Google+

Autor Wątek: Tworzenie loliciej szafy  (Przeczytany 3150 razy)

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 34
Odp: Tworzenie loliciej szafy
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 08, 2016, 10:03:27 »
Białe buty lepiej pracują w sweecie albo bardzo dojrzałym, jasnym classicu. Na razie możesz sobie je odpuścić. Złote buty są natomiast bardzo fajnym elementem ożywiającym stylizację. Podobnież czerwone buty mogą być fajnym akcentem kolorystycznym. Jeżeli masz dużo czarnych sukienek, to można szaleć z kolorami koszul. Kolorową koszulę balansuje się później rajstopami i można domknąć czarnymi butami. To jest prosty, ale bezpieczny schemat. Nie myślałaś o jakichś szalonych dodatkach do włosów? Może kwieciste opaski etc. Takie rzeczy można też zrobić samemu.

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 08, 2016, 21:56:20 »
Dziękuję za rady! Rzeczywiście myślałam o kwiecistych opaskach. Czyli na razie wstrzymać się z kupowaniem sukienek? :)

Offline Elia

• Full Member
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 17, 2016, 13:24:04 »
Poszukuję sensownego poradnika jak wybrnąć z dysproporcji w szafie i kupowania sukienki do której nic mi nie pasuję. Tak w skrócie co przy jakiej ilości innych rzeczy ma sens i jak nie kupować różowo złotej sukienki mając tylko niebieskie i srebrne buty bo zdrowy rozsądek u mnie za często zawodzi ><

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 17, 2016, 15:21:54 »
Ja się za bardzo nie wypowiem, bo kupuję SAM GOTH, więc wszystko zawsze pasuje... ALE! Jest taka tajemna zasada, która może Ci pomóc XD. Uważam, że zawsze warto inwestować w srebrne lub złote buty, torebki, dodatki, bo wtedy albo złoto albo srebro będzie pasować do wszystkiego! Ciepłe odcienie do złotego, zimne do srebrnego, ale można też szaleć wedle woli :)
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 18, 2016, 00:06:16 »
Keczup, to je mądrość nr 1! :D Ja uważam, że należy wybrać sobie najpierw jeden, dwa wiodące kolory w dodatkach ( uniwersalne) a potem kupować rzeczy, które do nich pasują :D

Z tego co wiem, to Ty lubisz morskie motywy nie? no to mając np za bazę niebieski i srebrny mogłabyś kupić różową sukienkę z niebieskim, np http://www.lolibrary.org/apparel/whip-factory-tiered-jsk ( tylko przykład! :D)

A może białe buty z torebką byłyby dobrym pomysłem? wtedy i różowy i niebieski... Chociaż łatwo je zajechać...

Ja mam za bazę brąz i beż, bo beż łatwo dostać w offbrandzie, a z brązem nie wiem  czemu mam większy problem x.x
chociaż to też ma różne odcienie i mam deficyt torebek... Chyba nie powinnam tutaj teraz się wypowiadać :D

"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Dia

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 18, 2016, 08:49:17 »
O, ten temat mi się przyda.
Czy połączenie różowego z białym może być dobrą bazą? Wydaje mi się bardzo banalne. (Patrzę tu na Doll Heroine, co by do niej pasowało i nic mi za bardzo do łba nie przychodzi.)
Czy białe buty w takim razie mogą być dobrym pomysłem, czy je sobie odpuścić?
Nie chcę iść w 100% sweet, chcę spróbować zrobić coś w kierunku classic-sweet.

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 19, 2016, 11:36:27 »
Białe buty raczej będą pasować, ale trzeba wtedy coś pokombinować ze skarpetami/rajtkami, żeby nie było tak, że różowa sukienka i białe rajtki z białymi butami, bo wówczas balans kolorów będzie trochę zachwiany - chyba że umiałabyś to zbalansować jakoś w inny sposób, co jest możliwe, ale jak się jest nową w lolicie to może być dosyć trudne.

Jeżeli chcesz iść w classic-sweet, to moim zdaniem najważniejsze nawet będą nie kolory, a KSZTAŁTY. Na przykładzie butów, odpuściłabym sobie buty typu tea-party, a poszła raczej w stronę oksfordów lub innych bardziej subtelnych i nie aż tak "nachalnych" :P I sądzę, że właśnie takie pasowałyby do Doll Heroine. A myślałaś może o jakimś delikatnym country? Słomkowy kapelusz, koszyk , kwiatki - to uspokaja raczej każdy bezprintowy sweet i uzyskujesz efekt właśnie takiego classic-sweetu.

I nie martw się o banalne połączenie kolorów, na początek czasem lepiej pójść w bezpieczne combo :)

Offline Sake

• Sr. Member
  • Reputacja: 22
  • Przecinkofil.
    • Tumblr
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 19, 2016, 20:09:27 »
Moim zdaniem szafa jest ekstra! Przede wszystkim odważę się powiedzieć, że wszystko do siebie pasuje. Jakby po omacku wybrać części outfitu, to wyglądałby całkiem nieźle! Uważam, że dobre planujesz zakupy. Jak dla mnie tylko za dużo podobnych butów w tym samym kolorze, dlatego myślę, że na to można zwrócić uwagę, jak w sumie pisała Keczup. Prawda, że dodatki, szczególnie GOTH, można zrobić samemu. Warto też szperać na aliexpress. A może spróbuj swoich sił w zrobieniu kapelusza? Nie musi być idealny technicznie, ważne, aby dobrze wyglądał :) Podziwiam twory Yuuki. kto by się spodziewał, że to karton!

Offline Elia

• Full Member
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 19, 2016, 23:31:50 »
Sake ja dobrze rozumiem że ten komplement jest kierowany do mnie? 0.0
Praktycznie każdą sukienkę kupuje impulsywnie i później martwię się do czego ją ubrać ><
Buty w Lolicie są i będą moim problemem bo nie oszukując się większość ma odczuwalny obcas (a dostanie ładnych płaskich oksfordów graniczy z cudem). W ostatnim czasie stwierdziłam że odłożę pieniążki i kupię każdy dostępny kolor tea party i rozwiąże problem lolicich butów chociaż w większości><
Większość moich dodatków pochodzi z Aliexpres. Kapelusze z jednej strony bardzo lubię. Jeden mam robiony na zamówienie i nie potrafię mu nic zarzucić ale wykonanie czegoś samodzielnie wykracza po za moje zdolności manualne><  Ja naprawdę lubię  robić takie rzeczy typu wyplatanie koszyczków z papieru itd ale wygląda to do tego stopnia źle że zostają głęboko w szafie..
Złotych rzeczy nie kupię bo obiecałam sobie że nigdy już nic loliciego w złotym kolorze nie chcę i jest on po prostu nie dla mnie>< 

Największym problemem jest to że z 1 posiadanej sukienki robię 1 set i koniec... z dosłownie 1 sukienką zrobiłam coś więcej z czego byłam zadowolona i nie wiem czy problemem jest szafa czy moja kreatywność ><
No i bardzo nie lubię sie z torebkami(nie potrafi nic nigdy wybrać a ma replikę Ap i Use)  do tego stopnia że zaczynam żartować że mam przecież chłopaka więc po co mi torebka ><

Offline Kaha

• Hero Member
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 19, 2016, 23:57:46 »
Chłopak jest od noszenia torebki!  Mój kreatywny komentarz się niestety nie dodał, ale napiszę wszystkie mądrości raz jeszcze jutro, bo ja jestem idealnym przykładem na to, jak szafy nie tworzyć i wieeele lat zajęło mnie zbudowanie spójnej garderoby

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 20, 2016, 15:15:35 »
Dia jeśli chcesz iść bardziej w klasyk to może zamiast biel - róż (mi ogółem to połączenie nie podchodzi, ale to moje zdanie) zdecyduj się na róż i beż? Bardzo podoba mi się też łączenie różu z szarościami.

Elia zdobycie płaskich butów to rzeczywiście trudna sprawa, ale może poszukaj jakichś koturnów? Też nie lubię obcasów, ale koturny mam różniste po 8 - 10 cm (lubię być wysoka, wczorajsze spotkanie rodzinne mnie załamało, jestem najniższa T___T) i tej wysokości w ogóle nie czuć.

Dam Wam taką ogólną radę. Z jedną sukienką można zrobić kilka stylizacji (nawet jeśli jest to OP z długim rękawem), ale musicie postawić na szaleństwo. Zamiast nudnych jednokolorowych rajstop dajecie coś z szalonym princikiem (nie bójcie się, że niby nie pasuje, nie wszystko musi pasować idealnie i być w identycznym odcieniu), zamiast kilku kwiatuszków coś wypasionego na głowę (można np. wyciąć coś z pianki i przyczepić wsuwką do włosia), no i wszystko zmienia też ewentualna peruka oraz makijaż! I już nikt nie patrzy na sukienkę, którą miałyście na sobie 5 razy, ale słyszycie "oooo, kocham to, co masz na głowie", "wspaniałe rajstopy", "piękny makijaż" itp.
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline marti

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 24, 2016, 13:53:47 »
twozenie garderoby codziennej mam opanowane do perfekcji, loli to absolutna masakra dla mnie- musze zapomniec polowe zeczy ktore wiem i zastapic druga regolami ktorych nie kumam do konca. za moich czasow bylo duzo latwiej... w ogole gdzie sie podzialy pantalony wystajace z pod spodnicy? czy tego juz nikt nie nosi? serio? przciez to niesmiertelny klasyk!

Offline Kaha

• Hero Member
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 24, 2016, 18:31:36 »
Nosi się je do oldschoolowych stylizacji

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 25, 2016, 21:07:21 »
W ciągu ostatnich 4-5 lat faktycznie bardzo dużo się w lolicie zmieniło, ale "reguły" jako-tako pozostały takie same. Jak zauważyła Kaha, zawsze można iść w oldschool - który, swoją drogą, zaczyna już chyba powoli być zupełnie samodzielnym podstylem.

Offline marti

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 26, 2016, 03:03:31 »
biorac pod uwage, ze coraz wiecej loli firm idzie w pelem wypas rokoko-baroko nie dziwie sie