Google+

Autor Wątek: Oo Jia - OP - Dream Sky - czarna  (Przeczytany 848 razy)

Offline Sake

• Sr. Member
  • Reputacja: 22
  • Przecinkofil.
    • Tumblr
Oo Jia - OP - Dream Sky - czarna
« dnia: Marzec 17, 2014, 02:14:04 »
Wątek przeniesiony z starego forum!!

WSTĘP

Jeśli ktoś z was zastanawiał się nad zamówieniem repliki od Oo Jii, a nadal się waha, zrobiłam recenzję trzeciej repliki, którą od niej kupiłam. Tym razem jest to sukienka, która zawróciła mi w głowie, odkąd ją zobaczyłam. Muszę przyznać, że miałam nawet zamiar kupić oryginał, ale zdaje się, że to jedna z tych kiecek, która chodzi powyżej 300$, dlatego zrezygnowałam. Dream Sky to sukienka, która jest bardzo casualowa. Nie zamierzam jej wyjmować tylko na specjalne okazje i bać się w niej wyjść, bo "moja sukienka kosztowała mnie 1000 zł!"

KONTAKT

Z Oo Jią jak zawsze skontaktowałam się przez pocztę elektroniczną. Na odpowiedź czekałam kilka dni, ale dostałam odpowiedzi na wszystkie pytania, które zadałam. Wszystko poszło bezproblemowo. Za sukienkę zapłaciłam 1 maja, a dotarła do mnie 4 czerwca, tak więc czekałam na nią trochę ponad miesiąc.
Cena to 110$

PACZKA

Niestety, nie mam zdjęć paczki, ale wszystko jak zwykle było zapakowane bardzo dobrze. Przesyłka oznaczona była jako "gift". W środku znajdowały się sukienka i headbow, zapakowane w folię.

SUKIENKA

Replika jest wprost rewelacyjna! Kolor czarny jest naprawdę czarny (niestety nie było tak z niektórymi poprzednimi sukienkami), ale nie sugerujcie się zdjęciami; szyfon jest dobrej jakości - bardzo miękki, delikatnie 'leje się' w rękach.

Nie mam nic do zarzucenia printowi. Nie zauważyłam wyraźnych błędów. Dla mnie wszystko jest w porządku.

Materiał użyty do kokardy z przodu sukienki trochę różni się od oryginału - mniej połyskuje, ale oczywiście nie odbiera to uroku sukience.
Kokarda nie jest odpinana.

Jak zwykle użyte guziczki są w kształcie róż (oryginalnie są to metalowe gwiazdki)

Najbardziej zaskoczyła mnie koronka! Tym razem Oo Jia użyła repliki AP (tak było też w przypadku Chess Chocolate). Bardzo mi się to podoba. Przy Star Night Theater użyta jest standardowa koronka w kwiatki, lecz tutaj ma się wrażenie większego podobieństwa do oryginału *żeby chociaż się łudzić </3*
Jakość pierwsza klasa :D

Odpinane wiązanie na szyję.

Trzy warstwy - szyfon, warstwa z koronką, kolejna warstwa. Brak wbudowanego tiulu.

DETALE

Czego zabrakło w replice? Standardowych detali AP. Nie jest to oczywiście minus. Wiązania na szyję nie mają zdobiących trzech plastikowych gwiazdek, przy rękawach zabrakło małych kokardek, a kokarda z przodu nie posiada zwieńczających jej gwiazdek. Ale przecież wszystko da się załatwić.

Pierwsza część z głowy ;>!

CAŁOŚĆ I OGÓLNIE WRAŻENIE

Replikę zamówiłam w oryginalnym rozmiarze. Leży bardzo dobrze, aczkolwiek mogłaby być trochę szersza w biuście. Bardzo dobrze wygląda z halką, jak i bez niej. Nie przedstawiłam headbowu, bo specjalnie za nim nie przepadam. Oryginalnie seria go nie ma. Żałuję, że nie wymieniłam go na barette : |

Moja ocena to 5/5! :D