Google+

Autor Wątek: Buty - wątek ogólny  (Przeczytany 6608 razy)

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
Buty - wątek ogólny
« dnia: Styczeń 25, 2015, 17:33:53 »
Wątek o butach - tych lepszych i gorszych. Nie od dziś wiadomo, że jest to jedna z najbardziej problematycznych rzeczy w środowisku lolicicim(a także ogólnoalternatywnym).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2015, 17:55:01 wysłana przez Menoa »

Offline MissAlice

• Full Member
  • Reputacja: 5
    • Szuflada pełna zapisków
Odp: Buty - wątek ogólny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2015, 18:40:28 »
To ja zacznę od bodylejnowych kozaków z różyczkami (shoes 225). Wytrzymały może 3 miesiące i już są popękane w kilku miejscach.Dodatkowo przemakają od podeszwy. Chodziłam w nich na co dzień, ale też bardzo o nie dbałam, żeby się właśnie nie zniszczyły. Są trochę sztywne, ale mimo wszystko nawet wygodne. Jednak gdybym miała je jeszcze raz kupić to zastanawiałabym się. (Wrzucę ich zdjęcia jak tylko się do nich dokopie.) Czy inne bodylajny też są tak szybko niszczące się? Miałam parę na oku, ale teraz nie wiem czy w ogóle się nad nimi zastanawiać.

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2015, 18:49:11 »
Z tymi kozakami to jest przedziwna sprawa, bo chyba mieli partie różniące się jakością. Czytałam zarówno pozytywne jak i negatywne opinie o nich, ja sama też je mam, a kupiłam je 3(?) lata temu i przy umiarkowanym noszeniu nie mają jeszcze ani jednego pęknięcia, jedynie raz się trochę odkleiły przy podeszwie, no i skrzypią przy chodzeniu. A tak poza tym jestem z nich bardzo zadowolona.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2015, 19:20:01 »
Tak jest chyba z wieloma modelami z bodyline. Miałam koturny - mega niewygodne. Katarzyna kilka par też za sobą ma - raczej niezadowolona. Za to moje legendarne buty ze szmato hardo się trzymają! Kupione ze 2 lata temu i użytkowane intensywnie, co więcej, da się chodzić bez bólu! SZOK!
Teraz postanowiłam przerzucić się na skórzany obów i intensywnie przeszukuję taobao pod tym kątem (choć stopa mi tego nie ułatwia - 25,5 cm, PŁACZ!)
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2015, 19:25:44 »
Keczupie, jakbyś znalazła coś goth-ciekawego ze skóry to krzycz, bo też mam ból z tym samym rozmiarem.

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2015, 20:10:00 »
Ja z kolei mam kozaki z kokardkami i trzymają się już trzeci rok, są w niezłym stanie biorąc pod uwagę to, co przeszły  ;D Lekkie pęknięcia od wewnętrznej strony się pojawiły, ale nie są zbyt poważne i nie wygląda to jakoś tragicznie. Czyżby magia?

Za to miałam duży problem z tymi butkami: http://www.bodyline.co.jp/bodyline/showTBPic.asp?name=/bodyline/photos/shoes256-2.jpg?1/25/2015%201:03:14%20PM 
Generalnie butki urocze, ale wytrzymały trzy miesiące, zdarły się trochę już po pierwszym włożeniu  :-\  Ostatecznie dobił je Sylwester, po którym dosłownie rozleciały m się na nogach, cudem doszłam w nich do domu.

Pomijając tę pojedynczą przygodę, mam pozytywne zdanie na temat butów z BL. Jeżeli dajesz za buty 100 zł (ówczesna cena moich kozaków) i trzymają trzy lata, to to chyba nie są źle wydane pieniądze. Zresztą niewielki wybór mi pozostaje, bo skóry nie nałożę, więc jestem skazana na eko, a wszystkie buty z eko trzymają chyba mniej więcej tyle samo - czy może się mylę? Nigdy nie miałam Antainy, więc trudno mi porównywać~

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2015, 20:37:13 »
Ja powiem tak, na swoim koncie mam 3 pary butów (nie zimowych) z bodyline:
Pierwsze sporo wytrzymały i jak je sprzedawałam miały tylko kilka tradycyjnych rysek. Miałam je chyba rok (?) ale musiałam sprzedać bo były za małe(mimo tego się trzymały) i miałam ich dość
Numer 2, białe kajaki, mam dalej ale już raczej ani nie będę ich nosić, ani ich nie sprzedam, bo podeszwa lubi się odkleić i nie prezentują się zbyt ładnie na nodze.
Trójeczka to moje ukochane rocking horsy, i co z nimi? Otóż nic ^^, idealnie pasują są wygodne i nic się nie odkleja <3

Mam jeszcze buty skórzane od pana Piwko, jedyne co mnie w nich denerwuje to to, że twórca dość wysoko umieścił kokardy, które są odrobina za duże ;/ ale poza tym, są wygodne i ocieplone wełną (zimowe)więc je kocham XD

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2015, 21:08:00 »
Ja zarzucę ustawowo zdjęciami moich kozaków (sezon użytkowania XD):

W dużym skrócie - model z kokardkami. Pęknięcia występowały wszędzie, gdzie tylko możliwy był nacisk/zaginanie. Buty wręcz się łamały, jak taka gruba tektura. Dosyć szybko zamek tuż przy kostce uniemożliwił rozsuwanie dalej(choć to typowe). Pękły zawieszki ułatwiające korzystanie z zamka. Po pewnym czasie nie było możliwe używanie go, więc przerzuciłam się na wiązanie. Szybko odpadło metalowe oczko. Ogółem wygodne, choć podeszwa bardzo śliska i potrzebne były wkładki(stopa się ślizgała).
Wiem, że Lladia miała podobne doświadczenia ze swoimi.

Tak dochodzę do wniosku, że jakość BL to random. Wszystko zależy od rzutu. Np. moje RHS ze wstążkami mają je krótsze, niż Żukowe(a specjalnie u niej przymierzałam, czy długość będzie pasować na moją szerszą łydkę...).

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2015, 01:04:22 »
ja właśnie zamówiłam sobie te:

ma ktoś te?
Żeby były dość płaskie, ale nie za bardzo, dość pełne i z wiązaniem  ( w tym wypadku kokardką) i jak patrzę na te kozaki od Menoy to aż strach mnie zaczął brać :D
Tak btw to chyba w ogóle nie będę zamawiała stamtąd kozaków, za duże ryzyko jak dla mnie :D
mam jedne platformy od nich, parę razy wyszłam, cały czas jak nowe, tylko przetrzeć zmywaczem do paznokci musiałam, bo mi się czubki o podeszwy otarły( błyszcząca wersyja)
chciałam wziąć sobie te też błyszczące, ale nie było brązowych ;__: ( smutek)
W ogóle... to też macie wrażenie że Wam się nogi bardziej w nich pocą? ( może to wina tego lakieru?)
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2015, 01:07:31 »
Myślę, że ogółu sztucznych materiałów. ;f

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2015, 06:51:33 »
Ja je miałam daaaawno temu, ale te są z całkiem innej serii, bo nawet zdjęcie kiedyś było inne. Ogółem spoko, chociaż na początku trochę przy palcach mnie obcierały, no i gumka ukryta pod kokardką, naciągnęła się po dłuższym użytkowaniu, ale potem ją wyprułam i wstawiłam sobie wstążki do wiązania, a kokardkę naszyłam na przód xD

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2015, 11:21:00 »
Te buty są MEGA płaskie, w ogóle nie odczuwa się tego miniaturowego obcasa.

Offline kikunia

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2015, 12:33:42 »
A więc... zrobię malutkie sprawozdanie z butów, jakie posiadam ;)

1. http://tw.taobao.com/item/6707072265.htm?fromSite=main&spm=a1z10.1-c.w4004-4798178099.8.5Epuky

Antaina - są wykonane z delikatnej eko skórki, niestety łatwo o rysy ;( Noszę rozmiar 40, wzięłam ich 42, bo rozmiarówka wypada inaczej, niż w Polsce i są w sam raz ;) Ponadto bardzo wygodne, nie obcierają mnie w pięty ( a większość butów tam właśnie mnie obciera), ponieważ ich podbicia są niżej, nie dotykają nawet tej wrażliwej na otarcia części stopy. Bardzo je polecam ;)

2.
Bodyline z różyczkami. Póki co trzymają, są dość wygodne, ale nie wróżę im długiej przyszłości, ponieważ już zaczynają się nieładnie odkształcać w okolicach zgięć przy stopie ;(

3.
Prawdziwe kamienie, wyrządzają chyba wszystkie możliwe szkody stopom ( oparta do krwi pięta, zmasakrowany mały palec, odciski na pięcie i przy palcach) Nie ujdę w nich dłużej niż 15 minut.

4.
Buty z taobao, na ebayu też można je znaleźć. Na rajstopy ujdą, ale na gołe stopy obcierają ( jednak mniej niż te z BL)

5.
Taobaowe nr 2, podobne jakościowo do tych pierwszych, również kapkę obcierają na gołą stopę ;(

Offline Shizuka

• Full Member
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2015, 19:11:46 »
Kikunia, gdzie kupiłaś te ostatnie? Widziałam je na ebayu, ale nie mogłam znaleźć swojego rozmiaru (noszę taki sam jak Ty). :)

Żeby nie robić offtopu, mam te buty tylko w wersji lakierowanej (tak się to mówi?):

Troszkę obcierają gołą stopę na długie dystanse (nad piętą, nie wiem, jak nazywa się ta część stopy :D ), ale ogólnie są bardzo wygodne. Podeszwa trochę się pomarszczyła i łatwo o rysy, ale dobrze się sprawują. Jak założę cienkie skarpetki/rajstopy, to mogę biegać (i to dosłownie, bo już się zdarzało, że uciekał mi autobus!) kilka godzin. Po długim czasie boli śródstopie, ale to normalne przy dość wysokich butach.

Jeśli ktoś się zastanawiał, to polecam <3
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2015, 19:18:56 wysłana przez Shizuka »

Offline strawberryjam

• Newbie
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2015, 23:31:19 »
Mam jeszcze buty skórzane od pana Piwko, jedyne co mnie w nich denerwuje to to, że twórca dość wysoko umieścił kokardy, które są odrobina za duże ;/ ale poza tym, są wygodne i ocieplone wełną (zimowe)więc je kocham XD
Kto to jest pan Piwko?
I'm thinking I possibly want to get Jane Marple replicas made.. Especially since the new edition I heard is very bad quality.