Google+

Autor Wątek: Opinie proszę  (Przeczytany 10460 razy)

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Odp: Opinie proszę
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 13, 2014, 17:02:38 »
Szczęścia Wruszko! :3 Imo, koszyczek byłby w sam raz :3
Kurcze, to na allegro są takie koszyczki? Ja przeszukałam ten serwis wzdłuż i wszerz, nic o.O
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Wruszka

• Sr. Member
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2014, 17:28:46 »
Są same słomiane, ale dokleić kwiatki to nie ma problemu.
Jestem prostą dziewuszką
Nie potrzebuje mikrofali

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2014, 02:25:08 »
Chciałam mieć parę rzeczy do błękitnego klasiku, jednak antonina kradowa okazała się dla mnie "za bardzo". W związku z tym mam zamiar ją sprzedać i kupić na jej miejsce coś delikatniejszego. Zanim to zrobię, chciałabym w niej wyjść choć raz i pięknie wyglądać.

Co myślicie o połączeniu motywów XVIII i XIX-wiecznych? Portrety z II połowy XVIII wieku na sukience z XIX-wiecznym "pierwszym pocałunkiem" na rajstopach, specyficzny rokokowy krój górnej części sukienki a koszula ze stójką, która jest domeną raczej XIX wieku; do tego teoretycznie niepasująca do mody rokoka fryzura.

A poza tym, bo nie wszystkich może obchodzić historia ubioru i te inne sprawy - jak to się trzyma wizualnie?
Gdybym znalazła, to pewno zawiązałabym kokardę u szyi, która była dołączona do zlotej koszuli od Lady Sloth. Mam też problem z obuwiem. Zastanawiałam się nad kremowymi "oksfordowymi" butami a złotymi pantofelkami. Niestety, są one czysto złote, a koszula jest raczej barwy starozłotej. Błękitnych/szarawych butów nie posiadam...

Offline Rosette

• Full Member
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 26, 2014, 13:13:09 »
Menoa, nie wiem czy uda mi się pomóc w tym przypadku, ponieważ jestem raczej zwolenniczką prostego classic'u i uważam, że jak sukienka jest sama w sobie bardzo bogata, to wystarczą proste dodatki, aby podkreślić jej urok. ^^ Osobiście dałabym białą lub kremową koszulę. Spróbowałabym z szyfonową od Lady Sloth, tą, która ma koronkę przy dekolcie, albo po prostu - kremowa lub biała ze stójką. Kokarda pod szyją myślę, że też byłaby mile widziana. :) Wig bardzo dobrze wpisuje się w "antonionowy" klimat. Opaska także ładnie się komponuje z sukienką. Co do rajstop... Wydają się gryźć z printem. Zastąpiłabym je gładkimi też w jasnym kolorze. Do tego włożyłabym kremowe oksfordki. Choć bardzo podoba mi się idea połączenia motywów XVIII i XIX-wiecznych.

Sama przychodzę tutaj z poradą. Dostałam wczoraj Rose Dot i nie jestem pewna tego coordu:
http://i1296.photobucket.com/albums/ag17/Rinni_/20140626_123520_zps40f0e5c9.jpg
Nie jestem pewna czy aby na pewno słomkowy kapelusz pasuje do Classic Lolity i czy czegoś nie zmienić/dodać?

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 26, 2014, 13:32:20 »
Dzięki za opinię!

Twoja stylizacja jest w porządku, nie zmieniłabym nic. Kapelusz pasuje, jak najbardziej.

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 27, 2014, 12:45:57 »
Menoa, ja jestem zdania Rosette :3

Rosette, śliczna stylizacja :3 Według mnie kapelusik pasuje, tylko nie wiem, czy te długie rękawy trochę się nie gryzą z plecionym kapeluszem, no bo długie to znaczy że zimno a kapelusik odwrotnie, nie wiem, może to wina tego, że moja mama mnie tak nauczyła, zawsze się czepiała tego typu detali >_< Mimo wszystko uważam że jest ślicznie :3
(tak btw teraz jest ten kiec na lacemarket i tylko za 100$, smutam że nie mieszkam w USA ;___;)
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline Ningyou

• Hero Member
  • Reputacja: 8
    • bawię się w artyzm
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 28, 2014, 09:43:05 »
Menoa: w twojej stylizacji zmieniłabym koszulę, ten brąz wygląda jednak ciężko przy lekkim odcieniu sukienki

Rosette: takie kapelusze mi się jak najbardziej widzą do cassicu ;) sama mam jeden, i wydaje mi się że ten dodatek może zmienić całość zestawu właśnie w tym kierunku ;)

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 28, 2014, 20:54:07 »
Światło na zdjęciach nie powala, ale to nie brąz, tylko coś w tym stylu:

Takie stare złoto.

Offline Rosette

• Full Member
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 01, 2014, 20:57:54 »
Menoa, jakbyś znalazła rajstopki w kolorze zbliżonym do koszuli, którą masz na zdjęciu, to też byłoby świetnie. :) Z tego co widzę to print ma detale w podobnym kolorze i całość stanowiłaby ładne, niekonwencjonalne połączenie.

Dziękuję wszystkim za opinię. Cały zestaw już dopracowałam i właśnie mam go zamiar wstawić do randomów. :P
AddictedToEmotions, cały outfit jest przeznaczony raczej na wiosenną pogodę, która bywa bardzo zmienna, a z drugiej strony tylko kapelusz pasował mi do tej sukienki. Poczekaj, może ktoś wystawi. Albo zrób WTB. :D Ja poczekałam i w końcu mogę się cieszyć pierwszą, markową rzeczą w wishlisty. ^^;

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 13, 2014, 00:22:35 »
Drogie panie, potrzebuję porady szybko. Złożyłam taki oto coord na japanicon w najbliższy weekend. Kompozycja nie obejmuje mojej biżuterii - niebieskie perełki ze złotymi rozgwiazdami.

Czy taki sweterek nie będzie zaburzał owej kompozycji?

Już mamy jesienne chłody i chciałam nieco postawić na praktyczność.

Offline kikunia

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 13, 2014, 12:13:15 »
Hmm...przyznam, że jak dla mnie to jest problematyczne  ::)
Możliwe, że taki sweterek przez  asymetryczne boki będzie prezentował się niezbyt ciekawie: boki będą zbyt długie, smętnie będą opadały na dół sukienki. Poza tym koszula jest dość strojna, te bufkowate rękawki upchane pod sweterkiem mogą sprawić, że będziesz wyglądała grubo w okolicach ramion. Na dodatek sweter ma luźny swobodny krój, który wizualnie może sprawić, że cała sylwetka będzie schowana łącznie z talią  8)

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 13, 2014, 19:29:20 »
Dziękuję kikuniu za opinię. Chyba najlepsze byłoby bolerko.

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 13, 2014, 22:36:32 »
ładny zestawik, ale sweterek odpuść. Bolerko dobry pomysł.
/sama próbowałam kiedyś taką asymetryczną narzutkę, a skończyło się to tak, że wyglądała ona jak luźny 'flak' na spódnicy U_U;
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Methice

• Hero Member
  • Reputacja: 28
    • Dollish
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2014, 17:08:12 »
Ludy narody, pomóżcie :)
Jakieś pomysły na ciekawe dodatki do tych elementów? Luźno się zastanawiam nad stylówką na kolejne większe lolicie spotkanie.
/buciki będą nieco inne docelowo, ale też czerwone)

/wybaczcie jakość, mój telefon nie umie inaczej a lustra mi współlokatorka nie umie obsługiwać....
artysta*dolfiarz*osoba bawiąca się modą*po prostu Meśka

Offline Enttie

• Sr. Member
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2014, 19:58:19 »
Może coś z różami? Opaskę albo spinkę :D