Google+

Autor Wątek: ''Lolita on a budget ''  (Przeczytany 3089 razy)

Offline pastellie

• Full Member
  • Reputacja: 1
''Lolita on a budget ''
« dnia: Marzec 15, 2014, 15:47:58 »
Tak jak w temacie - jak nie wydać fortuny a zrobić fajny zestaw ;) .
Podzielcie się adresami sklepów, nowościami z sieciówek, zdobyczami z second handu - oczywiście wszystko w stylu lolicim lub nadającym się do lolity.
Jakie akcesoria, dodatki, ubrania są dla was najłatwiejsze do znalezienia w ''zwykłych'' sklepach?

Offline AddictedToEmotions

• Hero Member
  • Reputacja: 10
Odp: ''Lolita on a budget ''
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2014, 16:52:30 »
Według mnie, najprościej jest przerobić zwykłą bluzę na taką lolicią :D ale nie każdy to trawi :D Albo sweterek, często doszywam jakieś koronki czy inne takie...
Poza tym, krążę regularnie po lumpkach, zwracam szczególnie uwagę na koszule i spódnice.. Patrzę głównie po tych za długich i szerokich, gdy któraś mi się spodoba kupuję, skracam i mam :3 a z resztek zrobię sobie kokardę, albo waist tiesy ( jeśli ta spódniczka pierwotnie miała należeć do kogoś pączkowatego :D)
A koszule, jeśli są z ładnego materiału, to doszywam koronki i takie wiązanie gorsetowe żeby to jakoś się trzymało wszystko,
i mam :3
Mam zamiar iść w ślady lolit z neta, które zrobiły z bluzy pelerynkę, albo ładne cut sewy ze zwykłych t shirtów, ale kiedy sobie o tym przypominam, już dawno wróciłam z zakupów :D
"Chcę cię mocno objąć, bez względu na twoją słabość i rozpacz, chcę cię chronić
Gdy znajdziesz się w mych ramionach, będziesz mogła stać się tym, kim chcesz
Z czasem każdy człowiek okazuje słabość, roni łzy
A więc dobrze, zwilż łzami to wyschnięte serce."
Versailles

Offline tomo-tan

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
  • Dres lolita
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2014, 20:37:26 »
Czasami cuda można znaleźć na dziale dziecięcym w lumpach. Rzeczy w normalnych rozmiarach! D: zdarzyło też mi się kupić sukienkę dla małej dziewczynki i przerobić ją na spódniczkę. Kiedyś przerabiałam zasłony na sukienki, naszczęście pozbyłam się tego nieszczęsnego upodobania -  przynajmniej nauczyłam się szyć :D

Offline MsBeetlejuice

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2014, 21:11:15 »
przerabiane kiece z lumpa, albo używane ciuchy z bodyline, polecam serdecznie :D
no i jak komuś się chce to szyć można, spódnice z koła (najprostsza spódnica ever chyba), koszule podobne do loli można znaleźć w chińskich centrach :P

Offline pastellie

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2014, 22:27:34 »
Ja szukałam wiele razy w  chińskich i nie ma lolicich koszul buu :(
A miałam nadzieję , że trafię na jakiś ''japan style''

Offline Rosette

• Full Member
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2014, 23:02:42 »
Sama jakoś nie wierzę w te metody. :"D Owszem, rzeczy hadmade są piękne, ale trzeba mieć tego skilla w szyciu, a nie każdemu się to udaje (albo nie ma na tyle cierpliwości, jak ja D:). Osobiście polecam uzbierać więcej pieniążków na uniwersalne "tru" lolicie rzeczy, które potem można dowolnie mieszać i zastawiać w kilka coordów. :)

Offline ichigo_hym

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 0
  • hym hym
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2014, 23:19:55 »
Sama jakoś nie wierzę w te metody. :"D Owszem, rzeczy hadmade są piękne, ale trzeba mieć tego skilla w szyciu, a nie każdemu się to udaje (albo nie ma na tyle cierpliwości, jak ja D:). Osobiście polecam uzbierać więcej pieniążków na uniwersalne "tru" lolicie rzeczy, które potem można dowolnie mieszać i zastawiać w kilka coordów. :)

co prawda , to prawda X_X ... ja idę do lumpa i widzę, że tyle rzeczy można poprzerabiać ...a potem jak kupię, to i tak w szafie leży i czeka na moment, aż nauczę się szyć XD ... nie wiem kiedy on nadejdzie heh ...dlatego też doszłam do wniosku , że lepiej nazbierać kasy i kupić coś gotowego

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Reputacja: 32
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2014, 23:47:50 »
Mam 3 piękne koszule, które są z ciucha/allegro za niewielkie pieniążki u?u
Polecam przeglądanie koszul na allegro od najniższej ceny. Dużo przeglądania i kopaniny w szmatach, ale czasem trafiają się perełki.

Taki gruby pseudoszyfon, z szarfami do wiązania kokardy pod szyją. 2 zł :^)

Ta jest z jakiegoś lekko połyskującego materiału, za to w pięknym kolorze <3. Z wstążką do wiązania pod szyją. Alledrogo, ok. 18 zł z wysyłką.

Sorki za oprawę, to z niskobudżetowych jasełek :'D. Tym razem tru szyfon. 16 zł : D

Szukanie popłaca : D. Sweterki też można nie raz ładne dorwać, nawet w chińskich sklepach. Sukienki niektóre nawet z atmosphere się nadają, zależy od długości i stopnia rozkloszowania. A spódnice od Lady Sloth można mieć za 150 zł i to jakie <3.

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2014, 23:53:39 »
Haahh zgadzam się z Menoą, (dobrze odmieniam? ;D) To zależy od determinacji osoby która chce mieć takie rzeczy, niźli od portfela według mnie :D Też "dorywam" ładne rzeczy na allegro czy w używańcach, to kwestia sposobu i częstego zaglądania gdzieniegdzie :3 Np. ostatnio dorwałam kamizelkę z białego mięciusiego futerka w czarne kropki i serduszka, albo bolerko stylizowane na "militarne" takie żołnierzyk owe bardziej, w beżowym kolorze :3 

Menoa, śliczne masz te rzeczy ! :3
Versailles

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2014, 00:06:43 »
Tak :D. Dzięki!

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2014, 00:24:03 »
Nie ma za co :3

Sukienki niektóre nawet z atmosphere się nadają, zależy od długości i stopnia rozkloszowania.

W ogóle to własnie sobie uświadomiłam, że moje futerko w serduszka i kropki jest też z atmosphere :D muszę pogrzebać trochę w używanych z tej firmy na netach :D
Versailles

Offline Kikyou

• Full Member
  • Reputacja: 5
  • Orlaith
    • FB
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2014, 08:37:08 »
Bardzo lubię sweterki z lumpów i chińczyków, zwykłe cardiganki z ładnymi guziczkami - najbardziej uniwersalne loli okrycie :D Ale co do używanych bodylinów, to się rzadko opłaca, często są tak drogie, mimo iż trzeci czy dalszy właściciel, że bardziej opłaca się zamówić nówki (zwłaszcza w yenach i z promocją, jak ta przesyłka ostatnio).

Offline Menoa

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Kawaii bat
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2014, 08:39:13 »
Chyba, że trafia się takie przypadek jak u Silmeven - kupiła tą gotycką spódnicę z wysokim stanem za 70 zł :)

Offline nieobecna

• Full Member
  • Reputacja: 13
    • Antygea
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2014, 09:52:08 »
W temacie koszul z Allegro też się pochwalę, granatowy szyfon za ~30zł + drobne przeróbki : D
W ogóle ten coord to dobry przykład budżetowej lolity - stricte lolicia jest tylko spódnica, a i też raczej z tych tańszych. Reszta przerobiona, zrobiona samemu lub wygrzebana tanio na Taobao.

Koszule warto kupować offbrandowe/lumpeksowe, zwłaszcza jeśli mają być pod sukienkę. Sweterki też, choć rzadko trafiają się dostatecznie krótkie. Sporo spódnic się sprawdzi, jeśli umie się je skrócić.
Natomiast z sukienkami bym się zastanawiała, wiele razy kupowałam coś z przekonaniem, że "trochę przerobię i będzie rori jak się patrzy"... i jakoś nigdy nie wychodziło fajnie. Rzadko kiedy mieści się halka, brakuje odpowiednich ozdobników albo krój nie leży z koszulą pod spodem.

Lolici JSK może robić za letnią sukienkę, ale w drugą stronę już słabiej...

Zresztą tyle mamy teraz dostępnych niedrogich opcji - chińskie oraz indie marki, second-handy, japońskie aukcje, facebookowe sprzedaże. Już nie te czasy, że trzeba ostro kombinować, bo zwyczajnie się nie da inaczej :D

Offline MurasakiUsagi

• Jr. Member
  • **
  • Reputacja: 3
    • UsagiFashion^^
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2014, 23:31:51 »
O ile przerabianie mocno rozkloszowanych spódnic lub kupowanie już gotowych w sh/na allegro jest niemal gwarancją sukcesu o tyle przerabianie zupełnie nie lolicich bluzek/koszul/sukienek to dla mnie jakaś pomyłka... Nie mówię, że nie da się czegoś wyczarować ale dla mnie to zbyt duże ryzyko zmarnowania czasu i rozpaczy nad efektem końcowym. Chociażby spiczasty (?) dekolt w koszuli... brrr. Lepiej (i łatwiej^^) spróbować uszyć coś prostego albo... poszperać w szafie mamy/babci.
Niżej mój minimalistyczny classic - stara bluzka mamy i spódniczka z sh (odcięłam jej dolną falbanę i zrobiłam małą kokardkę). Rajstopy z jakiegoś chińskiego marketu. Koszt ok 20zł. Buty i wisiorek miałam.