Google+

Autor Wątek: Czasem coś uszyję  (Przeczytany 630 razy)

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
Czasem coś uszyję
« dnia: Wrzesień 26, 2016, 20:30:43 »
Właśnie mam krótki urlop i chciałam zrobić coś twórczego dla relaksu - czyli bez konieczności większego wysilania komórek mózgowych - padło więc na lalkę. Od dobrych kilku lat siedziała w starej sukience, z kiepskim makijażem, należał jej się wobec tego mały lifting. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się pokazać więcej mojego szycia~

https://www.youtube.com/watch?v=OHmrPGeACd0 - przy okazji machnęłam też krótkie nagranie - niestety przy sztucznym świetle, ale potem jeszcze by mi wena uciekła!
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
Odp: Czasem coś uszyję
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2016, 20:47:56 »
Zazdroszczę Ci talentu zarówno do malowania buzi jak i do szycia! Bardzo udane dzieło, podobają mi się zwłaszcza te urocze falbanki przy bucikach. Z ciekawości spytam, ile Ci zajęło szycie takiej sukni?

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2016, 21:14:48 »
Eriko, dziękuję! Nie wiem dokładnie ile ją szyłam, jakieś kilka godzin, nie zwracałam uwagi na zegarek. A falbanki zakrywają okropne plastikowe buty, może kiedyś uda mi się je też dorobić tak żeby pasowały do reszty i zmieściły jakieś skarpetki.

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2016, 00:13:52 »
Bardzo mi się podoba!
Sukienka z górnej półki, rzadko kiedy widzi się porcelanki w dobrej jakości ubraniach ;)

Offline Shinku

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2016, 19:09:13 »
Lalka z lepszym makijazem od mojego na specjalne okazje hm... Sukienka śliczna a zwłaszcza podoba mi się ten uroczy bonnet <3
Możesz się wściekać, ile chcesz, ale nic nie poradzisz na to, na co nic nie poradzisz.

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 35
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2016, 19:33:05 »
Piękna praca! Podziwiam precyzję przy naszywaniu tylu falbanek przy takim małym ubranku. Ja umiem to zrobić jedynie ręcznie

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2016, 19:55:27 »
Dziękuję! <3
Raczej ciężko porównywać makijaż lalki do człowieka, zupełnie inaczej się to robi, no i nie kredkami do rysowania xD Jeszcze tylko z ustami kiepsko mi idzie, ale ta lalka w ogóle nie ma zaznaczonego konturu, przez co ciężko wyczuć kształt. Bonet mi wyszedł dopiero za drugim podejściem, pierwszy był beznadziejny. Także trzeba robić aż do skutku!

Kaho, ale one nie są znowu takie małe, to już ręcznie mi gorzej idzie, bo mam problem z trzęsącymi się rękami i przyszywanie głupich kokardek jest większym wyzwaniem niź wszywanie mini rękawa.

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2016, 07:22:40 »
Świetne to ubranko zmajstrowałaś. Bonecik chyba najbardziej mnie urzekł. Kup jej jeszcze miniaturkę jakiejś loliciej torebki do kompletu, albo mini walizeczkę <3
Makijaż teł ładny. Rumieniec daje całości kolorytu.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:30:05 »
no i nie kredkami do rysowania xD

O przepraszam bardzo, ja używam regularnie (akwarelowych), a śmiem twierdzić, że pojzonów nie smaruję XD

Solidnie dopracowany strój, aż miło wypatrywać tych wszystkich detali, plisek, falban, żabotu. Kokardy są też naprawdę kształtne i staranne, a to jest często słaby punkt lalkowych strojów. Czekam na więcej ;>

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2016, 21:58:34 »
Miło mi to słyszeć od lalkujących osób! <3
Methice, dobry pomysł. Właśnie jestem na chwilę u rodziców, więc akurat poszukam coś w moich starych resztkach materiałów.

Nieobecna, te też są akwareowe xD Co, jak co, ale kokardki muszą być idealne! <wstaw zdjęcie Perfekcyjnej Pani Domu z kokardą na głowie> xD

(Boże, co tu się stało, nie wiem czy to tylko u mnie, ale zamiast drugiego zdjęcia wyskoczyła jakaś pani... nie wiem czy uda mi się to teraz naprawić, bo przez kilka dni jestem tylko na telefonie.) Edit. Naprawiło się. Samo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 07:23:01 wysłana przez Elluin »

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2016, 22:54:43 »
Propsuję i czekam na więcej. ; D