Google+

Autor Wątek: Fan+Friend-OP(?)-Chiffon Lover-Waltz  (Przeczytany 332 razy)

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
Fan+Friend-OP(?)-Chiffon Lover-Waltz
« dnia: Listopad 19, 2016, 20:44:32 »
Z góry przepraszam za jakość zdjęć, mój telefon ostatnio bardzo wariuje pod tym względem.

Wiec tak: Poszukując odpowiedniej na okazję studniówkową sukienki, przetrząsnęłam sporo sklepów. W końcu przypomniałam sobie o istnieniu fanplusfrienda, sklepu do którego pałałam raczej mieszanymi uczuciami, bo widziałam od nich sporo potworków, ale też całkiem fajnych rzeczy i muszę przyznać, że udało mi się trafić na jedną z tych drugich! widząc ją stwierdziłam: ideolo, trzeba braść.
 Wpisując w wyszukiwarce nazwę modelu nie znalazłam ani jednego real photo, ale postanowiłam ją zamówić mimo to.

Sukienka na stronie F+F kosztuje 135$, plus przesyłka EMS 40$, cena przesyłki mnie trochę zabiła, ale nima, że boli. Tym bardziej, że zamówienie złożyłam 9 listopada (środa), następnego dnia zostało wysłane, a w poniedziałek 14, już było u mnie! Więc nie bolało aż tak.
Całość była bardzo starannie i estetycznie zapakowana: koperta->totebag->pudełko->worek->sukienka.

Rzecz składa się z dwóch elementów: jsk i overdressu, co sprawia, że można ją nosić na wiele sposobów.uwielbiam takie rzeczy <3

Overdress: jest wykonany z czarnego brokatowego tiulu. Brokat, puki co nie sypie się z sukienki i mam nadzieję, że po wypraniu (ręcznym oczywiście) tak pozostanie. Co do samego kroju: w przodzie znajdują się bardzo urocze szczypanki, dekolt jest wykończony falbaną, po bokach są szlufki na wstążko-pasek. Na spódnicy znajdują się dwa rzędy falban ułożonych w mniejsze, a niżej w większe łuki. Pod prawą pachą wszyto zamek niewidoczny.

JSK: Tutaj jestem bardzo pozytywnie zaskoczona materiałami z jakich wykonano sukienkę skład na metce mówi: 45%len, 35%bambus(czyli po prostu wiskoza :P), 20%bawełna, podszewka jest w 100%bawełniana. materiał jest  miły w dotyku i oddychający, dzięki czemu sukienkę bardzo przyjemnie się nosi.

Część "gorsetowa" jest bardzo ciekawa. ma możliwość doczepienia ramiączek (których zostały dołączone 2 rodzaje: czarne wstążki i klasyczne ramiączka do biustonosza w kolorze kremowym). Na stronie sklepu została podana informacja, że ta część jest usztywniona, uwaga: stalowymi fiszbinami. Początkowo nie byłam zbyt pewna, czy w przypadku sukienki tego typu, zrobi to jakąkolwiek różnicę, okazało się że jednak robi. Fiszbiny w nieprzerysowany sposób podkreślają talię, co moim zdaniem daje bardzo elegancki efekt. Po dokładnych oględzinach doszłam do wniosku, że są to może fiszbiny stalowe, ale płaskie. Nie wiem jeszcze, jak to wpływa na komfort noszenia przez dłuższy czas, ale przy tak niewielkiej ich ilości, nie sądzę by zbyt gniotły ciało.
 Z tyłu znajduje się wiązanie gorsetowe niestety bez shirringu.
 Tutaj także z prawej strony wszyto zamek niewidoczny, miło że przyszyli też wieszaczki.

Spódnica składa się kilku warstw.
1.Wspominana bawełniana podszewka, do której na dole doszyto falbanę, z tego samego materiału co reszta sukienki. W górze (ok 10cm od linii talii) doszyto jeszcze warstwę sztywnego tiulu, który sam w sobie niewiele daje i moim zdaniem zdecydowanie potrzeba dodatkowej halki, ale nadaje on kształt cupcake, także fajnie "dopełnia" go halka A-line.

2. Właściwa spódnica, jest bardzo prosta, na dole tylko doszyto firmową koronkę, która przypomina nam, że kiec jest od F+F, jest to haft na tiulu. Sam tiul jest miękki, ale już haft, dosyć mocno się świeci i jest trochę sztywny, to jak na razie jedyny, maleńki minus tej rzeczy, jakość porównywalna do bodylineowskiej.

Wcześniej pisałam, że dołączono, dwa rodzaje ramiączek, niestety wstążki zawiodły, zostały źle przyszyte i podczas przymiarki, jedna z nich postanowiła się odpruć, druga została wszyta tak samo (nie zabezpieczono szwu), więc będę musiała je poprawić.
Do sukienki została dodana także całkiem ładna wstążka do przewiązania w pasie.
na zdjęciu też wspomniany wcześniej wieszaczek, nie mam pojęcia dlaczego skleiłam go z tymi zdjęciami x,D

I sukienka na mnie
1. jsk bez dodatkowej halki
2. jsk z dodatkową halką
3. całość

Prosze wybaczyć niewyjściową twarz, zdjęcia tylko na potrzeby recenzji. XD

Podsumowując. Rzecz ze względu na brak większych mankamentów, dobrą jakość wykonania i materiału, a także błyskawicznej przesyłki dostaje ocenę: 9,5/10.
AMEN!
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2016, 21:04:56 wysłana przez Ningyou »

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Odp: Fan+Friend-OP(?)-Chiffon Lover-Waltz
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2016, 22:11:33 »
Jaka wspaniała rzecz! <3 Brałabym <3 Super, że zrobiłaś recenzję!
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline kaori

• Full Member
  • Reputacja: 7
    • deviantArt
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2016, 06:33:49 »
Super! Pięknie w niej wyglądasz :)

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2016, 09:58:03 »
Będziesz najpiekniej błyszczącą gwiazdką na studniówce <3 Strasznie fajnie, że to są dwie warstwy. Tyle możliwości! I fajnie że jest i torba i pudło i inne bajery. To zawsze dodatkowa frajda poza samym zamówieniem :D

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2016, 10:14:06 »
Ta sukienka jest wyśmienita. Pasuje Ci.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline LadyLunatique

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2016, 11:18:57 »
Bardzo ładna rzecz! Najbardziej chyba podoba mi się w niej fakt, że ma ten overdress, można w mgnieniu oka nieco zmienić stylówkę ^^ świetnie w niej wyglądasz

Offline Akarei

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2016, 14:21:09 »
wow