Google+

Autor Wątek: Mały Quiz na początek roku 2017  (Przeczytany 500 razy)

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
Mały Quiz na początek roku 2017
« dnia: Styczeń 01, 2017, 19:02:42 »
Zobaczyłam to u kilku znajomych i pomyślałam, że to całkiem fajna zabawa :D

1. Najlepszy zakup roku 2016
2. Największa pomyłka roku 2016
3. Czy udało ci się zdobyć jakiś dreamdress?
4. Czy dodałaś coś do swojej wishlisty?
5. Najlepsze wspomnienie ze spotkania loliciego 2016
6. Najlepszy brand/ indie brand w 2016
7. Najgorszy brand/ indie brand w 2016
8. Najlepszy dodatek (np wristcuffy, kryza, korona) roku 2016
9. Co powinno zniknąć z listy lolicich trendów w 2017, a co zostać spopularyzowane? Wasze domysły.
10. Wasze lolicie cele na 2017
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
Odp: Mały Quiz na początek roku 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2017, 19:19:00 »
1. Najlepszy zakup roku 2016  myślę, że Infantowe sarenki. Lubię je nosić, są wygodne i idealne nawet na co dzień

2. Największa pomyłka roku 2016 kupowanie rzeczy bez większego zastanowienia

3. Czy udało ci się zdobyć jakiś dreamdress? tak, daydream carnival <3

4. Czy dodałaś coś do swojej wishlisty? chyba całkowicie ją przemodelowałam, ale o tym w innym wątku

5. Najlepsze wspomnienie ze spotkania loliciego 2016 było wiele świetnych wspomnień z meetów, nie potrafię określić najlepszego

6. Najlepszy brand/ indie brand w 2016 dla mnie- Haenuli

7. Najgorszy brand/ indie brand w 2016 z żalem, Angelic Pretty, bo jadą po równi pochyłej z tym co wydają

8. Najlepszy dodatek (np wristcuffy, kryza, korona) roku 2016 korony <3

9. Co powinno zniknąć z listy lolicich trendów w 2017, a co zostać spopularyzowane? Wasze domysły. Skrajne OTT powinno umrzeć. Wygląda jak kostium. Fajnie jakby ouji/ kodona zyskało więcej zwolenników, a w klasycznej lolicie- powrót do gosu, ale z jakimś 'twistem'. Nie zgaduję przyszłości, ale wydaje mi się, ze pojawi się więcej lolity z regionalnymi akcentami (wzory/kroje a'la ludowe itd), gdyż w samej Japonii styl nieco umiera, a liczba jego fanów w UE, US i Chinach rośnie
10. Wasze lolicie cele na 2017 zmniejszyć i ujednolicić szafę
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Reputacja: 5
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2017, 19:27:20 »
Ooo why not :D Z gory przepraszam za brak polskich znakow, mam jakies wady komputera i przestala mi prawidlowo dzialac klawiatura .__.

1. Zdecydowanie OP Celestial, chociaz nawet jeszcze nie mialam okazji przymierzyc.

2. ZA DUZO WYDANYCH PIENIEDZY. Chyba troche przegielam pod koniec 2016.

3. Tak! Patrz punkt 1 :) To byl moj absolutny dream dress od bardzo dawna + z sukienek, ktore rowniez bardzo chcialam, udalo mi sie zgarnac Holy Lantern i Milky Crossa.

4. Tak, Dreamy Jewel od AP i Alchemy Print od Moitie. Itemki o niskim priorytecie, wiec raczej niepredko trafia do mojej szafy. + Magic Amulet jakikolwiek main piece (zakochalam sie w tej serii).

5. Nie bywam na lolicich meetach, niestety ;__; Ale bylam w Warszawie na poczatku roku, spotkalam sie z Sake, Waleniem i Tomo i bardzo milo wspominam ten czas.

6. Angelic Pretty. Wpadlo mi w oko kilka gotyckich serii.

7. Z bolem serca to mowie, ale Bejbi. Maja jakies wewnetrzne spiecie z projektantami chyba, bo nie przypominam sobie, zebym w 2016 zobaczyla choc jedna rzecz od nich, ktora by mnie ujela.

8. Nawet nie wiem hah.

9. Mimo mojej milosci wielkiej do mroku, nie bardzo podoba mi sie ostatnio popularne wciskanie krzyzy gdzie tylko sie da. Wolalabym chyba jednak, zeby sweet zostal sweetem, a gothic gothiciem.

10. Wiecej butow, wiecej gotyckich torebek, wiecej zlotych dodatkow i akcesoriow, zwlaszcza na glowe. Trzymac sie wishlisty. Kupic parasol. Sprzedac sweetowe rzeczy i isc w strone kawaii gotha. Zaczac chodzisz na MEETY i robic zdjecia stylowkom.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2017, 19:29:54 wysłana przez Hanadai »

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2017, 22:38:46 »
1. Holy Lantern, Holy Lantern, HOLY LANTERN (choć to teoretycznie zakup 2015).
2. Nie wiem w sumie.
3. Holy Lantern!
4. Goth.
5. Poznanie założycielek znanych brandów w Londynie.
6. Enchantlic Enchantilly wypuściło takie super rzeczy...
7. Krad Lanrete - "nie dla plebsu".
8. Korona zdobyta na Wicked&Whimsy.
9. Zniknąć nie wiem w sumie, może moda na "strojne" kiece z randomowymi elementami? A co do pozytywów to na pewno podobają mi się wszelkie królweskie dodatki, złoto, srebro, korony, buławy itp.
10. Więcej gothu, mniej kolorów, sprzedanie obecnej szafy.

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2017, 00:26:42 »
W sumie nie zakup, a prezent - Szeherezada!

Różne badziewo z Taobao, które kupowałam, bo łatwo i tanio. Większość sprzedawałam, jak tylko doszło.

Tak, Szeherezadę, prezent od Katarzyny. Holy Lanterna w rokiendrolowym kroju.

Tak, gotyckie Meta. Wszystko znajduje się w stosownym wątku :P

Chyba ostatni meet w Chinach z Akirą i Misako, gdzie Misako nas rozpoznała i obie się rozpływały, jak to mówimy po chińsku, krzyczały sugoi i Porando.

6. Najlepszy brand/indie brand w 2016
Krad Lanrete i jego podmarki, ze szczególnym wskazaniem na Dark Boxa.

Chyba Angelic Pretty - lichość, nuda, a na koniec ich piękna kolekcja brilliant dresów. Przegięli. Moitie to porażka na całej linii (choć nigdy nie byłam ich fanką, więc mnie to nie boli).

Jako goth mówię KRYZA! Dodam tu różne szaleństwa na głowę (im więcej, tym lepiej).

9. Co powinno zniknąć z listy lolicich trendów w 2017, a co zostać spopularyzowane? Wasze domysły.
Na wieki wieków powinny zniknąć wszystkie wstrętne kapusty i sałaty, które kosztują kosmiczne pieniądze, a robią z człowieka karła i gnoma. Pewnie będzie więcej klasyku i gothu, a mniej sweetu ze względu na poważny wiek lolit XD.

Sprzedać co najmniej połowę szafy.
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Hanadai

• Sr. Member
  • Łajgłożenius polonicus
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2017, 18:51:10 »
Czy naprawdę tylko mnie podoba się EjPi? xD

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2017, 22:56:05 »
1. Najlepszy zakup roku 2016 Tangled JSK od Infanty. Odkąd odkryłam lolitę marzę o byciu baśniową księżniczką, a dzięki tej sukience marzenie zaczęło się spełniać!
2. Największa pomyłka roku 2016 Ni kupiłam pewnej torebki bo pożydziłam. Teraz żałuję.
3. Czy udało ci się zdobyć jakiś dreamdress? Patrz punk 1. Also Country of Sweets czyli miasto z ciasta! Co ciekawe, kiedy zaczynało mi się marzyć, polowałam na czerń, a tu proszę! Różyk! Jak sie człowiek zmienia..
4. Czy dodałaś coś do swojej wishlisty? Moja wishlista jest bardzo dynamiczna bo regularnie ją przeglądam i coś dodaję/usuwam, więc...TAK
5. Najlepsze wspomnienie ze spotkania loliciego 2016 Piknik w Pszczynie z ziomeczkami!
6. Najlepszy brand/ indie brand w 2016 Lady Sloth! Jestem pod wrażeniem ilości nowości (nie czuję jak rymuję), które zostały pokazane w tym roku. Co kolekcja to ciekawsza! Cieszę się, że dziewczyny postanowiły poeksperymentować z motywami jedzeniowymi. To istny strzał w dziesiątkę! Brawa ode mnie dla całej ekipy pracującej nad kolekcjami.
7. Najgorszy brand/ indie brand w 2016 Bodyline! Jedna promocja i żadnego free shipping w tym roku? A fe, panie Janie! T^T A tak na prawdę, to mnie również przeraża to co się dzieję w AP.
8. Najlepszy dodatek (np wristcuffy, kryza, korona)roku 2016   Spineczki z kwiatuszkami kupione po taniości, śliczne i bardzo praktyczne. Dodały uroku wielu moim stylizacjom.
9. Co powinno zniknąć z listy lolicich trendów w 2017, a co zostać spopularyzowane? Wasze domysły. Powinien zniknąć trend na wysokie ceny. He.he...
10. Wasze lolicie cele na 2017 Nauczyć się robić makijaż coby coordy były lepsze i poskromić maszynę do szycia coby tworzyć!

Hanadai mi też kilka tegorocznych kolekcji się podobało :)
Methice KORONY RULEZ!

Offline coffee-with-margot

• Full Member
    • The point of no return
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2017, 03:23:23 »
1. Najlepszy zakup roku 2016 hmmm. taki ciężki wybór z tych wszystkich zakupów.... A serio to kupiłam tylko jedną sukienkę (i parę totalnynch drobiazgów) ale jestem z niej zadowolona, więc mogło być gorzej.
2. Największa pomyłka roku 2016. Niekupowanie lolicich itemków. Also: bagietkowy hairdress.
3. Czy udało ci się zdobyć jakiś dreamdress? Niestety nie :(
4. Czy dodałaś coś do swojej wishlisty? Więcej rzeczy niż kiedykolwiek bym chciała posiadać. Ale bardzo choruję na kawowy print od Lady Sloth
5. Najlepsze wspomnienie ze spotkania loliciego 2016. Lalkowe wiosenne spotkanie. Byłam totalnie chora, ale i tak było wspaniale. I dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniały meet <3
6. Najlepszy brand/ indie brand w 2016 LADY SLOTH! Chapeau bas! Tyle nowych pięknych printów w każdym stylu, naprawdę jestem pod głębokim wrażeniem. I ta jakość!
7. Najgorszy brand/ indie brand w 2016 AP STAPH!
8. Najlepszy dodatek (np wristcuffy, kryza, korona) roku 2016 BONET- ale to nie tylko 2016 roku to jest miłość 5ever
9. Co powinno zniknąć z listy lolicich trendów w 2017, a co zostać spopularyzowane? Wasze domysły. Powinno zniknąć cosplay level OTT.
10. Wasze lolicie cele na 2017 Kupować więcej itemów. Nosić częściej lolitę poza meetami. Przygotowywać coordy na meety z większym wyprzedzeniem. Kupić jakąś koronę.

Offline Keczup

• Hero Member
  • Reputacja: 47
  • Zły GOTH
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2017, 13:28:40 »
Bagieta to już osiągnięcie 2017 roku!
http://almostparadise.pl szalone przygody na blogasiu!

Offline Sektencja

• Sr. Member
  • Reputacja: 13
    • Czarne maki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2017, 02:22:17 »
JSK w kotki, JSK w karty i OP w kropeczki. Nie wybiorę jednej. :P
Olewanie dodatków (zwłaszcza tych na głowę) i brak fajnych fryzur
Tak, karty z BL. :D
Nie ogarniam mojej WL, pomińmy to. :D
Ciężko stwierdzić, może walentynkowy? :)
Lady Sloth
APe i Moitie się staczają, a Pan Yan robi mało promocji, generalnie słabo
Kapelusz w pasy!
Na pewno powinien zniknąć przesadny OTT, ponieważ wygląda jak kostium. Nie jestem też fanką sałat. Liczę na więcej ubrań i dodatków goth bo za mało ich w sklepach.
DODATKI (bonnet!)

Offline Kaha

• Hero Member
  • Reputacja: 35
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2017, 19:33:22 »
Na początku chciałam, w imieniu całej ekipy Lady Sloth, podziękować za wszystkie ciepłe słowa! To bardzo budujące i zachęcające do ciężkiej pracy!

Teraz moje podsumowanie roku 2016. Oceniam go słabo i jakoś mi posępnie z tego powodu:(

Glitterowe buty od Baroque. Wreszcie mam odpowiednio glamazon złoto!
Za dużo niecierpliwości w ciastkowo-czekoladowym kolekcjonowaniu. Niestety mam teraz 3 ciastkowe szyfony w brązie i choć kocham każdy z nich, to wyglądają zbyt podobnie i z którymś będę się musiała pożegnać:(
Misiowe królestwo, które dostałam od Keczupasa pod choinkę.
Raczej nie... coraz mniej mi się podoba.
Prywatna rozmowa z Haenuli w Londynie. Była bardzo podbudowująca.
Haenuli. Kilkoma ostatnimi projektami rozłożyła mnie na łopatki.
Moitie. To, co się tam dzieje jest przerażające. Młodzież już nawet nie zna dobrego MMM.
Torebka mleko
Myślę, że sałaty sprawiające, że człowiek jest przebierańcem. Przydałoby się więcej rzeczy dobrych do codziennego noszenia.
Ograniczyć i odświeżyć szafę. Dostać milion rzeczy od Mamy. Nosić lolitę przynajmniej raz w tygodniu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2017, 20:45:48 wysłana przez Kaha »

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2017, 20:38:35 »
1. Najlepszy zakup roku 2016 Chyba Czerwony Kapturek z Pumpkin Cat
2. Największa pomyłka roku 2016 Ogólnie: przepuszczenie za dużej kasy przez buyee
3. Czy udało ci się zdobyć jakiś dreamdress? Trump Carnival OP z AP, chociaż w czerni, a dalej mam niedosyt, bo chciałam w niebieskim
4. Czy dodałaś coś do swojej wishlisty? Moja wishlista żyje własnym życiem w mojej głowie, nie kontroluję jej
5. Najlepsze wspomnienie ze spotkania loliciego 2016 Lolicenie w Kapilcy Czaszek. Ulitmate GOTH.
6. Najlepszy brand/ indie brand w 2016 Sama nie wiem, mocno przekierowało mnie ostatnio na AP, no ale raczej stare rzeczy, ostatni rok ciężko jest pozytywnie ocenić.
7. Najgorszy brand/ indie brand w 2016 Moitie. Boli mnie to bardzo, ale Mana stacza się po równi pochyłej </3. Co się z nim stało?
8. Najlepszy dodatek (np wristcuffy, kryza, korona) roku 2016 Korony mi ostatnio wpadły w oko. Nie mam żadnej, ale chyba pora poszukać czegoś dla siebie
9. Co powinno zniknąć z listy lolicich trendów w 2017, a co zostać spopularyzowane? Wasze domysły.Zniknąć powinny kapusty i przeładowane coordy. Marzy mi się stary, dobry oldschool goth, ale to chyba pozostanie jednak pobocznym trendem.
10. Wasze lolicie cele na 2017 Więcej koszul i więcej mroku.
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Yuuki

• Sr. Member
  • Reputacja: 9
    • Tumblr
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2017, 23:05:05 »
1. Najlepszy zakup roku 2016 Najlepszy, a zarazem jedyny :D Atramentowa Drained Cherry JSK z Angelic Pretty <3 Cieszę się, że mój dreamdress wrócił do mojej szafy i będzie godnym lolickim kiecem.
2. Największa pomyłka roku 2016 Nie ma zakupów, nie ma grzeszków i żali :D Żałuję tylko, że zrobiłam mało bonnetów i kapeluszy.
3. Czy udało ci się zdobyć jakiś dreamdress? Jak wyżej, wisienki siedzą w szafie.
4. Czy dodałaś coś do swojej wishlisty? Ano sporo doszło, a sporo z niej zniknęło. Jane Marple mocno wpasowało się w moje gusta, ciągle myślę o oldschool Moitie albo ich nowościach, kilka starszych lub bardziej codziennych AP, i innego dobra.
5. Najlepsze wspomnienie ze spotkania loliciego 2016 Wszystkie meety w 2016 roku były super! Ale inba u Sacze/u Matto były najlepsze, lubię świętować urodzinki/imieniny znajomych.
6. Najlepszy brand/indie brand w 2016 W sumie nie mam takiego. Żaden brand nie rzucił mnie na kolana, to samo indie. Jedynie Moitie wzbudziło we mnie uczuć must-have, ale nadal czekam na to, że wrócą do korzeni, starych krojów i mniej clip artowych printów.
7. Najgorszy brand/indie brand w 2016 Chyba AP rzucało największymi koszmarkami.
8. Najlepszy dodatek (np wristcuffy, kryza, korona) roku 2016 Nie wiem czy mam coś takiego, nic specjalnie nie trafia w moje gusta. Ewentualnie kapelusze inspirowane modą historyczną.
9. Co powinno zniknąć z listy lolicich trendów w 2017, a co zostać spopularyzowane? Wasze domysły. Niech znikną kapusty i wplatanie fandomów do mody. Cholery można dostać od tych pokemonów, chorego portiera czy innych rzeczy tego typu, lolita to nie cosplay.
10. Wasze lolicie cele na 2017 Nie mam, Takarazuka jest dla mnie coraz ważniejsza, więc wolę inwestować w takie dobra, bo ceny są mocno porównywalne. Jeśli dostanę stypendium na studia w Japonii, to może wtedy zastanowię się nad lolickimi sprawami, w końcu sklepy będą na miejscu.
AI TO PANCAKE NO RONDOOO
nie.

Offline Athenaie

• Full Member
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2017, 14:53:47 »
Tkaniny, wstążki, taśmy, dodatki do szycia ;)
2. Największa pomyłka roku 2016 Do czasu aż nie zrobię stylizacji to wielkie srebrne,ćwiekowane buty z Demonii do których jeszcze nic nie mam :(
 Nie zdobyłam ale w tym może skuszę się na jakąś replikę wymarzonego AP - Melty Ribbon Chocolate, lub czegokolwiek z motywem misiów i Anglii
Motyw miśków ;) jak nie przepadałam za takimi printami tak śnią mi się teraz po nocach.
Nie dotarłam na żadne, a szkoda
Infanta,Dear celine,Pumpkin cat
AP Dziwne napaćkane printy, normalnie szałot
Już straciłam rachubę kiedy to było ale zakup dodatków do włosów na vinted i biżuterii ,wszystko w kolorach złota
Tak jak pisałam, nieestetyczne chaotyczne printy, więcej produktów dla wysokich dziewczyn w szczególności chodzi mi tu o rajstopy
Pojechać na meet, może zrobić jakiś film. Ogarnąć swoją szafę tak by nosić w miarę możliwości Lolitę i retro na codzień,no i zacząć dzielić się stylizacjami ;) , udzielać aktywniej na forum
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2017, 14:58:12 wysłana przez Athenaie »