Google+

Autor Wątek: Dokomi 2016 + Tea Party Putumayo z Misako Aoki  (Przeczytany 2406 razy)

Offline Sake

• Sr. Member
  • Reputacja: 22
  • Przecinkofil.
    • Tumblr
Dokomi 2016 + Tea Party Putumayo z Misako Aoki
« dnia: Maj 10, 2016, 11:03:59 »
Duet Matto i Sake prezentuje: relacja z Dokomi w Duesseldorfie.

TEA PARTY
Tea Party organizowane przez Putumayo odbyło się dzień przed planowanym konwentem, w jednej z sal będących częścią convention center. Putumayo zorganizowało całą imprezę by wypromować markę w Niemczech, przez co nie obowiązywał żaden dress code i Putumayo miało na sobie jakieś 5 osób. Frekwencja była mniejsza niż przewidywano - zaledwie około setki Lolit.
Wszyscy niby wyglądali bardzo ładnie, panowała zdecydowana przewaga sweetu. Niemki z jakiegoś powodu wolą nosić pełne sety AP, więc kreatywności nie było za wiele.

W porównaniu do innych eventów burando lokalizacja nie była aż tak spektakularna: pusta sala, stoły i stoiska - głównie handmade'y + kącik Putumayo i STOISKO KRÓLOWEJ MISAKO.

Sama Misako zawitała na imbę po pokazie mody, który był bardzo.... Putumayo. No. Sukienka Misako była najlepsza z całego pokazu - i jak pan MADAO Hasegawa ogłosił, że była to jej światowa premiera!
Gdy Misako zeszła ze sceny, pobiegłyśmy w jej kierunku, by spełnić nasze marzenie zrobienia foci z królową! Nie było wtedy jeszcze kolejki. Trzeba być szybkim. :^)

Na stołach znajdowały się różne dekacje: karty, wycinki, słodycze i książki o ciekawych tytułach... Nasz stolik zaopatrzony był w swojsko brzmiącą pozycję.
W środku była Lolita Nabokova. Mogło być dziwniej - jeden ze stolików miał w środku poradnik kamasutry
Potem zgarnęłyśmy autografy KRÓLOWEJ i zajęłyśmy się rzucaniem piniędzy w stoiska. A na koniec - konkurs na najlepszy outfit! O dziwo, pan Hasegawa wybierał do niego jedynie osoby ubrane w Putumayo. SZOK! I NIEDOWIERZANIE!!!

Na scenę wciągnięta została połowa coordów Putumayo na całym tea party - czyli dokładnie trzy osoby. Jedyny DOBRY coord nie był w tej szczęśliwej trójce. SZOK! I NIEDOWIERZANIE!!! x2

Tea Party miało opóźnienie i przedłużyło się na tyle, że po naszym wyjściu okazało się, że nie jeżdżą już żadne autobusy. Ups. Do domu dotarłyśmy przynajmniej najedzone i cięższe o kilka kilo. Ponieważ obsługa błagała, by zabierać resztki, Sake skromnie wyniosła jednego pączka. A przynajmniej twierdzi, że tylko jednego!

DOKOMI 2016

Następne dwa dni miejsce miał konwent mango & amino, na który podobno przyszło 20 tys. osób. Z naszych obserwacji wynika, że niemieckie mangusy dużo nie różnią się od naszych polskich, ale znaczna większość była jakoś przebrana. Były też sławetne ITALIANKi! W dosyć licznej grupie, jednak (na szczęście) dominowały prawilne lolicie okazy. Ku naszemu zdziwieniu, większość dziewczyn stawiała na sety. AP sety. Szkoda, że tak mało z nich było w classic </3 Cały konwent minął nam głównie na shoppingu i jedzonku. W niedziele udało nam się pójść na lolici pokaz mody, którego motywem przewodnim były cztery pory roku. Na koniec zorganizowano Q&A, gdzie każdy z widowni mógł zadać pytanie.

Numerek na loterii. Do wygrania było dużo nagród...

Nam się nie udało, ale Rosi wygrała...

Nie byłyśmy zbyt zazdrosne :U Lepsze od tego są foty z KRÓLOWĄ!

AŁTFITY

Może i nie wygrałyśmy konkursu na najlepszą stylizację, ale i tak czujemy się FABULOUS!

I kilka fot z konwentu i pokazu mody.

Myślę, że będziemy dobrze wspominać ten wyjazd. Zdjęcie z Misako to spełnienie marzeń, które kiedyś wydawało się nieosiągalne. Kto by pomyślał, że nie trzeba będzie za nią jeździć do Japonii czy nawet mega drogiego Paryża? Poza tym, nigdy nie widziałyśmy tak licznej grupki lolit w jednym miejscu. Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka relacja!

Offline Shizuka

• Full Member
  • Reputacja: 4
Odp: Dokomi 2016 + Tea Party Putumayo z Misako Aoki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2016, 14:22:47 »
Miałyście piękne ałtfity, natomiast stylizacje pań z pokazu nie urzekają mnie chyba wcale, meh :v
Na pewno super tak obejrzeć tyle lolit w jednym miejscu i tego zazdro bardziej, niż zdjęcia z królową, co do którego aspiracji nie mam - jestem chyba wybrakowaną lolitą :D

Offline Matto

• Full Member
  • Reputacja: 28
  • Pidżon-san
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2016, 17:37:12 »
Miałyście piękne ałtfity, natomiast stylizacje pań z pokazu nie urzekają mnie chyba wcale, meh :v
Na pewno super tak obejrzeć tyle lolit w jednym miejscu i tego zazdro bardziej, niż zdjęcia z królową, co do którego aspiracji nie mam - jestem chyba wybrakowaną lolitą :D

Ja tam w ogóle nie sądziłam, że z Misako dam radę sobie zrobić focię, bo uznałam, że pewnie będzie oblegana... a tu dupa! Było koło niej tylko kilka osób! Wykorzystałyśmy okazję.  :P
coo coo motherfucker

Offline Elizabeth

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2016, 21:32:48 »
HOW TO MARY MR.YAN chyba wygrało XDD

Przy okazji, wie ktoś jaką sukienkę ma na sobie pani w beżowo-pudrowo różowym bonecie z kwiatami?
Śliczna.

Offline Matto

• Full Member
  • Pidżon-san
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2016, 10:00:31 »
Przy okazji, wie ktoś jaką sukienkę ma na sobie pani w beżowo-pudrowo różowym bonecie z kwiatami?
Śliczna.

Zapytałam: Veronica Elisse z BTSSB.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2016, 10:02:44 wysłana przez Matto »
coo coo motherfucker

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2016, 10:40:54 »
Zacna impreza, chociaż rzeczywiście ta pusta sala trochę biednie wygląda. Ałtfity Pań przewspaniałe, szczególnie nakrycia głowy! Towarzysz (chłopak Sake, prawda?) też bardzo szykowny. I Misako ładnie wyglądała, w końcu w czymś innym niż różowa kapusta z Baby. Właśnie, jak Misako? Czy taka słit i kawaii, jak wieść gminna głosi? Nagrody w loterii cudowne wręcz! To już nawet na malutkich chińskich party dają bardziej okazałe :P
W sumie dziwne, że foty z Misako nie cieszyły się powodzeniem, co te Niemki?! Czy niemieckie lolity okazały się przyjazne? Co do AP setów to niestety taki jest teraz trend na świecie. Ciekawostka: Chinki myślą tak "nie masz AP setu, nie masz pieniędzy". Jak przyszłyśmy ze dwa razy na party w kiecach z Taobao (żeby pokazać, że poważamy chińskie firmy) to okazało się, że nasze uber bogate ziomalki sądziły, że jesteśmy ubogie i nie stać nas na brandy! Potem chodziłyśmy już tylko w AP XD
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Matto

• Full Member
  • Pidżon-san
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2016, 11:14:05 »
Właśnie, jak Misako? Czy taka słit i kawaii, jak wieść gminna głosi?
W sumie dziwne, że foty z Misako nie cieszyły się powodzeniem, co te Niemki?!

Publicznie Misako wrzeszczała "Danke schoen!" tak piskiliwym głosikiem, że było można cukrzycy dostać. A potem Misako rozmawiała z tłumaczką i usłyszałyśmy PRAWDZIWY GŁOS KRÓLOWEJ!  ;D
My raczej wstrzeliłyśmy się w moment, kiedy wszyscy byli zajęci żarciem. Dopiero potem przy Misako zrobił się tłum.

Czy niemieckie lolity okazały się przyjazne?

Eee... No właśnie. Socjal był praktycznie nieistniejący. Wszyscy mieli swoje paczki i byli zajęci sobą. Przy naszym stoliku siedziały może 4 (obce nam) Niemki, a stoły były też tak szerokie, że ciężko byłoby rozmawiać nie krzycząc. Generalnie chyba ostraszałyśmy je trochę angielskim. Koleżanki Rosi były za to bardzo miłe, te akurat jako jedyne z nami rozmawiały.
Ja rozmawiałam jeszcze z jedną grupą lolit na samym Dokomi i oczywiście padło pytanie o polską dramę z panem Yanem i tajemniczą księżniczką na koniu.
coo coo motherfucker

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2016, 21:58:51 »
Miałyście świetne stylówy, dobre "reprezentowanie" polszy. XD Sweet jest teraz najpopularniejszym stylem, z tego co widzę?

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 34
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2016, 18:56:24 »
Zgadzam się! Wspaniale reprezentowałyście Polskę! Fajnie by było ogółem jeździć po takich imprezach w Europie, bo u nas niestety nie ma szans na organizację większej imprezy. Sama impreza wygląda niestety dość mało klimatycznie. Wolę, jak są jakieś stare wnętrza. Zdjęcia z Misako zazdroszczę, bo nam w tamtym roku przepadła impreza w Sztokholmie (wszystko przez złodziejstwo chińczyków i tyle kasy się zmarnowało...) i takowej foci nie mamy, a to jest jednak zabawna pamiątka! Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka w Waszej kolekcji:)

Offline Matto

• Full Member
  • Pidżon-san
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2016, 11:13:36 »
natomiast stylizacje pań z pokazu nie urzekają mnie chyba wcale, meh :v

Nasza koleżanka brała udział w pokazie. Jenny to ty szanuj, ona miała cały coord zrobiony własnoręcznie! (I jest też autorką mojego bonnetu)

Zgadzam się! Wspaniale reprezentowałyście Polskę! Fajnie by było ogółem jeździć po takich imprezach w Europie, bo u nas niestety nie ma szans na organizację większej imprezy. Sama impreza wygląda niestety dość mało klimatycznie. Wolę, jak są jakieś stare wnętrza. Zdjęcia z Misako zazdroszczę, bo nam w tamtym roku przepadła impreza w Sztokholmie (wszystko przez złodziejstwo chińczyków i tyle kasy się zmarnowało...) i takowej foci nie mamy, a to jest jednak zabawna pamiątka! Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka w Waszej kolekcji:)

Sala mało klimatyczna, bo nie był to event stricte lolici, dlatego na tea party wygospodarowano tylko tę jedną salę w convention centre. Na zewnątrz trwały przygotowania do konwentu, który zaczynał się rano następnego dnia. :-[ Mam nadzieję, że Misako-chan nadal będzie przyjeżdżać tak blisko nas - Niemki się bały, że przestanie, bo podczas jej poprzedniej wizyty była jakaś drama. Sądząc po ilości jej Instagramowych foci na których pozuje z wurstami, to chyba jej się spodobało :^)
coo coo motherfucker

Offline Beratorikusu

• Full Member
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2016, 20:07:56 »
Matto, Sake miałyście piękne coordy! Zastanawiam się, co to za kieca, którą ma Sake, bo kojarzę ją, ale nie mogę sobie przypomnieć coż to xD Stylizacja Misako też świetna, w końcu jakaś odmiana, odziała się w goth! Zazdro zdjęć z nią ;)
WE ARE MARTYR. WE ARE BELIEVER. AND WE JUST BELIEVE THE FAIRY!

last.fm

Offline Matto

• Full Member
  • Pidżon-san
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2016, 08:43:07 »
Matto, Sake miałyście piękne coordy! Zastanawiam się, co to za kieca, którą ma Sake, bo kojarzę ją, ale nie mogę sobie przypomnieć coż to xD Stylizacja Misako też świetna, w końcu jakaś odmiana, odziała się w goth! Zazdro zdjęć z nią ;)

Sukienka to na 100% Meta, ale nazwy również nie pamiętam D:
coo coo motherfucker

Offline Sake

• Sr. Member
  • Reputacja: 22
  • Przecinkofil.
    • Tumblr
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2016, 17:10:41 »

Dziekujemy! Sukienkę nazywają "Wardrobe dress" albo "Lace up doll". Była swego czasu w lucky packach, ale nie podobał mi się on w całości, więc kupiłam sukienkę, po taniości (JOŁ!). Bardzo polecam, myślę, że Methice też potwierdzi, że to niesamowicie wygodna sukienka, z która można stworzyć super casualowe coordy, jak i te z przytupem, że tak powiem.

Keczupasie, tak, toż to mój menszczyzna! Trochę przymuszony (sic!), ale nie narzekał. Bałam się, że bardzo się wynudzi, w końcu same babska dookoła.
Mam wrażenie, że to był ten moment, kiedy duże ilości lolit naraz wcale nie dziwią i nie ma sensu się integrować... Czasami chciałabym, aby było tyle lolit w Polsce, ale z drugiej strony bardziej się integrujemy, bo przecież jest nas tak mało.
Przykro mi to mówić, ale nie było coordu, który by mnie przekonał w 100% ;< Bardzo za to doceniłam panie w pirate lolita i nieliczny classic. No co te sety! Ile można :(

Offline Methice

• Hero Member
    • Dollish
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2016, 20:04:14 »
Wasze outfity najlepsze :D
A królowa ma taką minę, że o pani XD W ogóle Misako taki żabi uśmiech coś ostatnio wszędzie pokazuje XD;;;
Sama impreza okejka, szkoda, ze frekwencja loliciego światka niewielka, a samych kreacji Putumayo- mało. Fakt, że nie są popularni, ale mają tyle ładnych sukieneczek ;_; Na ich miejscu zasmuciłabym się, ze tylko te 5 lolit przyszło w ich strojach.
Stoisk również jak na lekarstwo. Ładne rzeczy, ale co tak ubogo? Przecież jest masa lolicich/ słitowych sprzedawców z samych niemiec O.O;

artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline LadyLunatique

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2016, 21:27:22 »
Wyglądałyście pięknie :D Zazdroszczę eventu, rozwaliła mnie książka z mr. Yanem