób sikałam ze szczęścia, gdy zamówiłam dosłownie kilogram wstążek i koronek. Za to płacisz im w HKD, które są przeliczane według stałego przelicznika z CNY. Beznadziejnie pakują rzeczy do wysyłki. Tzn. są pakowane do małych plastikowych siatek (spoko), ale kilogram wstążek i koronek przyszedł mi dość skotłowany (gdy zamawiałam halczany, przyszły koszmarnie wymięte).

Innych SS nie próbowałam (wiecej grzechów nie pamiętam), więc tak na prawdę do kwestia tego czy wolisz wydać trochę wiecej, ale nie móc się siłować z SS, czy wolisz zapłacić trochę mniej i stać nad SS z pejczem. A i jeszcze jedna rada: nawet jeśli SS zaniża wartość paczki (Bhiner robi to wedle Twojego życzenia, Spreenow automatycznie zaniża cenę o 50% chyba), to i tak lepiej wysłać kilka paczek o masie ~2kg o mniejszej wartości niż jedną wielką z przedmiotami o łącznej wartości rzędu 500$, bo zamówienia potrafią czasem zaginąć...

Jbc to /cgl/ zrobił jeszcze takie zestawienie, z którego korzystałam na początku: https://docs.google.com/spreadsheets/d/12pep0XQGK1Z-yuiovGBdt9LkupkWfa95JCklX50hx5I/edit#gid=0

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 35
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 19, 2015, 04:37:50 »
Wysyłki na terenie Chin bardzo rzadko przekraczają 12CNY. Najszczęściej to 8, 10. Za 15 to można wysłać paczkę od Ujgurów do naszego Guangzhou. Będzie ze 2 tys km, jesli nie lepiej. Shopping service są najczęściej ulokowane właśnie w GZ, które jest tekstylnym centrum Chin i ubrania mają baaardzo często darmową wysyłkę.
Przy większym zamówieniu najczęściej wysyłka jest gratis. Większe zamówienia obfitują też w gratisiki typy lustereczko, dodatkowa kokardka, dodatkowa para rajstop. Jeśli nigdy nic takiego nie dostałyście, to oznacza, że SS was oszukuje.

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 19, 2015, 09:16:47 »
Tak, Chińczycy z SS oszukują, jak tylko się da. Na kosztach wysyłki wewnątrz Chin (lolicie firmy wysyłają za 8-10 juanów, zwykłe ciuchy, biżuterię najczęściej za darmo), na wysyłkach zagranicznych, na pakowaniu, na zabieraniu gratisów itp. Wysyłki z Chin są niestety bardzo drogie, w paczkach poniżej 2 kg mniej więcej 10 zł za każde 100 gramów, powyżej 2 kg jest trochę inny przelicznik. Zresztą nigdy nie wiadomo, czy Chińczyk tak spakuje, że wyjdzie oczywiście zawsze kilka gramów powyżej granicy... Gorzkie doświadczenia nauczyły nas, że to naród oszustów i krętaczy, więc ja bym osobiście brała droższy, a bardziej zaufany SS. Acha, kiedy Chińczyk dostanie pieniądze i wyślę paczkę, staje się nagle baaaardzo nieskory do współpracy i wszelkiej pomocy :/
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Mazofia

• Jr. Member
  • **
  • Canum Venaticorum
    • Mazofiowy tumblr
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 20, 2015, 21:01:34 »
O, dobrze wiedzieć. (To by wyjaśniało, czemu zamiast 4 metrów koronki dostałam 6 i czemu dostałam w gratisie po 2 metry niektórych wstążek.) Powoili zaczynam się skłaniać za skorzystaniem z usług mniejszych SS, takich jak Celestial Deliquent, do rzeczy ubraniowych.

Offline Athenaie

• Full Member
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 18, 2015, 09:12:38 »
To jaki polecacie sprawdzony SS ? 

Offline Elia

• Full Member
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 17, 2016, 22:28:55 »
Mam dość duży problem z SS.. A dokładniej z Loli-Loli Paradise 18 maja opłaciłam na raz całość za spódnice butki i kilka innych rzeczy z setu w przed sprzedaży. Z czego ogarniam powinien być już wysłany a z pośredniczką kontaktu brak choć zaznaczała że nie będzie jej miesiąc.. Otwierać spór na paypalu czy jeszcze poczekać?

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 35
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 30, 2016, 02:27:36 »
Czy macie jakiś sprawdzony SS? Ja nadałam małą, pilną paczkę 6tego grudnia, a Chińczyk wysłał ją 21. Już mnie szlag trafia.

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Reputacja: 5
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:02:15 »
Kaha, Chiny tak? Korzystałam raz z Taobaoring, wszystko poszło szybko i sprawnie, raczej mogę ich polecić.