Google+

Autor Wątek: Tworzenie loliciej szafy  (Przeczytany 2975 razy)

Offline Elia

• Full Member
  • Reputacja: 7
Odp: Tworzenie loliciej szafy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2015, 21:30:34 »
Jeśli nie widziałaś polecam ->http://fyeahlolita.blogspot.com/2012/05/building-complete-lolita-wardrobe.html
I temat tego czy da się loli złożyć w lumpie zostawię bo nie mam na ten temat konkretnej opinii ale chce zauważyć że nie warto na sile na szybko(chyba że naprawdę sporą ilością środków się dysponuje) składać lolicią szafę bo to naprawdę potrafi się mijać z celem.
co do kradzieży designów... jestem chyba dziwna ale absolutnie mi to nie przeszkadza,
Rada kup sobie jedną brando rzecz najlepiej używaną bo po bo przepłacać. Czasem naprawdę tanio można je dostać. Porównaj sobie jakość. Sama sądziłam że to jakaś bujda do czasu kiedy nie zachwycałam się pół h nad koronką w spódnicy... i tym że podszewka jest lepszej jakości niż moja sukienka z taobao.

Na chwile obecną dodała bym do tego różową i białą koszule. Porządne białe buty (w lolicie pojecie względne) jakieś sweterki które spokojnie w każdej sieciówce znajdziesz i ew doszyjesz koronki, duuuużo różnych dodatków... i przestań sie do bodyline ograniczać jest pełno innych wspaniałych miejsc...
Odpuściła bym sobie chwilowo brązową sukienkę bo naprawdę masz już multum kolorów i chwilowo radziła bym zastanowić sie jak je ładnie wspólnie złożyć (składanie loli szafy w 3 kolorach przez jakiś czas naprawdę ma sens)
ps. naprawdę ciężko dopasować czarne buty do większości twoich ubrań 

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 06, 2015, 22:49:49 »
Elia dobrze mówi!

Eriko, pasuje, to prawda. Tylko czy tak jest z każdą rzeczą? Nie sądzę.

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 06, 2015, 23:28:51 »
Nieobecna! Masz rację! ja mam tak samo :) Jednak, dla tych perełek to warto się czasem wysilić, albo dla.. przypływu gotówki :D ( dwie koszule które mi nie pasowały sprzedałam na lacemarket :D)

Ogółem dla casualowych wyjść wydaje mi się że warto się poświęcić, szczególnie jeśli ktoś ma zamiar chodzić często klimatycznie/ ładnie / lolicio nie wiem co jeszcze.

ja mam mmm 4 czy 5 koszul w których faktycznie chodzę w lolicie, z lumpa, do tego trzy skrócone spódniczki, z czego noszę jedną (wesoło) i to by było na tyle. Reszta to tak klimatyczniej na co dzień. Resztę moich niewypałów wywaliłam :D
<niczego nie żałuję!>

Ale gdybym mogła cofnąć czas... najlepiej jest przeglądać dużo dużo rzeczy faktycznie lolicich, by się wyczulić na to, co pasuje co nie i ... I JAK COŚ NIE PASUJE TO BROŃ BOŻE NIE BRAĆ.

to chyba jest najważniejsze zdanie z moich  wypocin z tego postu :D
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline MsBeetlejuice

• Full Member
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 06, 2015, 23:50:11 »
ja znalazłam kamizelkę z bodyline w lumpie, Ofthemist(ze spóki) kupiła jakiś czas temu RHSy czarne z drewnianym spodem jeszcze z metką była, to nie brando ale zawsze coś :v a ciuszki z np hell bunny czy criminal damage też się zdarzają (u mnie)
co do lump lolity - wydaje mi się, że offbrandowe koszule ze stójką, żabotem czy z kokardą wiązaną pod szyją pasują do lolity, zwłaszcza na co dzień, kiedy to nie trzeba mieć miliona kokardek, koronek i falbanek. Nie mówię, że wszystkie, ale znaleźć można. Z kołnierzykiem ciężej, bo nawet jak jest okrągły, to dosyć mały, a te lolicie mają większe. z innymi rzeczami to nie byłabym taka pewna, czy będzie pasowało. No, jak mówią, torebki vintydżowe chyba też, a buty do classic (dla mnie osobiście) ładniej wyglądają takie z okrągłym noskiem, ale nie 'klaunowate' jak lolicie, klasyczne mary jane czy oxfordy na obcasie są cacy.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2015, 00:19:53 »
No, jak mówią, torebki vintydżowe chyba też, a buty do classic (dla mnie osobiście) ładniej wyglądają takie z okrągłym noskiem, ale nie 'klaunowate' jak lolicie, klasyczne mary jane czy oxfordy na obcasie są cacy.

Klaunowate, czyli esencja bodyline. .-. Większość butów stamtąd mocno odstaje ponad moje stopy.

white-whale

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2015, 00:53:44 »
Albo przesadzacie, albo mam niebywałe szczęście. Co chwila znajduję w lumpach koszule, które się nadają do classic/gothic lolity. Ze sweetem jest gorzej, bo do sweetu potrzeba konkretnych krojów, ale w przypadku Athenaie sweet nie wchodzi w grę, z tego, co widzę. A przynajmniej nie czysty i pastelowy sweet. Sweet/classic ewentualnie, ale i tak bardziej w stronę classic.

Idk kto mówił o znajdowaniu w secondhandach całej szafy, to idiotyczne. Sukienki i spódnice najlepiej kupować z firm, które się znają, tak samo jak halki. Ale koszule i torebki? Biżuterię? Nie wmówicie mi, że lepiej się obkupić u Mr Yana zamiast pójść i lokalnie zapolować na oryginalne i jakościowe rzeczy. Nie mówiąc już o tym, że przy okazji można znaleźć takie cuda jak idealny kapelusz za 8 zł.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 07, 2015, 02:22:12 »
Nie mówię, że rzeczy z second handów są złe. Koszule co rusz można znaleźć. Tylko nastawienie, że wszystko się znajdzie nie jest najlepsze... No i tak, jak wspominałam. Ciuchacze mogą sprawiać na początku wrażenie 'samego dobra', a potem okazuje się, że mamy kilogramy badziewia. *pozdrawia mój gust sprzed paru lat*

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 07, 2015, 18:23:33 »
Trzeba być ostrożnym  bo..... ciuchacze to właśnie kilogramy badziewia! Tylko mały procent się do czegoś nadaje i trzeba go odszukać o :)
Versailles

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2015, 21:00:22 »
W sh da się coś znaleźć, ale trzeba szukać. Ja jestem w jakimś raz na tydzień, a znajduję bardzo mało rzeczy do lolity. Większość rozkloszowanych spódnic/sukienek jakie stamtąd mam bardziej pasuje do retro. Oczywiście, można je ubrać do lf, ale jednak nie zakładać wszystkiego z lumpeksu, tylko jak wcześniej dziewczyny pisały: koszula z sh a spódnica Baby, czy coś. Inaczej będzie się wyglądać jak ja. ;D W każdym razie rada ode mnie - nie kupować wszystkiego, co ładne, tylko pomyśleć czy pasuje do innych ubrań. :)

Offline Kikyou

• Full Member
  • Reputacja: 5
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 08, 2015, 11:32:08 »
Trzeba po prostu trzeźwo myśleć w tych szmateksach, włączyć sobie wybredność i brać tylko naprawdę lolicie rzeczy, a nie wszystkie koszule z okrągłym kołnierzykiem jak leci (też pozdrawiam swoje pierwsze lolicie próby, tony szmat do wyrzucenia). Ale warto próbować, ta moja sailor op była offbrandowa z lumpa (co mi zaćmiło mózg, że ją sprzedałam...)
http://www.photoblog.pl/orlaith/137178417

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2015, 15:07:08 »
Pamiętam Twoją sailorową sukienkę. Chyba nigdy nie przestanę się dziwić, że to offbrand.

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2015, 18:47:30 »
Ja jeszcze nigdy nie znalazłam nic pasującego do lolity w lumpeksie. Co prawda ostatnio nie mam szans na szukanie, ale za dawnych czasów robiłam to maniakalnie i wszystkie te koszule i spódnice były takie... starobabciowe XD. Nie wiem, może to dlatego, że nie noszę klasyku, a może pech. Wydaje mi się, że lepiej mieć nawet ze dwie rzeczy z taobao czy jakiś tani brand niż miliony rzeczy, co aaa może się nadadzą, większa jest z tego radość.

Rajstopy na taobao nie są wcale takie małe, ja mam 170 i wyjątkowo długie kończyny (hoho) tylko raz mi się zdarzyło, że były za krótkie. Skórzane buty też można znaleźć na taobao, w cenie mniej więcej 100 zł albo i mniej.
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

• Hero Member
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 08, 2015, 20:37:41 »
Ja też pamiętam tą sukienkę! Była pikna! ;__;

Versailles

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 09, 2015, 11:50:08 »
Mam aktualnie dwie koszule które noszę do rori, obie z lumpa, obie szyfonowe, wiązane pod szyją, jednej trzeba było dorobić rękawy bo była bez, ale teraz działa zacnie XD Inna sprawa, że nie mam z czego w tej chwili składać zestawów i prawie nie lolicę ostatnio,  muszę nakupować dodatków, butów i koszul, właśnie... i bardziej się określić ;/

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 07, 2016, 16:10:32 »
Odświeżę temat, bo sama nie wiem w jakim kierunku poprowadzić szafę. Lubię gotyk, ale chcę mieć więcej zielonych ciuchów w szafie i kompletnie nie wiem za jakie dodatki się zabrać. Dlatego już ozdób na zdjęciach nie ma, z chęcią posłucham waszych opinii na temat tego, co na razie udało mi się zebrać. Sama planuję kupić czerwone buty i koszulę, czarną koszulę, białe buty, złote buty i torebkę, być może coś z niebieskim i moją zieloną, gobelinową dream dress z taobao.
https://goo.gl/photos/g3F5PtyjM9gD6K1m8
Daję link do folderu w google, ciężko wstawić do nich zdjęcia do tematu. Jakość fotek jest okropna, mój stary telefon robił dużo lepsze. :(