Google+

Autor Wątek: AliExpress  (Przeczytany 768 razy)

Offline Athenaie

• Full Member
  • Reputacja: 0
AliExpress
« dnia: Listopad 12, 2016, 17:43:55 »
Przez ostatni rok AliExpress w Polsce nabrało na popularności, co udało się wam upolować i jak oceniacie zakupy ;) a może macie coś wartego polecenia ?

Offline kaori

• Full Member
  • Reputacja: 7
    • deviantArt
Odp: AliExpress
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2016, 18:34:29 »
ja ostatnio kupiłam parę rzeczy, wypowiem się jak dojdą. sama jestem ciekawa, co mi przyjdzie :P

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2016, 08:55:08 »
Ja próbowałam zamawiać raz, jeden przedmiot. Zależało mi na czasie, a wysyłka miała być ekspresem. Niestety przedmiotu nie otrzymałam, ani w czasie, ani w ogóle. Zwrot pieniędzy dostałam również dopiero po dłuższym okresie. Niemniej wiem, że sporo osób zamawiało z Ali i było zadowolonych.
W sumie to taka platforma, jak alledrogo czy ebay i sami w sobie nie są winni tego, że jakiś sprzedający jest nieuczciwy.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2016, 15:03:39 »
Działa tak samo jak chińskie rzeczy z ebaya, tylko trochę taniej. Większość rzeczy jest droższa niż na taobao, ale z kolei wysyłka jest darmowa lub kosztuje 2-3$, więc przy kupnie kilku drobiazgów ma to sens.

Kupowałam płaszcz, torebkę, rajstopy, jakieś duperele, przychodziły po miesiącu, maks. półtora - darmowa wysyłka to ekonomiczne, nierejestrowane listy. Raz dostałam rzecz w złym kolorze, sprzedawca nie uznał reklamacji, ale ali wymusiło na nim zwrot pieniędzy. Jakość typowo chińska, ale też nie próbowałam nigdy zamawiać nic droższego.

Zastanawiam się nad jakąś ciekawą torebką, których jest tam dużo, typu cytryna, rożek, kot czy holo plecak, ale trochę mnie mierzi, że to wszystko na 100% podróby jakiejś zachodniej marki ;fff Pewnie koszmarnie drogiej i dawno wyprzedanej, no ale jednak.

Offline kaori

• Full Member
    • deviantArt
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2016, 15:27:35 »
też widziałam fajne torebki i zamówiłam w kształcie kwiata wiśni, co by mi do kiecy pasowało i się w sumie nie zastanawiałam czy to podróba czegoś :O promocja sama na mnie wymusiła kliknięcie w przycisk kupna ;__;

Offline Sake

• Sr. Member
  • Reputacja: 22
  • Przecinkofil.
    • Tumblr
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2016, 11:21:42 »
też widziałam fajne torebki i zamówiłam w kształcie kwiata wiśni, co by mi do kiecy pasowało i się w sumie nie zastanawiałam czy to podróba czegoś :O promocja sama na mnie wymusiła kliknięcie w przycisk kupna ;__;

Poluję na nią! Widziałam ją też w jakimś sklepie, jakich dużo na storenvy, który sprzedaje różne rzeczy z taobao i próbuje udawać super profesjonalny X'D ale cenowo podobnie. Doszła Ci już ta torebka? Jestem bardzo ciekawa.

Ja ostatnio sporo kupuje. To bardzo złudne. Dolar tu, dwa dolce tam i wychodzi spora sumka. Ale zakupy z aliexpress to prezenty niespodzianki dla siebie samej. Za miesiąc, póltora przychodzi przesyłka, a ja nawet nie wiem, co jest w środku, haha. Najczęściej kupuję biżuterię. Z zasady wystrzegam się kosmetyków i żenujące są dla mnie osoby, które hurtowo zamawiają podróby znanych firm i są dumne z siebie, jak zaoszczędziły...

Offline kaori

• Full Member
    • deviantArt
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2016, 12:10:23 »

Poluję na nią! Widziałam ją też w jakimś sklepie, jakich dużo na storenvy, który sprzedaje różne rzeczy z taobao i próbuje udawać super profesjonalny X'D ale cenowo podobnie. Doszła Ci już ta torebka? Jestem bardzo ciekawa.

Ja ostatnio sporo kupuje. To bardzo złudne. Dolar tu, dwa dolce tam i wychodzi spora sumka. Ale zakupy z aliexpress to prezenty niespodzianki dla siebie samej. Za miesiąc, póltora przychodzi przesyłka, a ja nawet nie wiem, co jest w środku, haha. Najczęściej kupuję biżuterię. Z zasady wystrzegam się kosmetyków i żenujące są dla mnie osoby, które hurtowo zamawiają podróby znanych firm i są dumne z siebie, jak zaoszczędziły...

nie, dopiero w piątek ją zamówiłam :) napiszę, jak dojdzie, ale po komentarzach widziałam, że jest ok, tylko mniejsza niż się wydaje po zdjęciach.

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2016, 20:51:23 »
Z zasady wystrzegam się kosmetyków i żenujące są dla mnie osoby, które hurtowo zamawiają podróby znanych firm i są dumne z siebie, jak zaoszczędziły...

Co poniektóre użytkowniczki tego forum mają ostrą bekę z grupy kosmetyki Aliexpress na facebusiu, gdzie tusz do rzęs DIOR za dolara jest super kosmos trochę skleja rzęsy i zasycha, ale jęczmienia po nim nie ma 10/10. LOL.
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline kaori

• Full Member
    • deviantArt
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2016, 09:36:16 »
ahmm to przecież lepiej zadowolić się naszym Wibo ;__;
a sorry, kilka zł droższy.

Offline kaori

• Full Member
    • deviantArt
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2016, 19:23:42 »
przyszły dziś do mnie te buty:
https://www.aliexpress.com/item/Korea-Style-Spring-Autumn-Women-Pumps-High-Heel-Lolita-Shoes-Sweet-Flower-Bowtie-Low-Square-Heel/32281381051.html

jak na tę cenę są naprawdę spoko, nie ma do czego się przyczepić, poza tym że... są za małe i to o jakieś dwa rozmiary. zamówiłam 38 i to jest napisane na podeszwie, ale są bardzo ciasne. włożyć stopę włożę, ale chodzić się za bardzo nie da. moje stopy to takie 37,5, dlatego jakby wypadały rozmiar mniejsze, to pół biedy. stawiam, że to 36, może 36,5... pewnie je sprzedam, a szkoda, bo ładne :(

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2016, 19:57:53 »
Szkoda, Kaori, wyglądają całkiem nieźle. Ja się boję tam zamawiać butów...
Ja mam na koncie tylko rajstopy póki co, tutaj rozmiar, o dziwo, był nawet lepszy niż się spodziewałam, ale czekałam na nie 1,5 miesiąca </3. Na razie raczej nie planuję tam dalszych zakupów, jakoś ebay wydaje mi się bardziej przyjazny, jeśli chodzi o drobiazgi.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2016, 20:29:52 »
Z butami jest masakra. Kiedyś bawiłam się w kupowanie butów z Taobao i za każdym razem rozmiar był zły, a to 2 rozmiary za małe, a to za duże, mimo tego, że zamawiałam taki sam rozmiar takich samych butów. Potem sobie darowałam i brałam już tylko od jednego sprawdzonego Chińczyka. Co do butów z Aliexpress to podobno bardzo szybko się niszczą, bo to są te same, co na Taobao chodzą po 20 zł :/.
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline kaori

• Full Member
    • deviantArt
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2016, 20:36:10 »
ale czekałam na nie 1,5 miesiąca </3

o to długo, mnie buty po 2 tygodniach przyszły.

Z butami jest masakra. Kiedyś bawiłam się w kupowanie butów z Taobao i za każdym razem rozmiar był zły, a to 2 rozmiary za małe, a to za duże, mimo tego, że zamawiałam taki sam rozmiar takich samych butów. Potem sobie darowałam i brałam już tylko od jednego sprawdzonego Chińczyka. Co do butów z Aliexpress to podobno bardzo szybko się niszczą, bo to są te same, co na Taobao chodzą po 20 zł :/.

zastanawiam się w sumie skąd fajne bucisze kupić, żeby ruletki z rozmiarem nie było. bodyline nie zaskakuje tak bardzo, ale chyba żadne mi się nie podobają na dzień dzisiejszy :/
mnie akurat większej różnicy wytrzymałość nie robi, bo raczej poza zdjęciami i konwentami lolity nie noszę. byle się nie rozpadły po kilku godzinach :P

Offline kaori

• Full Member
    • deviantArt
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2017, 16:09:17 »
prawie dwa miesiące czekania i w końcu jest:

pojemność jak na lolicie torebki jest zadowalająca. wejdzie niezbyt duży portfel i telefon.

wielkość można ocenić w stosunku do mnie w brudnym lustrze :P torebka okazała się być większa niż oczekiwałam po komentarzach, także na plus.
dołączone są dwa paski: krótki i długi regulowany.

z minusów to plastikowy zapach i długość oczekiwania. ale jest ładna, więc wynagradza to czas :)

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2017, 11:45:43 »
Co do czasu pojawienia się przesyłki, wkroczył Ci poza ten oczekiwany? Bo też zamówiłam torbę z ali, i zaczynam się bać, że mi nie przyjdzie :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 13:40:06 wysłana przez Ningyou »