Google+

Autor Wątek: Szafa Keczupasa 2016  (Przeczytany 1399 razy)

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
Szafa Keczupasa 2016
« dnia: Styczeń 07, 2016, 15:38:57 »
W końcu! Milion godzin to zajęło, ale OTO JEST!

Gdyby ktoś był ciekawy, jak szafa prezentowała się rok temu, oto może tu tę ciekawość zaspokoić --> http://lacekingdom.pl/index.php?topic=333.0

Rzeczy są prezentowane tak, jak je noszę, czyli czasami nie ma na zdjęciu waist tiesów/kokardy czy innych dodatków. To oznacza, że są gdzieś w szafie :P W tym roku starałam się pokazać wszystko! Nie fociłam tylko różnistych underskirtów i overdressów, bo i tak wyglądają jak czarna szmata.
Od razu zaznaczam, że w tym roku popadłam w szaleństwo, zakupoholizm i wydałam ogromne ilości pieniądza na lolitę (nie powtarzajcie tego w domu!). Niebawem jednak powracam do Polski, by być biednym studentem i SIĘ SKOŃCZY! Okej, zaczynamy!

UWAGA! MILION ZDJĘĆ!

SUKIENKI

Jestem wielką fanką OP, szczególnie OP o kroju piżamki z długimi rękawami <3. Uważam je za wspaniały i wygodny strój na co dzień, więc na początek...

Drim dres Kolejarz zwany też AP Loyal Rosette (którego nadal kocham wielką i szczerą miłością) oraz AP Dolly Cross. Tą sukienkę ujrzałam w Closet Childzie i od razu urzekł mnie wielki krzyż na klacie, cena jej była jednak nie do przyjęcia! Podczas ostatniego dnia w Japonii i ostatniego wypadu do klozetu okazało się, że ją przecenili i oto jest! <3

AP Country of Sweets pierwszy release (bardzo przyjemna i wygodna kiecka, wylicytowana chyba za 5 tysięcy jenów) oraz AP Coat of Arms - niedoceniona seria, a jakże piękna! Wspaniałe materiały, ten brokacik, chciałabym jeszcze kiedyś OP.

AP Sweet Girl Room - znaleziona w Closet Childzie, utrzymywałam, że tyle pieniądza nie dam, więc Katarzyna kupiła mi ją pod choinkę we wrześniu. AP Polka Dot Chocolate - mój prezent urodzinowy, najwspanialsza piżamka świata.

AP Holy Lantern oraz Holy Lantern podróba
Holy Lantern to mój ultimate drim dres od początku do końca. Niestety ceny jego oscylujące wokół 800 dolarów były skandaliczne, zakupiłam więc podróbę od tzw. Króla Podrabiaczy. Podczas pobytu w Japonii znienacka nastąpil re-release i po długiej walce udało się wydrzeć czarne OP. Moim najnajbardziej wymarzonym kolorem był lavender, więc trzymam podróbę jako sybstytut. Ciekawostka - podróba jest praktycznie identiko! Król się spisał!

Lecz nagle oto nastąpiły rezerwacje! A ja już kochałam swoje czarne OP! Zamówiłam więc równie ukochany rokendrolowy jysk i jeszcze kilka rzeczy. Tak, wiem, że to szaleństwo XD? ale ten nietopyr!

Ecailles de Lune Forest of Pipe Organ (Mroczne Pipy) od legendarnej chińskiej lolity gotyckiej Kinyo666 - print to arcydzieło i czysty kult. Angels Heart pasiasta piżamka - odkupiona od Pani Chinki za jakieś śmieszne pieniądze, bardzo piękna i wygodna.

AatP Vampire Prelude - wymieniłam się na tą sukienkę transwestytą Funeral Procession of Rose, do dziś nie mogę uwierzyć w swoje szczęście, najlepsze jest to, że nowa właścicielka transwestyty kocha go i uważa za piękny! AP Milky Cross - po ujrzeniu tej kiecy dopadł mnie obłęd, szukałam jej kilka miesięcy, by odkupić za nie zdradziecką cenę, było ciężko. Gotycki kotek i mroczny miś! <3

Krad Lanrete The Twelve Constellations of the Zodiak - przepiękny kiec i mistrzostwo świata, chyba najładniejsza rzecz w mojej szafie. Lief Sacred Night - materiał milusi jak kaczuszka i TEN PRINT!

Diamond Honey Angel Cats & Devil Cats - taobaowy kiec za 200 juanów, gotyckie kotki w lateksie! Chess Story - serduszkowy skromny jysk na co dzień.

AP French Doll  - wylicytowana jakoś za 5 tysięcy jenów, bardzo wygodna i milusia, poza tym to nasz PARI! Ista Mori Ace&Alice - średnio jara mnie alicjowy motyw w lolicie, ale takiej uber mrocznej Alicji nie odmówiłam!

Lady Sloth - koronkowe OP, które było prototypowo uszyte, bym mogła się wozić na rautach jak człowiek cywilizowany i odpowiednio ubrany. Long Ears and Sharp Ears' Studio Deers in the Mist - mroczne jelonki, kołnierz jest odpinany i w tej wersji ją wolę.

AatP Gathered Chiffon - legendarny gotycki kiec, piękny projekt, MUST HAVE! Sakuya The Whisper of Stars - kosmiczny jysk, piękne detale, brokacik, a nawet kieszonki!

Na koniec AP Luminous Sanctuary wersja z gotyckim peplum. Jest piękna, ale kosztowała kupę kasy, a ja nie mam na bakpakierkę w Wietnamie, więc pewnie ją sprzedam.

SPÓDNICE

AP Royal Cards - taka historia: poranek w Tokio, wstajemy, odpalamy blog Closet Childa (obowiązkowy punkt każdego dnia), patrzymy - spódniczka Royal Cards po taniości, JEDZIEMY!

AP Shooting Star - noszę ją w kółko, gdzieś jest kokarda i waist tiesy z gwiazdeczkami

AP Wrapping Ribbon  - chyba najbardziej słit rzecz w mojej szafie, heloł! tam jest róż!

AP Fantasic Dolly - wizyta w Closet Childzie, jak szalona przerzucam wieszaki, na honor! toż to FANTASIC DOLLY! jaki koszt?! 4 tysiące?! BIERĘ!

Putumayo Cat Window - wizyta w tym samym klozecie, piętro wyżej dział goth, Katarzyna krzyczy KOTKI Z PUTUMAYO! Pani w kasie spogląda na naręcze t-shirtów w cenach 500-1000 jenów na mym ramieniu, potem na spódnicę i mówi nieśmiało (takie to są właśnie gothy pozerskie w klozecie!!!) "ale to kosztuje aż 5 tysięcy?", na co ja twardo "to nic, BIERĘ!"

KOSZULE i inne okrycia

2 x Krad Lanrete Phantom of the Opera - super wygodne i pasują do wszystkiego!

Magic Potion kawaii goth oraz Berry&Wood, w której posiadanie weszłam przypadkiem, ale urzekła me serduszko

Red Maria - koszula, która potrafi zredukować sukienkę do spódnicy oraz Infanta - moja pierwsza lolycka koszula!

Dear Celine - uber goth, mam gdzieś jeszcze żabot i kokardę do niej, Lady Sloth - brokatowe srebro z kokardą

Lady Sloth - biała i czarna koszula z koronką w krzyże na dobrego i złego gotha

Bustier z Dear Celine oraz sweterek Angelic Pretty Milky Way (tworzący AP garsonkę ze spódnicą Shooting Star)

Kotkowa narzutka z Baby, której futerko objawia magiczny wzór

Kawaii AP parka od Crystal Dream Carnivala oraz AatP Pierrot parka - muszę doszyć pomponiki, obie z kapturami na pajaca

Mroczna kapota z Dear Celine zwana WILCEM. W naszym Głandzoł nie ma zimy, więc to okrycie starcza mi na mrozy. Z myślą o powrocie do Polski zakupiłam też płaszcz, ale dalej na niego czekam (miał był w grudniu!). Bardziej przydatna jest parasolka AP Milky Cross z szatańskim kotkiem, która wyśmienicie radzi sobie z tropikalnymi ulewami.

SZATAŃSKI KOTEK <3

TOREBKI

Kocham torebki! Mogłabym mieć milion torebek! Często noszę je też na co dzień, na przykład do stylu na obwiesia lub dresowca i przypadkowe lolity, mijane na ulicy, zawsze mi się wtedy podejrzliwie przyglądają XD

Złota gwiazdka z Innocent World, którą zostawiłam w Closet Childzie (wielka to była rozpacz), ale w końcu odkupiłam od Pani Chinki jeszcze taniej. Serdusio z Milka 40th Anniversary - też Pani Chinka, też taniość, bo ma ryskę.

AP Milky Cross bag x 2 - dream torebka, której nie sposób było kupić. Gdy przechodziłyśmy obok sklepu AP i ujrzałyśmy ich restock, wstąpił w nas obłęd i szał, aż panie sprzedawczynie się przestraszyły! Niestety można było wziąć tylko jedną na człowieka, a Katarzyna marzyła jeszcze o różowym krzyżu :( Tote bag od Holy Lanterna (dodawany jako prezento), codziennie noszę w nim materiały dla dzieci do przedszkola XD

Gotycka teczka z Mu-fisha oraz AatP Treasure Chest bag - kolejny łup z Closet Childa, kolejna taniość, kolejny szał i obłęd w oczach.

Halloweenowa torebka z Taobao. Dwustronna, z jednej strony wesoła dynia, a z tyłu nietopyr!

Złota z Long Ears Sharp Ears Studio - moja torebka na co dzień, karoca ze sklepu o chińskiej nazwie - przepiękna!, gwiazdeczka ze zwykłego stacjonarnego chińskiego sklepu Maku Store

Domek podróba odkupiony za grosz, czarna z kokardą z To Alice oraz randomowa mała goth torebka z Taobao

Rzeczy stare jak świat i mocno wysłużone. Dwie podróby AP koperty z Loris oraz karta podróba AP od Pana Chińczyka za 50 juanów. Nie noszę ich już od wieków, ale siedzą w szafie.

BUTY

Mam bardzo mało butów, a to dlatego, że nienawidzę ich kupować. Po pierwsze, prawie nigdy nie ma na mnie rozmiarów. Po drugie, jak już są to plastiki niewygodne jak cholera. Brandowe więc odpadają, ostatnio staram się szukać skórzanych. W Polsce mam jeszcze najbardziej goth buty świata, 12 cm z Antainy, których mroku boi się cała moja rodzina.

Co zatem mamy? Od góry z lewej goth buty ze skrzydełkami, prawdziwa skóra z Angelic Imprint, potem Antaina podróby AP (kocham te buty, AP mnie zdradziło i nie ma rozmiaru), skórzane z Taobao (nie pamiętam, jaki sklep), doł od lewej: baletnicowe z Mary Jane Luxury, LEGENDA I CZYSTY KULT -  BUTY ZE SZMATO (moja jedyna lolicia rzecz, która jest ze mną od czasów sprzed przeprowadzki do Chin!), meksykańskie tea partasy, zabójcze dla stopy.

SKARPETY I RAJSTOPY

Skarpety od lewej dwie pary z Mu-fisha (mam gdzieś jeszcze rombowe, pewnie w praniu), kolejne dwie (romby i paski) zakupione gdzieś na ulicy w Tokio, granatowe Angelic Pretty (od setu Milky Cross), Angelic Pretty od Kolejarza, złote romby AatP, karciane i ostatnie Ruby Rabbit

Rajstopy (wszystkie z taobaowych firm) Mu-fish, dwie pary Knight Night, Nyanmi, kotki z czeluści Taobao, latający krzyż Ruby Rabbit, Red Maria i ostatnie Cheval de Bois

Księżyc i cmentarz Ruby Rabbit, srebrne Yidhra (mam gdzieś jeszcze takie bordowe), dwie pary z trumnami z Cheval de Bois, księżyc takoż, ostatnie dwie pary skarpet z Mu-fisha. Mam jeszcze oczywiście różne jednokolorowe rajstopy, ale ich nie fociłam (w tym jeden hit czyste złoto znalezione pod tagiem Beyonce).

DODATKI I BIŻUTERIA

Berety i kotkowy kapelusz. Wszystkie z Taobao, kapelusz od Pana Chińczyka z ulicy.

Kokarda AP od Milky Crossa, AatP Vampire Prelude bonnet do setu, Diamont Honey kokarda do goth kotków

Posępna kryza z Surface Spell i kapelusz pirata z Red Maria

Wisior z Black Peace Now (kupiony w klozecie za grosz, bo nikomu nie chciało się go rozplątać), pierścień z Panem Szatanem z Hellcatpunks, pierścionek czarny krzyż i nietoperz po prawej z Closet Childa, niebieski krzyż i drugi nietoperz Best Wish, reszta Taobao

Nietoperzowe spinki z Cici Works (teraz Cutie Creator), gwiazdki ze Snow Fields, reszta Fox Cherry, My Little Song i inne różniste sklepy na Taobao

Gotyckie ozdoby Cici Works i Akilya, łabądki ze Swimmera i różowy naszyjnik Angelic Pretty

Cici Works, Fox Cherry i randomy z Taobao

Głównie Cici Works (tak, jesteśmy tam super vipami), biało-srebrne kwiaty z Lady Sloth, zestaw kindergota znaleziony w czeluści Taobao

Wristcuffy od gwiazdkowego jysku, drugie z Long Ears Sharp Ears Studio (odpadła zawieszka z kotkiem), gwiazdowy zestaw z Chess Story, magiczne ordery i, a jakże, dobro z Cici Works

Na zakończenie MROCZNY KRÓL SZAFY!

Jest jeszcze trochę rzeczy, na które czekam (opłaconych mniej lub bardziej) i od teraz BAN NA ZAKUPY!

Dziękuję za uwagę! Joł!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2017, 17:32:17 wysłana przez Keczup »
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Shizuka

• Full Member
  • Reputacja: 4
Odp: Szafa Keczupasa 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2016, 17:21:16 »
Tyle cudowności w jednym miejscu!

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2016, 18:58:20 »
Keczupie masz super szafę! Zazdroszczę wszystkich torebek bo są naprawdę piękne! <3 I kiecy w pasy, ale to wiesz. ;D

Online Beratorikusu

• Full Member
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2016, 19:49:00 »
To byłaby idealna szafa dla mnie - dużo gothu, AP i AaTP! Muszę pochwalić za gust!
Szafa spójna i od razu widać jakie było zamierzenie :)
Dzięki Tobie odkryłam ten kosmiczny kiec Sakuya The Whisper of Stars i to od teraz kolejny z gwiazdozbiorami, który chcę obok AP Cosmic ;)
WE ARE MARTYR. WE ARE BELIEVER. AND WE JUST BELIEVE THE FAIRY!

last.fm

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2016, 19:50:49 »
Szafa jest cudowna, ocieka mrokiem wręcz! Już nie wiem nad czym się najbardziej rozpływać! :D Dzięki Tobie powiększyłam moją listę dreamdressów. Kocham kiece w kosmos!

wymieniłam się na tą sukienkę transwestytą Funeral Procession of Rose, do dziś nie mogę uwierzyć w swoje szczęście, najlepsze jest to, że nowa właścicielka transwestyty kocha go i uważa za piękny!

Jestem bardzo ciekawa o co chodzi z transwestytą, czuję się poza dowcipem :"D A sama keica w sumei mi się podoba..ale każdy gust jest inny :D

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2016, 19:55:36 »
Jeny nie wiem kiedy ostatni raz widziałam tyle dobra na raz. Nie tylko piękne printy i koszule, ale nawet dodatki niesamowicie wystawne i pełne detali, aż sama nie wiem co podziwiać najpierw.

Szafowo to Chiny wam solidnie służą (nawet jeśli portfel płacze)!

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2016, 20:10:35 »
Czekałam na Twą szafę, tak czekałam! I się doczekałam! Na serio nie wiem co powiedzieć, tyle tu dobra *O*
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2016, 21:14:35 »
Przeprowadzam się do szafy Keczupasa! Goth, niebieskości, paski, krzyże i gwiazdki bardzo LOVE <3
Kiecki kieckami, ale kolekcja rajstop i dodatków jest super, tyle możliwości.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Nayuki

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2016, 23:38:33 »
Keczupie! Cóż za imponująca  szafa  ;D Elluin  to kiedy się przeprowadzamy?  ;D dołączam się :)    obfocenie  tego musiało Ci faktycznie zająć sporo czasu :)  przyznam,  że Krad  faktycznie robi wrażenie :) whisper of stars tez przepiękny :)  a holy lantern od którego króla podrabiaczy ? :) świetnie się prezentuje :)i lawendowy jest super :)  normalnie nie lubię printow  z kotami ale ten ie z mrocznymi kiciami prezentuje  się ciekawie :)     Jelonki to jedna z moich ulubionych Twoich kiecek :) a luminous sanctuary w tej wersji w granacie  lub czerni  to mój drimdres, wiec jak będziesz się jej pozbywać to pamiętaj i mnie pliz:) dodatki tez do pozazdroszczenia:) i kolekcja  torebek :) generalnie super ze masz taką spójną szafę i swój konkretny styl :)

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2016, 06:40:22 »
Łał, dzięki za słowa uznania dla mojej szafy! <3
Generalnie to cała ona powstała w ciągu niecałych dwóch lat, bo przed Chinami sprzedałam wszystko (jedynie ciągle są ze mną buty ze szmato i torebka miętowa z loris, takie cuda). Portfel płacze bardzo, ale chyba nigdy w życiu nie zarobię już tyle, co w Chinach, więc sobie szaleję, póki mogę (nienawidzę zresztą mojej pracy i cały czas muszę się pocieszać XD). Nie trzeba się przeprowadzać, bo szafa w sierpniu wraca do Polski (choć logistyka tego przedsięwzięcia mnie przeraża). Sukienka Sakuya w gwiazdki jest naprawdę przepiękna i ja bardzo polecam!

https://shop107974389.taobao.com/ tu jest sklep Króla, nawet widzę, że znowu będzie podrabiał Holy Lanterna

Eriko, pisałam kiedyś na forum o historii z transwestytą, pozwolę siebie zacytować:

"Okej, teraz moja smutna historia o tym, że zakupy nie zawsze są szczęśliwe. Ja pewnie wiecie (albo i nie wiecie), jestem szaloną fanką AP. Jednakże jest kilka kiecek innych firm, które chciałabym mieć, między innymi ten oto GOTH o złowrogiej nazwie...

Alice and the Pirates Funeral Procession Of Rose~ Aria Blooming In The Twilight JSK II

Już wyobrażałam sobie siebie w ponurych, zwiewnych szyfonach, z grozą wymalowaną na obliczu i Satakumyą-czanem jako kompanem... Niestety kiec przyszedł i zrujnował me plany. Po pierwsze nie ma absolutnie żadnego miejsca na cyc. Zmierzyłam, miejsce to ma 9 cm... eeeee. Pomimo tego, że moja klata jest raczej płaska, góra sukienki kończy mi się w połowie cyca, przez to wyglądam jak młody transwestyta. Po drugie print z nazwą firmy mieszczący się na dole jest jakoby ucięty, ups. Po trzecie, podszewka i wszystko pod spodem jest krzywo uszyte. Ba, nawet metka jest krzywo wszyta. Po kolejne szyfon jest szorstki i niemiły (w ogóle nie ma porównania do mięciusich szyfonów AP, taobaowe firmy też dysponują lepszymi).

Podsumuje to słowami BEZ JAJ. Ta kiecka kosztowała prawie 29 tysięcy. Ja dałam za nią oczywiście mniej, ale i tak dużo. Jestem zdegustowana i postanawiam dalej być szaloną fanką AP."
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:19:38 »
Dziękuję za przytoczenie historii i przepraszam za nieogar własny. Nie umiem sobie przypomnieć tej opowieści na forum *skleroza*. Cieszę się, że wszystko się dobrze skończyło!

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:43:59 »
Keczupasie, Twoja szafa przywraca mi wiarę we wszystko.

Offline Matto

• Full Member
  • Reputacja: 28
  • Pidżon-san
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2016, 19:45:40 »
Czy opowiesz historię o butach ze szmato? Bo ta mnie ominęła :(
coo coo motherfucker

Offline Nayuki

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2016, 20:21:16 »
Keczupie a masz może jakieś foto w transwestycie?  :) strasznie jestem ciekawa jak się prezentował dopóki się go nie pozbyłas ;D   a i może dorzucisz  jednak swoje overdressy do posta? :)  i zmobilizuj Kahę,  żeby wrzuciła swojego szafoposta w koncu:)   a sklep króla faktycznie zacny  ;D

white-whale

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2016, 20:29:15 »
Sakuya The Whisper of Stars
!
!!!
JA TO CHCĘ. Czy to można jeszcze gdzieś dostać? Czy są inne kolory?

Duży szaf, Keczupie, i bardzo ładnie złożony! Masz moją zazdrość za piernikowe domki, są śliczne.
Jak praktyczna jest torebka-serce od MILK? Chciałam kupić, ale się waham.