Google+

Autor Wątek: Piknik na zamku w Mosznej 25.06.2017  (Przeczytany 296 razy)

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
Piknik na zamku w Mosznej 25.06.2017
« dnia: Czerwiec 27, 2017, 13:23:37 »
Lolity podbiły już trzeci zamek! Tym razem padło na Moszną, w odległym województwie opolskim. Najpierw wybrałyśmy datę, a potem Elluin sprytnie zauważyła, że tego dnia dzieją się na zamku rzeczy. Byłyśmy bardzo ciekawe, co zatem nas spotka na miejscu. Spakowaliśmy manatki do samochodów ( jedyny polecany sposób, żeby się tam dostać) i wyruszyliśmy!

Na czele grupy szła Enttie uzbrojona w białą parasolkę.

W końcu oczom naszym ukazał się zamek w całej swojej wspaniałości. Oprócz wzmożonego zainteresowania zwiedzaniem, nie dało się z początku odczuć, że coś się tego dnia działo. Po doświadczeniach  z Pszczyny spodziewałyśmy się kramów z kiełbachą pod samiuśkim zamkiem, gwaru, wrzawy i muzyki, a tu kulturka! Okazało się, że to, co wyróżnia ten dzień od innych, jest  urozmaicone zwiedzanie. Wraz z tabunem ludzi i na szczęście bez kapci ochronnych, udaliśmy się podziwiać komnaty, także te zwykle niepokazywane, w których postacie z XVIII wieku opowiadały nam o dawnych obyczajach.

Tutaj rozbieraliśmy damę, a w kolejnych komnatach czekała na nas prezentacja broni, tańca dawnego, lekcja kaligrafii oraz scenka z życia codziennego szlachty.

Ku mojemu osobistemu zaskoczeniu, zostaliśmy bardzo miło przyjęci zarówno przez przewodnika, jak i rekonstruktorów. Z wielkim zainteresowaniem pytali o ubrania i byli bardzo sympatyczni, aż trzeba było strzelić sobie pamiątkową fotkę! Nie zabrakło też oczywiście uwag turystów, mylących nas z występującymi.

Po udanym zwiedzaniu, przyszedł czas na zdjęcia. Niestety tuż po wyjściu zostałyśmy zastrzymane i poproszone o pozowanie. Sytuacja powtórzyła się kilkakrotnie, na szczęście więszkość ludzi była miła i rzeczywiście pytała o pozwolenie (większosć ofc).

Tutaj w tle można podziwiać zamkową fontannę za którą wije się dróżka prowadząca na niewielki cmentarz. Zanim jednak wybrałyśmy się nawiedzić zmarłych, trzeba było się posilić.

Były babeczki, ciasto, tarta cytrynowa, ciasteczka w kształcie alpak, ptysie, krakersy i chipsy z jarmużu. Do wyboru do
koloru!

Jak widać udało nam sie znaleźć miejsce bardzo blisko zamku. Dzięki temu po napełnieniu brzuszków mogliśmy zrobić outfit photos na dogodnym tle.

Isia, ziomalka Margot, a teraz także i nasza, która odziała jedno ze swoich przepięknych kimon.

Mesia w eleganckim peniuarze

Słodko-mroczna Elluin

i ja bez grzywki

Margot jako duch nawiedzający zamek, na outfit photo wybrała cmentarz, a jakże!

A królewska Enttie wolała zdjęcie na tle fontanny

Wycieczkę uważam za bardzo udaną i już nie mogę się doczekać kolejnej wyprawy na zamek :D A tę miejscówkę zwiedzić wszystkim polecamy! Oprócz  podziwiania wnętrz można także wspiąć się na wieżę, czy zjeść iście królewskie przysmaki w zamkowej restauracji.

Tyle ode mnie na dziś, do następnego meetu!

Zdjecia robili Marek Null (https://www.facebook.com/mareknullsamazingpictures/?fref=ts)
i Mesia (https://www.facebook.com/dollish.meshya/?fref=ts)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 13:25:41 wysłana przez ~Eriko~ »

Offline coffee-with-margot

• Full Member
  • Reputacja: 5
    • The point of no return
Odp: Piknik na zamku w Mosznej 25.06.2017
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2017, 13:29:34 »
Dziękuję wszystkim jeszcze raz za wspaniałą wycieczkę! A specjalne podziękowania należą się Eriko  za organizację i Teamowi Fotografów; Elluin, Mesi, i Markowi.
Mam nadzieję, że jeszcze dużo zamków do zdobycia przed nami!

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2017, 13:33:23 »
Było naprawdę wybornie! Bawiłam się świetnie i także mam nadzieję, że uda nam się kolejna taka wyprawa w przyszłości.
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Enttie

• Sr. Member
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2017, 13:35:23 »
Dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę, Eriko i Markowi za wożenie mojego tyłka i kolejom śląskim, za niezawodne opóźnienia pociągów <3 <3 <3

Offline Elluin

• Administrator
  • Hero Member
  • Reputacja: 25
  • Le dixieme ghost
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2017, 13:37:28 »
Szałowy ten zamek był! I pomysleć, że jest schowany w małej, niepozornej wsi.
Dziękuję bardzo za organizację i Margot za samochód <3, niezbyt chce mi się teraz lolicić, ale zdecydowanie było warto pojechać.
Eriko, zapomniałaś wspomnieć jeszcze o Card Against Lolitas :D. Świetna sprawa na meeta!

Wszyscy wyglądali bardzo szykownie. Ja jeszcze dorzucę zdjęcia ode mnie: https://1drv.ms/f/s!AmzZDMEodIhJgYdlJlOUSv22HfU0wQ
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate.

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2017, 13:41:28 »
Naprawdem wszystkie jesteście piękne, i zamek i atrakcje i w ogóle. Najbardziej zaskoczyła mnie Enttie w nowej odsłonie - FIOLECIK. <3 Naprawdę bardzo twarzowo! Zazdroszczę Ci tej serii, jeden z niewielu kwiecistych klasyków, którego pokochałam.

Offline ~Eriko~

• Hero Member
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2017, 13:55:31 »
Fakt! Karty przeciwko lolito też były i należy nadmienić, że wygrała  Isia!
Jeszcze raz wszystkim dziękuję  i cała przyjemność po mojej stronie :D
Mesiu, czekamy na wideło!

Offline Enttie

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2017, 13:57:18 »
Menoa - dziękuję bardzo, kwiatki to moja miłość!

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2017, 11:29:32 »
miesiąc później, ale zmontowałam też filmik...
https://www.youtube.com/watch?v=kMNTIbEUfUs&t=1s
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Enttie

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2017, 11:39:47 »
filmik pierwsza klasa <3

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2017, 17:18:44 »
Nie wiem jakim cudem umknął mi ten wątek!
Bardzo żałuję, że ta wycieczka naszła się z moim wyjazdem na urlop. :/
Piękne panie jak zawsze, ogromnie podoba mi się Margot-mroczna i elegancka, czy to Twoje włosy czy peruka?
Enttie w AP to też miłość <3
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 19:41:37 wysłana przez Ningyou »

Offline coffee-with-margot

• Full Member
  • Reputacja: 5
    • The point of no return
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2017, 17:39:22 »
To moje włosy  :D I cieszę się, że Ci się coord podobał bo ja jestem z niego mega zadowolona